Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Milyen nyugtatót szedtetek...

Milyen nyugtatót szedtetek szoptatás alatt ami durva problémákra is hatásos?

Figyelt kérdés

Sedatif PC-t próbáltam, de szerintem komolyabb a bajom, mert nem sokat használt.


Ingerlékeny, feszült vagyok és sokszor vannak olyan gondolataim, hogy idegesít a saját gyerekem, bárcsak ne is létezne, ha meghalna könnyebb lenne az életem.

Ez nagyon megrémiszt, ezért gondoltam rá, hogy valami erősebb szer kellene amit lehet szedni szoptatás alatt is és nem vényköteles, mielőtt idegösszeomlást kapok.

Vagy ez depresszió lenne?

Nem merek orvoshoz fordulni ezzel, mert nagyon szégyellem, hogy ilyen vagyok.


2013. júl. 2. 09:17
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Pedig hidd el, hogy nagyon fontos lenne, hogy minél előbb orvoshoz fordulj!
2013. júl. 2. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Beszélj erről valakivel a családból! Nagyon fontos lenne! Nehogy valami katasztrófa történjen! Ez szülés utáni depresszió szerintem!
2013. júl. 2. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Az a baj, hogy nem tudok erről kivel beszélni.

Férjemmel se túl jó a kapcsolatunk, mióta szültem a másik szobába költözött aludni, hogy tudjon pihenni...

Szüleim szerint meg csak üres panaszkodás, minek szültem, ha nem bírom :(

2013. júl. 2. 09:22
 4/13 anonim ***** válasza:
Addigis macskagyökér tea, vagy citromfű tea,vagy magnézium!!!!!!!!!!!!!!!!!!
2013. júl. 2. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Először is: a férjed minek költözik másik szobába? mért nem veszi ki ő is a részét??? nem csak magadnak szülted azt a szegény babát!! Pff..


Nyugtatót szerintem fölösleges, mert az lehet,h 'elfedné' ezeket a gondolatokat,tüneteket de itt nem elfedni kéne, hanem megoldani.


biztos csak fáradt vagy mentálisan,fizikailag,ami ilyenkor tök helyén való.

Fontos lenne,hogy tudj számítani a férjedre szóval, beszéld meg vele ,hogy legyen olyan kedves és ne elvonuljon önzőn pihengetni egy másik szobába,hanem segítsen neked. (ha ezt nem teszi meg)

Esetleg pszichológus,pszichiáter... hidd el ők annyi furcsa dolgot hallottak már,h a te eseted is csak egy 'eset' lesz nekik. nincs ebben semmi ciki, szégyellni való... menj el,hogy nehogy aztán később legyen...!!

2013. júl. 2. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Ez depresszió,ne szégyelld erről nem tehetsz,súlyosan depressziós voltam én is,minden nap azt kívántam bár a foganása előtti este lenne,nagyon ki voltam,kb 1 éves volt mikor teljesen elfogadtam,hogy gyerekem van,de a depi kb 3-5 hónap alatt jött nagyjából rendbe,orvos nélkül homeopátiás bogyóval, a párom és a barátnőim segítségével.A nevét nem tudom a bogyónak,de neten rátudsz keresni.
2013. júl. 2. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Biztos, hogy a férjem miatti bánat is közrejátszik ebben.

Terveztük a babát, de mióta megszületett 6 hónapja, mintha kicserélték volna, nem számíthatok rá semmiben, sokszor már a váláson gondolkozom.


A Sedatif is homeós szer, mégis megmaradtak a tüneteim.

Olyan jó lenne akár csak 4-5 gyerekmentes nap, hogy kipihenjem magam idegileg!


Akkor nincs semmi olyan szer amit vény nélkül lehet kapni ilyen esetekre?

2013. júl. 2. 09:34
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
A gyógyszerek nemn oldják meg az alap problémát, és csak egyre rosszabb lesz, te pedig egyre több gyógyszert akarsz majd szedni. Keress fel egy pszichológust és beszélgess vele erről! Nem fog elítélni, nem ritka dolog ez! Jobb, mintha erős szerekkel benyugtatóznád magad!
2013. júl. 2. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Ez gyermekágyi depresszió. Fordulj orvoshoz, nincs miért szégyellni magad. Ez nem panaszkodás, hanem betegség, csak kicsit súlyosabb, mint a nátha.
2013. júl. 2. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Szomorú, hogy nem számíthatsz senkire. A gyógyszerek nem fogják megoldani a problémát, és szoptatás alatt nem is szabad. Orvoshoz kellene menned, bármennyire szégyelled is.

Addig is próbáld meg ezeket, szerintem többet ér mint bármilyen nyugtató. Pluszban még levendula olajat is párologtathatnál, az is nyugtató hatású.

http://www.youtube.com/watch?v=jfOahkMfXOY

http://www.youtube.com/watch?v=8-UyZxk5hJw

2013. júl. 2. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!