Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Nagy felelőtlenség 3 gyerek?...

Nagy felelőtlenség 3 gyerek? Akkor mégis hogyan mernek olyan sokan nagy családot vállalni ebben a mai bizonytalan helyzetben?

Figyelt kérdés
Úgy érzem, mostanság sokkal elterjedtebb lett a 3 vagy 4 gyerek, mint mondjuk 1-2 generációval korábban. Itt az oldalon is rengeteg 3 gyerekes anyuka van. De manapság annyira bizonytalan az élet, munkanélküliség, válás, betegségek... A nagy családokban természetes és kötelező a lemondás, pl. nincs Állatkertbe, moziba, játszóházba járás, nincs nyaralás? Vagy csak az vállal több gyereket, aki jóval az átlagon felül keres, és mindezt simán megengedheti magának?
2010. júl. 23. 15:01
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
87%

3, 4 gyerekkel könnyebb állatkertbe, játszóba, nyaralni menni,. mert kapsz nagycsaládos kedvezményt, 90%-os vonatjegyet, adójóváírást, tankönyvet, kedvezményes belépőjegyeket. Az én 3 és 5 gyerekes ismerőseim mindenhová eljutottak, ahová én két gyerekkel nem tudtam. Átlagos családok. A szeretet tényleg fontosabb különben, mint a kényelem, nem kap többet a gyerek, ha mindent vesznek neki, mint ha testvérei vannak.

Több gyereket olcsóbb és könnyebb is nevelni, mint egyet-kettőt, úgy látom.Csak amikor lakást akarsz nekik venni, akkor jön a gond, de az ismerőseim körében mégis úgy tapasztalom, akinek több testvére van, annak talán még hamarabb lett saját lakása. Mintha élelmesebbek lennének, vagy mi.

Ha több testvér van, és felnőtt korukban segítségre szorul valamelyik, a teher jobban meg fog oszlani, mintha csak egy lenne. És azért, akárhogy is nézzük, csak magasabb most az életszínvonal, mint húsz éve.

2010. júl. 23. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
57%
Jaj nem szabad ilyen kérdéseket kiírni mert le fognak hurrogni a nagycsaládosok ahogy ezt velem is megtették. Az én véleményem az, hogy mindenki vállaljon annyit amennyit tisztességesen fel tud nevelni úgy hogy egyik gyerek sem szenved hiányt semmiben. Sajnos én nem vagyok abban a helyzetben hogy egynél több gyereket vállaljak. Jelenleg GYES-en vagyok az egy éves kisfiammal de már fontolgatom, hogy elmegyek dolgozik amint lesz hely a bölcsiben és be tudom adni a kisfiam mert sajnos egyre nehezebben jövünk ki anyagilag. A párom 75 ezer Ft-ot keres és ebből nagyon nehéz kijönni még úgyis hogy mindenből a legolcsóbbat vesszük. Nekünk egy gyerekkel sem jut nyaralásra meg állatkertre nem hogy kettővel vagy többel. És még most sokkal könnyebb mint ha ovis vagy iskolás lesz a fiunk. Most még nem nagyon vannak igényei, bármilyen játékkal elvan, nyugodtan öltöztethetem turkálós ruhákba egy szava sincs miatta, de később ez nem biztos hogy így lesz. Próbálom úgy nevelni hogy így legyen, de majd meglátjuk. Aztán ott a lakás kérdés is. Ha belegondolok, hogy nekem azért nem tudtak segíteni a szüleim lakáshoz jutni mert vannak testvéreim inkább azt gondolom hogy a kisfiamnak nem kell testvér. A párom egyke, meg is látszik rajta. Az ő szülei sem gazdagok, de náluk soha nem volt olyan, hogy nem tudtak mit enni adni a gyereknek vagy szülinapra nem volt tortája, ajándéka, karácsonyra nem kapott volna valamit, ezzel szemben nálunk sok olyan ünnep telt el hogy annak is örültünk ha kenyerünk volt. Neki jutott lakásra, besegített az autó vásárláskor, stb. Én pedig úgy jöttem el otthonról hogy kaptam egy kb 20 éves étkező asztalt meg egy cipős szekrényt. A tesómék is sokáig a szüleimmel laktak mert nem tehették meg hogy saját lakást vegyenek, albérletre meg minek költsenek ha anyuéknál ellakhatnak. Később persze mégis elmentek albérletbe mert senkivel nem jó együtt lakni. A másik tesóm (ő 16 évvel idősebb tőlem) is lakott már nálunk a gyerekeivel mikor elváltak a férjével. Egyszóval én nem akarom azt hogy ha oda kerül a sor itt legyek 2,3,4 gyerekkel abban a helyzetben hogy vagy egyiket támogatom hogy elinduljon az életbe, lakáshoz jusson, stb vagy egyiket se. Akkor inkább legyen egy, de az ne szenvedjen hiányt semmiben.
2010. júl. 23. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
77%

Jó a kérdés. Nekem még csak 2 van, de szeretnénk még egyet.

2 éves és 2 hónapos lányaim vannak. A 2. születése előtt mondták, ha ez fiú inkább ne szüljek többet de megmagyarázni senki nem tudta miért. CSAK!!!

Hozzátéve, azért szeretnénk nagy családot, mert nem részletezem mindketten nagyon rossz családban nőttünk fel és ezt nem anyagilag értem.

Mi pont ezért vettünk 4 szobás családi házat, hogy elférjünk kényelmesen (3,6M a hitel rajta) önmagában a ház kb. 15 M ér. 2 autónk van az egyik szalonból vásárolt, erről nemsoká letelik a hitel, 2. kp-s, 11 éves. Szerintem nem élünk olyan rosszul. Én állami cégnél dolgozom elég jó beosztásból jöttem el és egyenlőre visszavárnak, férjem szintén nem keres rosszul.

Szerintünk belefér 3 gyerek, más hülyének néz emiatt.

Poénból megkérdik, hogy mikor jön a 3. aztán ha rámondom, hogy ha kisebbik lányom olyan 2 éves lesz néznek mint borjú az új kapura.

Amúgy a védőnő mondta, hogy vagy jó módban élők vállalnak általában vagy ahova tényleg nem hiányozna már.

Szerintem nem felelőtlenség, csak végig kell gondolni, hogyan terveztük ezt és képesnek érezzük e magunkat erre a feladatra.


29/N

2010. júl. 23. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Azért tettem fel a kérdést, mert nekünk is 2 gyerekünk van, és vacilálunk a 3. vállalásán. Rengeteg ellenérv van, (hogy bírnánk anyagilag, energiával, kéne nagyobb lakás, nagyobb autó, stb.) másrészről viszont szeretnénk, vágyunk rá mindketten.
2010. júl. 23. 15:51
 5/15 anonim ***** válasza:
68%
Én egyenlőre nem tudom elképzelni, hogy vágyjunk egy második babára. Lehet, hogy ez idővel még változni fog mert csak 1 éves a kisfiunk. a 2. válaszoló voltam.
2010. júl. 23. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

Hármat szerettünk volna a férjemmel mindenképp. Úgy terveztük hogy az első kettő után visszamegyek dolgozni kicsit, utána jöhet a harmadik. Aztán: Van egy 20 hós lányom, egy éves múlt mikor eldöntöttük hogy jöhet a kistesó. Elsőre össze is jött, 8 hetesen kiderült hogy ketten vannak, így leszünk hamarosan nagycsalád. :-)

33 hetes ikres kismama

2010. júl. 24. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

Mi is hasonlóan jártunk mint az utolsó válaszoló:sok gyereket szerettünk volna,több okból-egészségi és korfüggő-csak 3 fért volna bele,de harmadszorra ikrek lettek.:))Nagyon örültünk neki.Én úgy gondolom,akinek egy gyereke van,az sem lehet abban biztos,h majd teljes "felszereléssel" indíthatja el-lakás,kocsi,kezdőtőke-,mert a jövőt nem lehet garantálni.Történhet bármi,egészségügyi,gazdasági probléma,a munkahely elveszhet,bármi-de a testvérek akkor is ott lesznek majd egymásnak.Én ráadásul nagyon sokat tanultam 4 gyermekes anyaként,jobban be tudom osztani az időt, a pénzt,türelmesebb lettem,és szervezőzseni.:DDD Mi inkább olyan alapokat szeretnénk adni a gyerekeknek,h saját maguk tudjanak lakást,autót szerezni-persze ha megy majd,besegítünk-,ne várják mindig a sült galambot.

Járunk mindenfelé, moziba, fürdőbe, vidámparkba, játszóházba, nyaralni,stb...a nagycsalád nem jár feltétlenül lemondással.Jól írja az első:3 gyerektől nagyon sok segítség van.Ráadásul én az itthon töltött évek alatt találtam rá magamra,ezalatt az idő alatt jöttem rá,h mit is szeretnék csinálni,és meg is fogom valósítani.

2010. szept. 2. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

KÖszi a választ!

Én egyenlőre nem is amiatt aggódom, hogy mit tudok majd 20 év múlva a "fenekük alá" tenni, hanem hogy most hogyan lehetne megélni, elférni, stb. És ez a része továbbra is rejtély számomra :(

2010. szept. 2. 13:57
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

Halihó.

Én mindig is három gyermeket szerettem volna nos azt nem tudom hogy a nagy könyveben mit írtak meg nekem de most vagyok először terhes és a Jó Istenke úgy gondolta ha szeretnéd hát legyen tehát rögtön kettő babával áldott meg minket,ők fiúk még egy lányka és teljes lesz a boldogság,de ehhez nekünk is úgy kell viselkednünk hogy megérdemeljük az áldásokat:-D Ne gondolkozzatok cselekedjetek ahol kettő eszik ott három is és olyan szép a nagycsalád:-)HAJRÁ!!

2010. szept. 2. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
Hozzátartozik, hogy sokan válás után, új kapcsolatban vállalnak még gyereket, és így jön össze a 3-4.
2010. szept. 2. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!