Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Felelőtlenség lenne egy...

Felelőtlenség lenne egy gyerek ilyen helyzetben?

Figyelt kérdés

Nagyon hosszú lesz, szólok előre...

22 éves lány vagyok, 4 éve élek párkapcsolatban. Szeretem őt, ő is engem, csak talán most ért el minket az a változásféle, már nem vagyunk szerelmesek annyira, inkább a szeretet köt össze minket(május óta vagyok a menyasszonya). Ugyan csak 22 vagyok, de szeretnék kisbabát, nagyon. Vágyom arra a biztos háttérre, amit a család nyújt, mert sajnos a szüleimtől ezt sose kaptam meg, nem igazán várt gyerek voltam, 14 éves korom óta már nem is élek otthon. Egyetemre járok, másodéves vagyok, mellette dolgozom, de eléggé "bababarát" mindkét hely, persze tudom, hogy nagyon kemény dolog lenne, de szerintem kibírnám! De nem tudom, hogy nem szúrnám-e el a gyerekem életét? Érett lennék felnevelni egy emberkét? Ti honnan tudtátok, hogy készen álltok-e rá?

Előre is köszönöm a válaszokat!


2009. okt. 18. 22:21
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
75%
Szerintem igen. Nem az iskola miatt, hanem azért, mert ne a gyerek tartson össze titeket. Úgy gondolom, hogy elmúlik a szerelem sokaknál (én hiszek benne hogy valakinél nem), de azt gondolom azért még az esküvőn jó lenne ha megvan.
2009. okt. 18. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
87%
Szerintem is várjatok még néhány évet.A tanulás, a munka,meg a baba már túl sok lenne.Ha pedig még nincs lakásotok sem,akkor az még inkább nehezítené a helyzetet,és a sok gond miatt a párkapcsolatotok is tönkremehetne.Még elég fiatal vagy,ráérsz néhány év múlva is szülni.
2009. okt. 18. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
82%

Eszedbe ne jusson! Majd ha teljes emberként agyerek feléá tudsz fordulni.

A baba mellett az is csoda ha tanulni tudnál, dolgozni biztos hogy nem. Ráérsz megszülni, ha nem lesz gond miből vegyél popsitörlőt. Mert arról ne ábrándozz, hogy mellette dolgoznál! Minek akarsz szülni, hogy gondozónők és nagymamák legyenek vele? Akkor szülj, ha otthon tudsz vele néhány évig maradni, ha biztos, hogy lesz pénz farsangra, kisbiciklire, néptáncórára meg zseléstollra. Meg királylányruhára. Mert a többieknek lesz. Meg ha nem 20 órás elfoglaltság mellet akarod nevelni, hanem ráérsz vele ráérősen bogarat nézegetni, homokban üldögélni 3 órákat, gyermekfoglalkozáson egy egész délutánt...


21 évesen szültem, főiskola, vizsgák, egyéni levelezés, utazgatás-az első gyerek ma is labilisabb idegrendszerű.23 éves. ezért-másért ki tudja.

Aztán dolgozni kellett túlórázni, pénzt keresni: a gyerekeimet felnevelték a horror tanítónénik, a panelfalak, meg a videó. A nagy ment a kicsiért a suliba, a kicsi kente nekem! a szendvicset uzsonnára.Meg maguknak.- Elváltunk, fogkrémre jutott, de tusfürdőre évekig nem.

7 éves lett a kicsi, mire tudtam vele foglalkozni. MOst nagyon jó, de pótolni nem tudom a régit,, s fáj neki most is. A nagy csak úgy felnőtt, mint a gomba.


Akkor szülj, ha a párodból akarsz másodpéldányt, úgy szereted. És ha ő bármi miatt holnap eltűnik hirtelen, akkor egyedül is tudsz a gyerekkel lenni , nevelni, és közben olyan színvonalon eltartani, mint a társait az ő szüleik!Addig maradjon az álmodozás, és a tervszerű felkészülés! Alakítsd a helyet a jövevénynek! Nem a szobában, az életedben.

2009. okt. 18. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

nem 7 éves, 17! Egy év jutott, érettségiig.

előző.



Ha családra vágysz, előbb teremtsétek meg azt. Ketten!

Ha már három-négy éve lesz egy jól működő családotok, akkor kezdj a babára gondolni! Ne felejtsd el, amit mondtam. Előbb a család. S ha évek óta jó, akkor gyerek. A párkapcsolat még nem család. Házasság, közös kassza, közös célok, melyeket már elértettek. Biztos munka, befejezett egyetem. Lakás. Közösen megélt élmények, amire már gyerek mellett nem lesz lehetőség: ketten átélt kalandok. Átélt hullámvölgyek, és hullámhegyek. A gyermek azután jöjjön!

2009. okt. 18. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
pláne ha nincs mintád gyerekszerető családra, akkor még sokkal óvatosabban , tízszer gondold át, mikor jöjjön a gyermek.
2009. okt. 18. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
3 éve együtt is élünk már, ezt elfelejtettem beleírni. Átéltünk nagyon sok jót, és nagyon sok rosszat, volt, hogy nekem nem volt munkám, volt hogy neki, most anyagilag stabilabban állunk. Saját lakásunk még nincs, de dolgozunk az ügyön már. Nálam ez most a tipikus az eszem szerint ne, a szívem szerint igen felállás. Köszönöm a válaszokat, tudom naivnak tűnök, de én is akarok már nyugodt, boldog életet. Tudom nem rózsaszínű a családi élet sem, de sokszor álmodok arról, hogy meló/suli után hazamegyek, vacsit főzök a családomnak, utána filmet nézünk...
2009. okt. 18. 22:49
 7/13 anonim ***** válasza:
67%
Ha nagyon mélyen magadba mélyedsz, akkor Neked ezt érezned kell! E mellett eltörpül mindenféle válasz, amit itt olvasol, még az enyém is. Éld át és dönts!
2009. okt. 18. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Ha most szülnél, nagyon messze kerülne tőled a vágyott boldog családi élet. Szerezz diplomát, pénzt, lakást! Ezzel szerzel időt és erőt, hoyg boldogan nevelhesd majd a gyermekeidet! érdemes felkészülni. Annak a picinek nem az a dolga, hogy téged boldoggá tegyen, hanem hogy a lehetségesen legjobb körülmények között nőhessen. Érdems még néhány évet várni! nem kell, hogy mionden meglegyen, de ennél azért legyen ideálisabb a hely. A gólyának. A picivel csesznél ki.

Át s egondoltad!

MIkor dolgoznál?

Jó tanulsz este 10-12-ig. Ha nem sír. Ennyi elég lenne az egyetemhez? Vizsgaidőszakban? De mikor dolgoznál? Hajnal 3 és négy közt? Ha alszik.Ez heti 6 óra. az mennyi? 3.000 ft?

Vagy szoptatás pelenkázás helyett? S hova tennéd a gyereket? És mi lenne tejjel?

Te kibírnád, (mit?)de a csecsemő nem biztos, hogy arra vágyik.De hogy gondolod? 6 óra egyetem, 8 óra munka, a gyereket addig kikapcsolod? Vag yhogy?

Ne képzeld azt, hogy majd ő ott elfeküdget, míg te dolgozol. Ilyen nincs. Ne rontsd el az életedet türelmetlenségből. Adj esélyt annak a gyereknek, hogy jó fészekbe pottyanjon! Szép, hogy vágysz rá, de annál jobban ügyelj a védekezésre. Hármótok életét elronthatod, míg ha rendesen felkészülsz, csodás családotok lehet!

2009. okt. 19. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

nyugodt boldog élet nem attól lesz, hogy a meglevő gondokba még plussz egy csecsemő bepottyan. Építsd fel türelmesen, lépésről lépésre a családodat!

Három év alatt majdnem ideális helyzetbe kerülhetsz, s akkor is nagyon fiatalok lesztek még. Inkább várj még kicsit, hogy biztos a gyermekeddel tudj majd akkor törődni.

2009. okt. 19. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Bocs az OFF-ért,de miért szajkózza mindenki a lakást?Ha valakinek nem jön össze?Vagy nem telik rá?Vagy ha telne de 20 év gyűjtögetés után?Nem értem!!! :S
2009. okt. 19. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!