Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Tapasztalt szülők, segítség....

Tapasztalt szülők, segítség. Hogy csináljam, mi az ami jár, és hova mehetek?

Figyelt kérdés
Először is szeretnék mindenkit meg kérni, hogy csak olyan írjon, aki tényleges választ tud adni, számomra nagyon fontos ez a dolog. 20-éves vagyok, a párom 24. Lassan 4 éve vagyunk együtt, és úgy néz ki babánk lesz. Van pár problémám és kérdésem e témával kapcsoltban. Először is munka nélküli vagyok, nem kapok semmilyen segélyt, ezáltal TB-m sincs. Innentől csak fizetős nőgyógyászhoz tudok el menni, vagy esetleg terhesség által biztosítva vagyok? Foggalmam sincs erről a dologról, de volt pár alkalmam amikor nő gyógyásznál jártam, hogy hihetetlen hogy "azok a nők" jobb helyzetbe lennének mint én, akár csak a TB miatt is. Háziorvosom azt mondta, fizessem magamra, mert ha bajom lesz, nagy költség. De elsőnek azt szeretném meg tudni, hogy ha terhes vagyok, elmehetek a TB támogatott nőgyógyászhoz, vagy csak magán orvos. A második kérdésem, 20 évesen, munka nélkül, (eddig kb 2 hét bejelentett munka viszonyom volt) egy szimpla kapcsolatban(nem férj, sem vőlegény) milyen pénzt kapnék a gyerkőc után? Nagyon szeretnék gyereket, de sajnos a család anyagi helyzete nem igazán engedhetné meg, bank vitte a házat, most albérletbe vagyok és a többi, tudom ezek mellet nem ajánlott a gyerek, tisztába vagyok vele. Párom viszont jó módú gazdag családból származik, így kicsit csökken a félelem. Párom mondta minap, hogy első gyermeknél adnak valamennyi pénzt, úgy mond "segítség a kezdetekre" ez mennyi lenne? Előre is nagyon szépen köszönöm a segítséget, most hirtelen ennyi jutott eszembe. Bízom benne hogy kapok választ egy olyan sorstársamtól, aki remélhetőleg segíteni tud, túl bonyolított kérdéseimbe :)
2013. júl. 3. 10:14
 1/8 anonim ***** válasza:
a tb-t fizetned kellenne magad után,attól,h terhes vagy nem fog ingyen járni.Max az önkormányzatot megkérheted,igényelheted,h fizesse utánad.Bár,ha az apuka jó módú,gondolom kitudjátok fizetni a havi 6-7000 ft a b-re.A szülés után jár egyszeri 64100ft,az a 288.000 ft egyenlőre,még csak terv.(szerintem jó kis kampány fogás)gyest netto 25.000ft kapnál,családit 12.200ft-ot.
2013. júl. 3. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ, apuka jelöltre nem szoktam a költségeimet át ruházni, próbálom saját magam megoldani :)
2013. júl. 3. 10:23
 3/8 anonim ***** válasza:
Igen a TB mindenképpen fizesd magad után minden hónapban ,mert egyébként nem vagy biztosított és a társadalombiztosító kiszámlázza a kezelésed költségeit.A közösbe be is kell tenni aztán lehet csak kivenni.Ellátást megkapod,csak utána kim kell fizetnek a költségeket.
2013. júl. 3. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Az az egyszeri 64 ezer szülési pénzt csak szülés után egy hónappal kapod, szóval addigra már mindent meg kell venned a kicsinek, mire azt te megkapod. Gyes fog járni és családi. Nagyon kevés. Csak a párodban bízhatsz, mert ha ő elhagy, a gyermek intézetbe megy, te meg a híd alá. Én úgy tudom, hogy a terhesgondozás mindenkinek jár, TB-től függetlenül, de annyit változtatnak a törvényeken, hogy azt nem lehet követni. A párod dolgozik? Mert ha nem, akkor ne haragudj, de esélyetek sincs. Ha dolgozik, akkor is csak segítséggel. Egy fizetésből NEM él meg 2 felnőtt és egy gyerek, főleg nem albérletben. Maximum az anyósodék nyakára tudsz szülni.
2013. júl. 3. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Először is, kérd az önkormányzattól, hogy fizesse neked a TB-t, ezt már régen kérhetted volna, egy évig fizeti, ha szociálisan rászorulsz.

Várandósan ellátnak az SZTK-ban is, de utólag miután megszültél, behajtják a költségeket rajtad!!

Inkább fizesd a havi 6600-at!

Miután megszültél, egyszeri anyasági támogatást kapsz, ha megvan a terhes kis könyvedben a 4 orvosi pecsét. Ez jelenleg 64 ezer forint. Nem hiszem, hogy a közeljövőben elfogadják a 288 ezres anyasági tervezetet, mert még csak terv és szerintem jövőre fog ezzel kampányolni a Fidesz, most csak beharangozták!

A gyerek születése után gyest fogsz kapni, havi 25.600 Ft jelenleg. Gyes alatt biztosítva vagy, nem kell TB-t fizetned!

Családi pótlék fog még járni, ez egy gyerekre 12 ezer körül van.

Ha párod dolgozik, a gyerek születése után igényelhet családi adókedvezményt, ez havi 10 ezer forint. Ez igazából a terhesség 91. napjától igényelhető, de mivel te nem dolgozol és nem vagy férjnél, így a gyerek apja, ha dolgozik, akkor szülés után kérheti ezt a munkahelyétől!

Gyermekvédelmi támogatást igényelhetsz még gyerek születése után, ha szociálisan rászorultok, akkor egy évben kétszer küldenek kb. 6 ezer ft értékű Erzsébet-utalványt!

2013. júl. 3. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Párom dolgozik már elég rég óta. Ő jönne hozzánk lakni, ha jönne. Bár albérlet, de nagy családi ház, el férnénk. Én senkinek a nyakára nem szeretnék rátelepedni, főleg nem párom szüleiére. Nem is vagyunk túl jó viszonyba. Szeretnék én is dolgozni, könnyebb lenne az biztos, de semmi munka lehetőség. Köszönöm a válaszokat, mindenre megkaptam a választ :)
2013. júl. 3. 11:35
 7/8 anonim ***** válasza:
Akkor a te szüleidnél laknátok?
2013. júl. 3. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Igen, pontosabban édes apámmal lakom. Nem a nagyon rossz anyagi helyzet miatt kerültünk albérletbe, csak a havi 250ezres hitel törlesztő számunka már nevetséges volt, így inkább hagytuk a hitelt, és azt a pénzt férre tettük, a ház így is úgy is ment volna, így legalább mellé még nem buktunk milliókat.
2014. febr. 10. 09:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!