Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogy mondjam meg, hogy ne...

Hogy mondjam meg, hogy ne legyen sértődés meg harag?

Figyelt kérdés

A következő a szituáció. Anyósom vett egy bébikompót az unokáinak, kisfiam most 8 hónapos most kezdett el ülni magától és már kezd mászni is. ÉN személy szerint irtózóm a komptól, mert nem tartó jó találmánynak és nem is akarom, hogy beletegye a gyerekemet, ha vigyázz rá.


Most vette meg se kérdezett senkit, Minket se mint a gyerek szüleit, esetleg mit szólunk hozzá szeretnénk-e. Van uncsi tesó is, de Ő már 14 hónapos és egyedül jön megy, tehát Nála nem kérdés, hogy nem fogja használni.


Hogy mondjuk meg Neki, hogy ne tegye bele a gyerekemet, mert nem akarom. Persze biztos jó szándékból vette, ezt nem vonom kétségbe. Szokott rá vigyázni havonta párszor és attól félek, hogy annak ellenére, hogy szólunk bele fogja tenni a kisfiamat.


2013. ápr. 15. 16:17
 1/9 anonim ***** válasza:
74%

En se szeretem, de ha havonta 1x belerakja 1 orara (tobbet sztem nem fog megturni egy eppen maszni tanulo gyerek), azzal nem csinal gondot.

Rqadasul lehet, hogy a gyerek uvolteni fog benne, akkor meg csak nem hagyja benne :)))

Plusz, aki maszni tanul, az a vilagot felakarja fedezni. Nem pont az ules lesz neki a legjobb mulatsag!

2013. ápr. 15. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
80%

Szerintem mond el neki így hogy leírtad, hogy biztos jó szándékból vette, de nem szeretnéd ha a kisfiad használná. Aztán magyarázd el, hogy a kompok miért rosszak. Legyél határozott és próbáld meg elretentteni tőle.szerintem jobban hallgatna rátok, ha a férjed is ott lenne és ő is elmagyarázná neki, vagy legalább helyeselne :-)

Sok sikert! :-)

2013. ápr. 15. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

A kompót finom, egyétek meg!:)

Egyébként szerintem mondd el neki, hogy nem egészséges a babának, mozgásfejlődés szempontjából nagyon káros tud lenni. Csak megérti...

2013. ápr. 15. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
73%

Nem mindenki tud róla, hogy állítólag ártalmas. Bár igaz, havi egy óra nem fog neki ártani (ha egyáltalán tűri).

Viszont szerintem magyarázd el neki, hogy miért nem akartok ilyet használni, nyilván meg fogja érteni, még az is lehet, hogy vissza tudja vinni és mást venni helyette.

2013. ápr. 15. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm Mindenkinek a választ. Bocsi a helyesírási hibáért. :)

A gond az, hogy köztünk volt már egy olyan csúnya vita amiért sokáig nem beszéltünk és csak a gyerek miatt beszélgetünk újra. Ezért, ha én mondanám neki azt eléggé rossz néven venné. A férjem meg nem érti meg, hogy miért mondja meg Ő. Bár nem értem mit nem ért rajta meg....

Tudom persze, hogy az az egy óra amíg benne van nem ártalmas, de én ezt se akarom, hogy benne legyen. Használtan vette vissza csinálni már nem tudja.

2013. ápr. 15. 17:29
 6/9 anonim ***** válasza:
68%

Jani, azért mondd meg te anyádnak, mert én már egyszer összevesztem vele és azt fogja hinni, hogy direkt kötök bele megint. Mondjad neki, hogy te olvastad és megmondtad nekem is, hogy ne akarjak ilyet a gyereknek, mert én is néztem valamit. Te a gyereke vagy, rád úgy is jobban hallgat, meg rád úgyse haragszik. Légyszi'...


Ha szerinte is jó a gyereknek, akkor keress egy csomó cikket, ami leírja, hogy nem jó, ültesd elé, majd kiskutya szemmel kérdezd meg, hogy ezt akarod szegény gyerekednek? Szóljál már akkor anyádnak is.

2013. ápr. 15. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

[link]


Olvastasd el ezt a paroddal és anyósoddal is :-)

Nagyon jól leír mindent :-)

2013. ápr. 15. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Köszi a cikket a férjemmel, ha hazajön feltétlen elolvastatom. ÉN elolvastam tényleg nagyon jól leír mindent.

Egyébként még az a legviccesebb az egészben, hogy a férjem nagyon csúnyán beütötte az arcát vele amikor kicsi volt. Ezt még ugye anyós mesélte amikor pár hetes volt a kisfiam. Előadta, hogy a komp egy nagy rakás szemét. Ezt azért majd felidézem neki.

2013. ápr. 15. 18:08
 9/9 anonim ***** válasza:

Óóó, hát így még könnyebb! :-)

Én a helyedben ezt mondanám: Tudom, hogy azért veted, mert jót akartál vele, de nem szeretném ha használná a kisfiunk. Emlékszem, hogy régen mesélted, hogy ...... is felborult vele és beütötte a fejét és mondtad, hogy akomp nem jó a babáknak. Akkor el is határoztam, hogy nem fogunk ilxet használni.

Így már csak nem sértődene meg. Kedves és kap egy visszajelzést is, hogy figyelsz rá és megfontolod a tanácsait. Lehet, hogy még jobban is szeretne téged :-). Saját magával meg csak nem fog vitatkozni :-)

2013. ápr. 16. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!