Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogyan, milyen módszerrel...

Hogyan, milyen módszerrel tanítsam gyermekemet angol nyelvre?

Figyelt kérdés
fiam 1,5 éves 9 evig eltunk angliaban hazakoltoztunk, ferjem is magyar de szeretnem a gyermek beszelne angolul,en felsofokon beszelek. szeretnek talan egy angol babaklubbot is megprobalni, denem tudom hogy kezdjek hozza milyen modszert valasszak, vagy egyszeruen csak hagyatkozzam a tudasomra s arra h gyermekekkel foglalkoztam.
2013. júl. 8. 14:03
 1/10 anonim ***** válasza:

Ezernyi cikk van erről.

Ha mind a ketten magyarok vagytok, akkor tanítsátok meg a saját anyanyelvetekre a gyereket. Majd az iskolában ráér nyelvet tanulni. Te ne beszélj hozzá angolul, mert csak összezavarod.

2013. júl. 8. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Köszi gondoltam valakinek van ebben tapasztalata ki tudna segiteni,Helen DOron modszer vagy hasonlo közelebbrol.
2013. júl. 8. 14:09
 3/10 anonim ***** válasza:
Az nem túl jó, ha anyuka hol ilyen,hol olyan nyelven beszél a gyerekekkel, az lenne a legideálisabb, hogy mindenki a saját anyanyelvén beszél a gyerkőchöz. Érdemes sok angol nyelvű mondókát, zenét hallgattatni a gyerekkel, később ha már tévézik, akkor esetleg meséket felváltva nézetni magyarul és angolul is. Ha bébiszittert keresel, akkor lehetne angol anyanyelvűt keresni, aki sosem beszél vele magyarul.
2013. júl. 8. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Milyen az akcentusod?
2013. júl. 8. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Én sem vagyok híve annak, hogy nem anyanyelvű más nyelvre tanítsa a gyereket, mert szerintem úgysem tudsz tökéletesen. De ha mindenképp szeretnéd, akkor egyszerű. Az apa magyarul beszél hozzá, te meg angolul,és ennyi. Bár már korábban el kellett volna kezdeni párhuzamosan. Nem szabad a kettőt keverni. Egyik szülő az egyik nyelven, másik a másikon beszéljen hozzá.

Nálunk is így van, csak az én férjem anyanyelvű. Alapból tanítjuk a gyereknek mind a kettőt.

2013. júl. 8. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Angoltanár vagyok, szintén éltem, dolgoztam Angliában és Amerikában is (a húgom oda ment férjhez), és egyetemi diplomával tanítok gimiben. Ennek ellenére azt mondom, hogy ne te tanítsd a kicsit, pontosabban a hagyományos értelemben ne. Szerintem, ha itthon élsz, és nem kint, és egyikőtök sem anyanyelvi beszélő, a klasszikus tanítást hagyd későbbre és szakemberre.

Annyit viszont te is meg tudsz tenni vele, mint egy angol babaklubban, pl. mondókázz neki angolul, taníts angol gyerekdalokat, nézzetek angolul rajzfilmet (létezik számtalan kimondottan a legapróbbaknak kifejlesztett DVD is erre a célra).

Ha magyarul már jól beszél, akkor később ragadni fog rá az idegen nyelv is, szinte a fülébe mászik. Nekem a fiaim 5 és 2,5 évesek, a nagyobbiknál most érik be a fent említett módszer (születésétől fogva mondókáztam neki angolul, de a magyar nyelv elsajátítása idején kevesebbet, most már sokmindent mondogat, szavakat, dalokat, mondókákat, de ez persze még messze nem beszéd), a kicsi még inkább csak a magyart tanulja, de még abban is van mit fejlődni, így nem keverem a kettőt.

Más lenne a helyzet, ha kint élnétek, vagy anyanyelvi beszélők lennétek, de így szerintem a mondókázás, éneklés, eseleg számolás, mesenézés is hasznos. A lényeg, hogy soha ne érezze, hogy kényszer, mert "tanulni kell", hanem szívesen csinálja.

A babaklub is jó ötlet, ha van rá pénzetek, de nálunk pl. 5000 Ft-ot kérnek egy órás csoportos foglalkozásért, szerintem a te nyelvtudásoddal annyit tudsz adni, mint amennyit ott kapna. Persze, ha megengedhetitek, akkor plusznak jó.

2013. júl. 8. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
A felsőfok nem elég. Max. anyanyelvi foglalkozás nem ártana.
2013. júl. 8. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Utolsónak: az iskolákban sem anyanyelvi tanárok tanítanak és nem csak külföldön lehet jól megtanulni egy nyelvet. Szóval szerintem a felsőfokú tudás elég, csak a jó módszer kell hozzá, amiigazodik a gyerek korához.
2013. júl. 8. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a valaszokat és az öszintesegeteket.

Az angol tanar édesanyanak köszönöm a valaszat és szeretnem hozzatenni, hogy a babaklubbot igazabol én szeretnem elinditani -próbaképpen itthon a lakohelyemen kis csoportban mondokazas, mese , éneklés csak, nem kérnék érte pénzt mert csak próba. ez a kisfiamnak is jó lenne meg közössegben is lenne más gyermekekkel.

2013. júl. 9. 10:49
 10/10 anonim ***** válasza:

Az angoltanár anyuka vagyok, így az ötlet szuper, vágj bele :-)! Ha vannak kint kapcsolataitok még (és 9 év kint tartózkodás után valószínű, hog vannak), rengeteg játékot/CD-t/kelléket tudsz kintről hozatni, hozni.

Sok szerencsét a babaklubhoz, remélem, sikerül megvalósítani!!!

2013. júl. 9. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!