Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mivel takaríthatnám ki a...

Mivel takaríthatnám ki a foltos szőnyegemet? direkt ideszántam a kérdést!

Figyelt kérdés

kisfiam 7,5 hónapos,már lassan kúszik mászik,

büfiztetem ahogy tudom,de mégis előfordul hogy bizony a szőnyegre büfizik azonnal feltörlöm de mégis nyoma marad már tiszta foltos a padlószőnyegem,látszik hogy "beleszáradt a tej"

mivel tisztíthatnám ki? halvány barna-téglavörös színű


és hiába van leterítve pléd és játszószőnyeg legurul vagy elmászik róla és mellé büfizik



2013. júl. 4. 18:06
 1/3 anonim ***** válasza:
79%

Szia. Kisfiam szobajaban hasonlo szinu szonyeg volt. En ha ilyen tortent akkor Vanish folttisztitot hasznaltam. Mi mondjuk nem elunk otthon, nem tudom otthon lehet e kapni, de van spray formaban, amit kozvetlen a foltra kell fujni, nagyon jo. Vagy van zacskos amit szet kell szorni a szonyegen jol atdorzsolni majd felporszivozni. Egy probat meger szerintem.

A masik ami meg nekem bevalt a foltokra, Ariel folteltavolito spray.

2013. júl. 4. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Nekünk bevált a szőnyeg tisztító gép, és nem szőnyegtisztító folyadékot ha nem Venish folttisztítót használtunk hozzá. (a szőnyeghez való semmi koszt nem hozott ki) Vannak cégek akik elviszik háztól a szőnyeget és kitisztítva vissza is hozzák, nem olcsó, de én őket is tudom javasolni. Vensh szappan szintén bevált nálunk. Utána lehet nézni ilyen só,szódabikarbónás megoldásoknak is mert anyukám pl. úgy tisztította ki szőnyegét és nagyon szép lett, de sajnos most nem tudom felhívni.
2013. júl. 4. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Ha valamilyen szőnyegtisztító habbal csinálod, akkor az egész felületet le kell kezelni szerintem, mert akkor azon a helyen sokkal világosabb lesz ahol kitisztítottad.

Viszont szerintem lehet kölcsönözni szőnyegtisztító gépet (hasonló mint a porszívó, csak vizet meg mosószert kell beletenni), és azzal az egészet könnyebben ki tudod tisztítani. Előtte a foltokat befújod és megdörgölöd, aztán az egész szőnyeget áttisztítod.

Érdemes melegben csinálni, mert általában picit nedves marad a szőnyeg, kánikulában előbb ki tud száradni.

2013. júl. 4. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!