Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ti keresnétek ilyen körülménye...

Ti keresnétek ilyen körülmények között már most munkát?

Figyelt kérdés

Nagylányom 3 évs lesz, és megy oviba. Kicsi 1 éves múlik már akkor.

Férjem olyan nagy összeget keres amiböl, most is eltartja a családot, házat, rezsit, nyaralást + félretett pénz fizet. A GYed, GYes az enyém magamra költöm csak vagy is amikortól nem jár, nem lesz már kiesés a családi kasszának.

Külföldön élünk nincsenek nagyszülök, nincsen senki de senki segítség, néha a férjem tud homeoffice-ba dolgozni, de akkor is dolgozik, akkor max a nagyra tud vigyázni, hogy betesz neki egy dvd-t.

Engem is csábít kicsit a munka, már unom a gügyögést egész nap, a férjem meg egyenesen nyom, hogy menjek vissza dolgozni.

Persze csak félnapba mennék vissza.

De itt jönnek a kérdések: mit csinálok a gyerekekkel ha betegek? Mert ha egy beteg akkor a következö is az lesz.

Most minden ügyet én intézek, szinte minden héten van valami ami miatt menni kell, pl bank, vízóra leolvasó, gyerekeket magyarra vinnivalami elromlik, valamit venni kell...

Nem tudom, hogy egyáltalán gondolkodjak-e a munkán vagy felejtsem el és mondjam meg a férjemnek hogy még 1-2 évet nem fogok dolgozni.

Most beszélgettem férjem nagymamájával, aki 4 gyereket nevelt fel 8 évet volt otthon velük, de mindegyik orvos és informatikus (vezetö poziciókban),mindegyiknek szuper családi háttér, nem hogy válás de még érezhetöen minden kapcsolat nagyon nagyon jó, az unokák mindenhol kiegyensúlyozottak jó tanulók, jól haladnak elöre (férjem is informatikus, huga orvos). Vagy is a nagymam azt mondja, hogy neki nagyon nagyon megérte hogy 8 évet otthon volt a gyerekekkel, mert így tudott velük 100%-ig foglalkozni és most már biztosan látja, hogy volt értelme. Pedig sokszor ö is ment volna dolgozni mert már unta a gügyögést.

Ti mit tennétek?



2013. jún. 14. 14:18
 1/5 anonim ***** válasza:
Megértelek, de a kicsi miatt még érdemes lenne otthon maradnod, hogy ő is megkaphassa azt a türelmet és törődést, amit a nagy. Nálunk is ez a helyzet, férjem jól keres, nekem igazából nem kéne visszamenni dolgozni, mert itthon is elég sok munka van, élvezem is, meg a férjem is (naná,mert minden este főtt étel, ügyek elintézve...stb) Én is sokat gondolkoztam ezen, és végül arra jutottam, hogy dolgozok már, de teljesen mást. Nem mentem vissza az irodába húzni az igát 6órába, hanem saját vállalkozást indítottam. Így dolgozok is, szeretem is a munkám és a gyermekünkre is annyi figyelmet tudok fordítani, amennyit igényel.
2013. jún. 14. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Kötetlen munkaidős munkában gondolkodj,így ha beteg valamelyik vagy menni kell valahova,akkor ráérsz.


így te is dolgozol,de időd is be tudod osztani.

2013. jún. 14. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Ezeket a helyzeteket elég nehéz megoldani az anyáknak. szerintem amíg nem muszáj, ne vedd a nyakadba. biztos sokan cserélnének veled, akiknek anyagi okokból be kell adni a picur bölcsibe.

kevesebbet fog majd kellened gügyögni, ha a nagy már oviba megy:)

2013. jún. 14. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Én nem dolgoznék ilyen helyzetben.

Van, akinek hiányzik a munka, de van akit kielégít a családdal/lakással kapcsolatos ügyintézés meg ilyenek.

De elsősorban az a nehéz a helyzetedben, hogy nincs segítséged. Persze lehet babysittert fogadni, de akkor meg elmegy az általad megkeresett pénz, a gyerek meg egy idegennel van, akkor minek.

Szerintem a gyermeknevelés is van olyan építő munka, mint egy irodában papírt tologatni (ezt nem leszólásként mondom, én is ezt csinálom).

2013. jún. 14. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Piszkálja a férjed csőrét, hogy otthon vagy, amíg ő gürizik.


Mit csinálj?


Mondd meg neki, kérjen egy hét szabadságot, te elmész üdülni addig, és próbálja már ki, hogy milyen gyereket nevelni. Két nap múlva hazakönyörögne.

2013. jún. 16. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!