Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Mivel tisztítsam ki a szőnyege...

Mivel tisztítsam ki a szőnyegemet?

Figyelt kérdés
Van 1 kutyusunk aki amikor nem voltunk itthon a szőnyegre pisilt több foltban is és ráadásul a barátaim is cipőben mászkáltak a szőnyegen. Már ilyen fekete ragacsos réteg alakult 1-2 helyen. Mivel tudnám kitisztítani? Például ecettel? Azt hogyan?

2013. márc. 12. 21:24
 1/7 anonim ***** válasza:
45%
Legelőször is vízzel , oly módon , hogy a szőnyeg alá egy nedvszívó ruhát tegyél , és kefével , ütögetve vidd be a sima (esetleg langyos ) vizet . Utána egy másik ronggyal töröld át a felületet . Ha már nem érzed a szagot , akkor jöhet a szalmiákszeszes tisztítás . Súrolókefével ( rövid flórfelületű szőnyegnél ) 1 liter vízbe 1-2 dl. szalmiákszesz . Ezzel ugyanúgy kell eljárni , mint az előzőekben . Ha esetleg nagyon büdösnek találod , akkor kárpittisztító , vagy szőnyegtisztító is szóba jöhet , de csakis az alaptisztítás után .
2013. márc. 12. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Azt elfelejtettem odaírni, hogy padlószőnyegünk van. Úgy is meglehet csinálni?
2013. márc. 12. 21:58
 3/7 anonim ***** válasza:
45%

Porszívózd ki jól, utána puha kefével ecettel tisztítsd ki. Ne szivaccsal, mert az nagyon átvizesíti.

A szalmiákszeszt nem ajánlom, mert annak nagyon erő szaga van, a szemedet is irritálja, és nagyon nehéz kiszellőztetni. Zárt térben nem is ajánlom.

Amikor még nem volt mosógép, a szövetholmikat én is szalmiákszesszel tisztítottam, de mindig kint az udvarban.

2013. márc. 12. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Természetesen , ha szőnyegpadlód van úgy nem lehet az általam leírtak szerint eljárni . Ilyen esetben a kárpit/padlószőnyeg-tisztító géppel kell tisztítani . Számtalan padlószőnyeg tisztító szer létezik .
2013. márc. 13. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Ecettel attól még meglehet csinálni, hogy padlószőnyegünk van?
2013. márc. 13. 17:02
 6/7 anonim ***** válasza:

A leghatásosabb, ha kölcsönzöl egy szőnyegtisztító gépet.


Azzal tudod csak tökéletesen kitisztítani.

2013. márc. 19. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Krotosz03 válasza:

Szia!


Én, mikor kutyusom rápisilt a szőnyegre ki akartam tisztítani mosószerrel meg kefével, de féltem hogy szét fogom szedni vele az anyagot.


Szóval inkább felhívtam egy közeli szőnyegboltot, ahol a tulaj azt javasolta hogy hozzuk be az üzletbe és nézzük meg közösen mit lehet vele csinálni.

Teljesen ingyen kijöttek és bevitték a szőnyeget. A tulaj személyesen elmondta, hogy ha neki áltam volna kefézni akkor most nem tisztítani kellene hanem újat venni :'D Egyébként be is számították volna egy új szőnyeg árába ha el akartam volna adni.


Szóval tisztítást javasolt a tulajdonos én beleegyezteme. 3 nap múlva jött a telefon hogy kész, mikor tudják hozni(megint tök ingyen). Mellesleg az ár is kedvező volt + azt mondták garanciális, bármi gond van vagy piszok maradt azt javítják.

Ha jól emléksze a szőnyeg ház neve Kabiri és ilyen bordós sárga a logójuk, ha ez segít megtalálni :D

2017. szept. 5. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!