Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Anyukák ti mit tennétek a...

Anyukák ti mit tennétek a helyünkben? Otthonnal kapcsolatos.. Kérlek

Figyelt kérdés

Próbálom röviden,de értelmesen elmesélni a helyzetünket!És előre is köszönöm ha segítetek!!!!

A párom tőlünk 20km-re lakott egy faluban.Össze akartunk költözni 2008-ban,de én nem akartam oda menni,ő nem akart a mi városunkba.Így lett egy köztes mindekettőnktől kb 40km-re egy nagyobb város.Íy 2008 májusában összeköltöztünk.Munkánk is lett.Decemberbe terhes lettem végre.2009 tavaszán jtt a hülye válság,páromat is érintette,elvesztette a munkáját,nem bírtuk fizetni a hitelt.Napi szinten járkáltunk a bankba,segítséget poersze nem kaptunk.Szeptemberbe megszületett a kisfiúnk.2 hetet otthon laktunk,de a párom behülyült,hogy költözzünk haza szülőkhöz,mert tuti kifognak rakni a lakásból.Persze hozzájuk mentünk falura.Én a babával 1heteztem.Egy hét ott egy hét anyunál.2hónapig bírtam és kiakadtam,kezdtem bedepizni.Vissza akartam költözni a saját otthonunkba.Novemberbe vissza is mentünk.A párom a munkanélkülin keresztül elkezdte a nehézgépkezelői tanfolyamot.Köv év tavaszán el is tudott benne helyezkedni (2010) ,de ország járó munkája volt.Én nem nagyon szerette egyedül lenni abban a nagy városban.Ott is voltunk,anyunál is.Hülye életet éltünk.Ide oda költözgettünk.Míg 2011 nyarán végleg haza kötöztünk anyuhoz.Mármint én a babával,a párom csak hétvégén volt,a munkálya miatt.Jól keresett,de a lakást már nem fizettük,mível a bank se nagyon állt velünk szóba mi meg kis buták voltunk,azt hittük már nem lesz semmi,el lesz árverezve a lakás.2011 nyarán terhes is lettem a másodikkal.Akit akartunk is,persze nem anyu nyakára,kerestünk albérletet.Novemberbe el is költöztünk albiba,itt ahol én nőttem fel a városban.Ja persze ez alatt a terhességem alatt is megszünt a párom munkálya.Azóta itt dolgozik helyben,kevesebb pénzért,de megvagyunk.Már 4 éves lesz a nagyobb.A pici 15 hónapos.Jól megvagyunk,de a lakásunkkal még mindig semmi.Nem tudják elárverezni sem,sőt mondta is a végrehajtó,hogy ígfy nem is fogják megvenni.2 részben.A párom tulajdoni része teljesen más behajtónál van.

Már a bank is egyezkedne.Én szívesen vissza költöznék,szerettem azt a lakást.Nagyobb is,szebb is.Csak megint ugye a másik város.Nagyobbik fiamnak új ovi,itt a kiscsoportot már kijárta,szerette is.Ti mit tennétek????

Hosszú lett bocsánat....,e nagyon szépen köszönöm annak aki elolvassa és segít!



2013. jún. 25. 11:25
 1/5 anonim ***** válasza:
Én nem költöznék vissza. Az a lakás a banké, és előbb utóbb úgyis viszik.
2013. jún. 25. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

hát nem semmi történet. mennyivel tartoztok, mennyi pénzetek van benne?

nem lehet, hogy ti adjátok el? akkor maradna valami a pénzből? bank mennyire tartja, ha sikerül elárverezni, még marad tartozásotok vagy akkor is adósok maradtok?

ezek nem írtad, pedig szerintem ezektől függ.

biztos, hogy kifizetődöbb a saját lakást fizetni mint albérletet, kérdés, hogy azzal még lehet-e valamit kezdeni.

mondjuk 2 gyerekkel nem ártana saját talpra állni és rendezni a dolgaitokat

2013. jún. 25. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

A tartozás az brutálisan sok.10,5 M Ft-ér vettük.Már 20-at követel és csak 3,5-ér akarja árverezni.Mi el tudnánk adni,vevő az lenne,de engedély kell a banktól,aki ebbe eddig nem nagyon akar bele menni.Nem is értem....de mindegy.A bank most egyezkedne egy újrahitelezésről,illetve azt is felajánlotta már,hogy átveszik és albérlőként maradhatunk.

Villany visszakötést kellen kifizetnünk ha visszaköltözünk,illetve az elmaradt közös költséget kéne letörlesztgetni,erre is lenne részletfizetési lehetőségünk.A rezsi ott olcsóbb lenne akárhogyis számolom.Kérdés mennyit kéne a banknak fizetni.Albérletre most 35-öt fizetünk.Viszont munkalehetőség ott nekem is jobban lenne.

2013. jún. 25. 12:43
 4/5 anonim ***** válasza:

Akkor a lakással valamit kell kezdeni mert így marad több mint 15 milliós tartozásotok viszont lakásotok nem lesz.

Próbáljátok valahogy megmenteni.

2013. jún. 25. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

tisztában vagytok vele, hogy a tartozás a tietek?

azt kéne elkezdeni törleszteni, mondjuk nem az albérletre költeni.

mert hiába árverezi el a bank, a tartozás marad, az nem fog megszűnni! ezzel tisztában vagytok?

ne adj isten örököltök, azt is el fogja venni a bank azonnal. vagy vesztek egy másik lakást mikor szereztek pénzt, arra is egyből ráteszi a bank a kezét. és nem csak ingatlan nem lehet a neveteken, autót, bútorokat, tv-t is fog vinni, míg be nem hajtja a 20M-t :(

sajnos, hoztatok egy rossz döntést egyszer, ne legyintsetek rá, hanem szépen kezdjetek helyre jönni, jó pár év törlesztés áll előttetek, nem is értem miért hagytátok ott, a sok fizetetlen számlával, miközben albérletre telik :(

2013. jún. 25. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!