Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogyan lehet szépen megmondani...

Hogyan lehet szépen megmondani, hogy ne legyen sértődés belőle- hogy nem kérem a nekünk szánt ruhákat mert nem tetszenek, rondák és ódivatúak?

Figyelt kérdés

Valamit rosszul csinálok szerintem. Már nem először fordul elő hogy keresek ruhákat vagy felajánl vmi ismerős (0-1 éves kor közöttről van szó) és annyira nem szépek hogy én azt tudom, nem adom majd rá a babámra- és visszautasítom erre sértődés lesz a vége. Biztos más ezt hülyeségnek tartja, de nekem nem tök mindegy miben van a baba, otthon sem, ha elmegyünk sem. És ha annyit mondok hogy köszönöm szépen de nem ilyesmire gondoltam, akkor mindig jön a sértődés. Most erre lehetne azt mondani hogy akkor vegyek mindenből boltban újat ott nem sértek meg senkit, de nekem se mindegy mennyibe kerülnek a dolgok és sok jó tapasztalatom is van használt ruha terén (tényleg szép különleges megkímélt darabokat sikerült vennem már más anyukáktól de ez a ritkább).

Most éppen az egyik jó barátnőm ruháit "utasítottam vissza" mert bolyhos agyonkopott (márkás meg valaha biztos szépek voltak) mindegyik vagy uniszex. Tudom életemben ez legyen a legnagyobb bajom, vannak ennél nagyobb gondok is, de hogy lehet szépen és sértődés nélkül visszautasítani ha egyszerűen nem tetszik és eszem ágában sincs megvenni? Meg miért kell ezen megsértődni hogy más az ízlésünk? Eltenni, tárolgatni nincsen helyem - hogy ne legyen sértődés- örülök hogy a saját dolgainkat elteszem rendesen.


2013. júl. 11. 15:20
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
76%
Szerintem vegyél mindenből újat, az biztos a te ízlésed lesz. És akkor mondhatod, hogy azért nem kéred, mert mindenből újat akarsz. De egy részét elfogadni, mást meg nem, az tényleg sértő. Már ha ajándék. Ha nem, akkor válogass nyugodtan.
2013. júl. 11. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
80%

Én tudod hogy jártam egyszer? Barátnőm nővére hozott egy zsáknyi kis ruhát. Szintén ódivatúak, kopottak, bolyhosak voltak. Azt mondta nekünk hozta, mert nekik már nem lesz rá szükségük. Nézzem át. Oké, gondoltam, nem bántom meg, majd a szeretetszolgálatosoknak elviszem. Egyre sem mondtam azt, hogy ronda. Erre a végén benyögi, hogy 5000 Ft lesz a pakk. Hirtelen kővé dermedtem... Persze megmondtam neki, hogy sajnálom, de rengeteg "játszós" ruhája van a picinek, köszönöm többre nincs szükségünk... :) Kedves nem?

Na mindegy, a lényeg az, hogy még én sem jöttem rá, hogyan lehetne úgy megmondani, hogy a másiknak ne essen rosszul. :O

2013. júl. 11. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
100%

Esélytelen.


Én le is szoktam arról,hogy ismerőstöl vegyek meg bármit.

Apród,vatera,jófogás,képek alapján látszik,ha mégse,kérek közelebbi képet,így tudom mit veszek meg.

És ugyanugy nem drága,és nem én vagyok a sóher,mert csak 200Ft-ot adtam a 2 éve még 2ezerért vett ruhácskáért...

2013. júl. 11. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
100%
Ilyet sehogy nem lehet megmondani, mert ez ebben a formában valóban illetlenség. Vagy elfogadod, amit adnak és legfeljebb nem adod rá egy részét, vagy visszautasítod az egészet és veszel újat, vagy bunkó leszel és kiválogatod.
2013. júl. 11. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:
100%

Egyszerűen megköszönöd a lehetőséget és megmondod, hogy már bőségesen el vagytok látva mindennel.

Ha valaki ezen megsértődik, az a te baja, nem a tied.

2013. júl. 11. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:
100%

Nem ajándékba lett volna a kérdezőnek,hanem megvételre.

Akkor miért bunkóság hogy nem kell neki a kopott?

2013. júl. 11. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:
63%

Uilyen vagyok én is. :-) Megvalogatom, mit adok a gyerekre. Ha ajandekba kapunk, orokre, akkor el szoktam adni, ha nem tetszik /lehet lepontozni/ Igazabol 1- szer fordult elo a 4 ev alatt. Ha penzert ajanlanak fel, akkor eselyt se adok ra, mert szinte tuti, h nem tetszene. Haritas: "Koszi, de dugig vagyunk ruhakkal." :-)

Ha pedig kolcsonbe adnak ruhakat joszivusegbol, akkor tisztelettel elfogadom, felreteszem, majd visszaadom.

2013. júl. 11. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 A kérdező kommentje:

De mikor már ott a holmi akkor már látom rajta hogy nagyon gáz tehát nem az van hogy átnyálazom és aztán benyögöm hogy kösz de tök gáz...semmi ilyesmi. Hanem semmi erőfeszítésükbe nem kerül mert nem várom el hogy elhozzák ajándékba aztán meg fujjogok, hanem mondjuk aki felajánlotta hogy odaadja nála épp ott voltunk a házában megmutatta (ez 2 perc volt) láttam hogy nem az én világom és kész.

Akinél meg KERESEK kifejezetten eladó ruhát (más anyukáktól) ott meg kérek képet de látom hogy nem az amit én keresek dehát ott se fogom csak azért megvenni hogy ne sértődjön meg...

Az új ruha mint írtam nem megoldás, főleg mert a magyarországi ruhaboltokban ami elérhető (brendon, h&m, c&a marha drága és még sokszor nem is tetszik a kínálat).

Ha egyáltalán nem keresek, nem kérdezek és nem kérek fotót akkor meg a jó dolgokról is lemaradok.

De egyszerűen mindig ez van ha visszautasítom (mint írtam, NEM bunkón és nem leszólóan ). Lehet nincs erre megoldás tényleg:(

2013. júl. 11. 15:37
 9/32 A kérdező kommentje:
Jaj ez az első mondat teljesen összekeveredett valahogy...tehát azt akartam kihámozni belőle, hogy nem az van hogy ODAHOZATOM a ruhát aztán fujjogva közlöm hogy nem kell, miután szegény illető már odahordta, hanem nem telik különösebb erőfeszítésbe mivel a helyszínen voltam.
2013. júl. 11. 15:38
 10/32 anonim ***** válasza:
De attól, hogy nem veszel újat, még mondani lehet. Az is kevésbé sértő.
2013. júl. 11. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!