Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » 2. Gyermekem az elso gyermek...

2. Gyermekem az elso gyermek gyes idejebe szuletik, mert az elso meg csak 2,5 eves, a munkaviszonyom folyamatos tgyast fogok kapni de nem tudjak megmondani mennyi lesz a gyedem 85 volt az elsonel most hogy alakul?

Figyelt kérdés
A berszamfejtok elutasitottak azzal hogy nem tud a program elore szamolni es nem lenne mindegy hogy kb 80 vagy csak 45e
2012. nov. 9. 11:24
 1/7 anonim ***** válasza:
Szakítsd meg a gyes-t és menj minél hamarabb táppénzre mert ha 6 hónapnál tovább vagy gyes-en a következő tgyás gyed alapja a minimálbér lesz és nem a szerződés szerinti béred!
2012. nov. 9. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Akkor elbsztam mert 7 hos vagyok es meglesz a 6 ho a gyesbol meloban meg mar azt mondtam nem szakitom meg . Csak sajnalom hogy azert hoztuk igy ossze a babot mert azt mondtak elozoleg hogy minden ugyanaz lesz . Utana meg azt hogy nem tudjak elore. Szoval nagyon is tudtak... Koszi
2012. nov. 9. 11:54
 3/7 anonim ***** válasza:
46%
ugyan annyi lesz a GYED mint az elsőnél nekem is így volt.
2012. nov. 9. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
2012. nov. 9. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

4 válaszoló!


Ugye akkor ha jól értem, ha mondjuk gyed után nem megyek vissza dolgozni, mert vagy megszületik a kistesó, vagy már el tudok menni táppénzre, mert útban van, akkor a tgyás-om ugyanannyi lesz, mint az első babánál?

Már csak azért is érdekes ez nálam, mert a szerződött bérem nem azonos azzal, amiből számolták a tgyást, mert voltak jutalmak az éveben, így gyakorlatilag a tgyás nekem magasabb volt, mint ha fizetést kaptam volna. Így aztán ha ugyanez lenne a helyzet, akkor erősen elgondolkodnék rajta, hogy vissza se menjek dolgozni és jöjjön a kistesó...


Valaki tud erre pontos választ adni???

2012. nov. 9. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Ugy nez ki hogy mivel a gyerek 06.25-en toltotte a 2 evet s masik meg 2013.01.14-re van kiirva igy december 18-tol tudom igenyelni a tgyast igy 177 napot toltottem gyesen es igy akkor s szerzodes szerint kapom a gyedet nem a minimal alapjan ? De jo is lenne gonfolom ha tulhordom az mindegy mert megy a tgyas aztan ennyi jol gondolom az egeszet? Koszonom a valaszokat!!!
2012. nov. 9. 14:05
 7/7 anonim ***** válasza:

Mivel nem lesz nagyobbrészt gyes, így a gyeded alapja a tgyás alapjával fog megegyezni. A tgyás alapja meg a szerződéses béred lesz, de max. a minimálbér kétszerese.



Másik kérdező:

ha elmégy táppénzre, akkor a táppénzedet az alapján a jövedelem alapján fogják kiszámolni, amiből anno a gyededet számolták.

A tgyásod nem lesz ugyanannyi, mint az első babánál, mert 1. ugyanannyi lesz a maximuma, mint a gyednek,

2. mivel annak idején beleszámoltak minden nem rendszeres jövedelmet is, így magas volt az összeg, de ha nem dolgozol, akkor a szerződés szerinti béredet fogják figyelembe venni, az x évvel korábbi tényleges jövedelem már itt nem jön be a képbe.

2012. nov. 10. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!