Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » 3 évesnek betömetnétek a...

3 évesnek betömetnétek a "kezdődő" szuvas fogát?!

Figyelt kérdés
2013. júl. 9. 20:02
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Igen!

Nincs annál rondább, mint egy kirohadt fogú gyerek

2013. júl. 9. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Nem rohad a foga:)

A doktornő szerint a cumitól szuvasodik.Anyukám szerint nem kell betömetni mert egy életre megutálja szegény a fogászatot és feleslegesen tenném ki ilyen szörnyűségnek...

2013. júl. 9. 20:05
 3/11 anonim ***** válasza:
En nehezen tudnam elkepzelni hogy egy 3 eves egy ilyet nyugodtan vegig ul...az en fiam 2 es fel eves de 10 honapja mikor mutottek mar akkor is a kanul betetelehez is be kellett nyugtatozni mert 3 apolonovel egyutt nem birtuk lefogni..egy fogtomes meg nem 30 mp-es muvelet..persze te ismered a gyermeked mennyire tudna nyugodtan maradni..de az enyem tuti le kene kotozni...
2013. júl. 9. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

nem biztos, hogy betömik, ha kicsi a lyuk, akkor elcsiszolják és lekenik

ha tömni kell ,akkor már nem olyan kicsi az a lyuk

viszont ha nem teteted rendbe, akkor a maradandó fogát veszélyezteted, ráadásul még csak 3 éves, mire ez a fog elcserélődik, még kell legalább 3 év, addig képzeld el mennyi marad ebből a fogból. Simán előfordulhat, hogy már szuvasan bújik majd ki a maradandó fog emiatt. Szóval igen, fogorvos és megfelelő kezelés. Ne hagyd így!

2013. júl. 9. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Fölösleges. Nekem is volt tejfogam betömve /=bár nem 3 éves voltam hanem egy kicsit idősebb/ de olyan jól megcsinálták, hogy félévvel később kiesett a tömés. A tömés után egy évvel meg a fogam is.
2013. júl. 9. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Én végigültem 2 évesen a fogtömést, de nem általánosan elvárható dolog ez ilyen kicsiktől. Viszont hasznos lenne, mert nekem így sikerült pár tejfogamat megmenteni, és mivel nem volt rossz élmény, gond nélkül megyek azóta is fogászatra. (és ezért nem hagyom, hogy cukros teával teli cumisüveg lógjon a gyerekeim szájából, mert engem az juttatott ide-anyukám elmondása szerint).
2013. júl. 9. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Ma voltunk a fogászaton,a doktornő azt mondta hogy 3-4 szer menjünk vissza csak úgy ott ücsörögni és szokni a dolgot és utna elkezdi betömni.

Most volt előszőr a kisfiam,eleint sírt aztán sikerült elterelni a figyelmét de nem volt egyszerű,ez a baj h nem tudom elképzelni hogy hagyni fogja hogy furjanak a szájába...

2013. júl. 9. 20:21
 8/11 anonim ***** válasza:

Betömetném, de az a tapasztalat, hogy felénk tejfogat nem tömnek. :( Keresztlányomnak is volt lyukas foga, de magánfogászaton közölték, hogy nem látják értelmét betömni, mert a gyerek nem üli végig, az esetleges érzéstelenítés beadása is macerás, nagy ijedtséget okoz. Így nem ajánlják.

Ment az anyuka "SZTK-s" fogászatra is, de ott vizsgálat nélkül is közölte a doktor néni, hogy ekkora gyereknek nem tömi a tejfogát. :(


34 hkm

2013. júl. 9. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Igen, mindenképp. A kisfiamnak kicsivel 3 éves kora után lett egy tűhegynyi lyuk a hátsó rágó fogán, nem csináltak vele semmit, mondván tejfog. A foga romlott, 4 évesen újra elvittem, akkor már látható lyuk volt, de még mindig nem volt "vészes". Akkor sem csináltak vele semmit. Most 6 éves múlt, még nem kezdtek kipotyogni a fogai, a hátsó évek óta lyukas fogán viszont akkora lyuk lett, hogy alig maradt a fogából. Jövő héten viszem magánfogászatra, és csak reménykedek benne, hogy nem lesz baja a maradandó fogának, mert ugye hátul jön ki az első.
2013. júl. 9. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Én is mindenképpen rápróbálnék, mert ha rossz tejfogak lesznek a gyerkőc szájában a maradandók mellett, akkor az nagyon káros rájuk nézve. A szuvas, lyukas fogak miatt más lesz a száj ph-ja, kórokozók szaporodnak el, és ez nagyon rossz közeg a maradandó fogacskáknak, azok is idő előtt romlani kezdhetnek emiatt...
2013. júl. 9. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!