Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Gyerekvállalás szülőkhöz:...

Gyerekvállalás szülőkhöz: igen vagy nem? Nálatok működik?

Figyelt kérdés

Van egy külön emelet, 2 szoba, fürdő, wc, konyha. De ez a rész nem zárható. Anyósék korán kelnek, mennek a kertbe, ami zajjal jár. Mi fiatalok vagyunk, néha áthívnánk barátokat kerti partira, beszélgetni.


Anyagilag nyilván jobban járnánk, segítségünk is lenne.


Mit gondoltok? Nálatok bevált?


2013. júl. 16. 11:13
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Ha csak egy mód is van rá: inkább ne!!
2013. júl. 16. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
NE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
2013. júl. 16. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Hát nekem egy ismerősöm azt mondta egyszer, hogy inkább egy déli fekvésű cső, mint a szülőkkel együtt lakni. :)

Lehet hogy sarkított nagyon, de van benne igazság.


Én kifejezetten kedvelem anyósomat, de sosem költöznék velük össze, ha nem lenne muszáj.

Ha van lehetőségetek külön életre, még akkor is, ha úgy kicsit kevesebb pénzetek marad, én akkor is külön mennék, az biztos.


De, ennek saját döntésnek kell lennie. Ahogy ti érzitek.


Arra kell számítani, hogy a szülők elképesztő módon meg tudnak változni, ha unoka születik, és ez nem mindig előnyös... Előre nem kiszámítható.

2013. júl. 16. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Az öcsém és én így nőttünk fel. Pontosabban: hatalmas kertes ház, volt egy ksi épület, ott élt apukém öccse és a felesége. Két szintes ház, alul mama és papa, fent mi. A mi részünk zárható volt. A baj: apu testvérének a felesége utálja a gyerekeket, így a kertet nem élvezhettük, mert ha kimentünk, mindenért beszólt, mindennel baja volt. Kertes házban a zaj nem szokatlan, sajnos a szomszédok is fognak zörögni, hajnalban füvet nyírni. Most panelban lakunk, de az ablak kertes házakra néz, és sajnos zaj van. Anyós dolog sem vált be nálunk, mindig voltak problémák.
2013. júl. 16. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem költöznék össze egyikünk szüleivel sem. Az anyagi az egyik oldal, az önálló, felnőtt élet, függetlenség és saját döntések pedig a másik. Amíg van tető a fejünk felett, és jut kaja az asztalra, addig nem mennék lakni rokonokhoz. A nyugalom mindent megér!
2013. júl. 16. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Csak ha anyagilag tényleg jobb, ha tényleg segítségetekre vannak, ha nem különböznek majd a nevelési elvek, és még nem volt konfliktus.
2013. júl. 16. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem javasolnám....
2013. júl. 16. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Én is azt hittem jó anyósom van, mi párom anyjával élünk együtt meg nagynénivel és nagybácsival. Amikor megszületett a kislányunk utánas jött a fekete leves, mindenbe belekötött, én szülés utáni depressziós voltam, ha segítséget kértem tőle, hogy míg kimegyek enni stb. Legyen már bent vele, kb. 10 perc, akkor a hátam mögött anyáméknak, tesóméknak ilyenekert mondott, neki mindig segítenie kell nekem, én nem főzök, nem csinálok semmit, el fogják tőlünk venni e gyereket. És ezt mind a gyermekágyas időszakban mondta amikor össze kellett még szokni a babával, ráadásul ülni alig bírtam a gátmetszéstől. ÁÁÁÁÁ ro.hadék, ne költözzetek össze, nem éri meg...
2013. júl. 16. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

anyósom szokta mondani, hogy olyan helyre ne költözzünk, ahová az anyós át tud jönni papucsban :))

akármiből is adódhatnak nézeteltérések...


nekünk is lett volna lehetőségünk szülőkhöz költözni, de inkább albérletbe mentünk. tényleg nem egy költségtakarékos megoldás, de legalább a saját életünket éljük, és senki nem szól bele (akár jóindulatból)


gondolom, ha ti halljátok, ha a kertben bogarásznak, ők is hallanák a kerti partit, és mivel korán kelnek, nem biztos, hogy díjaznák.

2013. júl. 16. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 Ananke ***** válasza:
Mi párom szüleinél lakunk,de most hogy jön a baba én nem akarok maradni,ezt közöltem is párommal,szerencsére ő is így gondolja.Aranyos anyósom,de már,hogy kb 2éve együtt lakunk azért kezdek besokalni.Szóval szerintem ne költözzetek össze.Ha nem jön gyerek akkor okés,de gyerekkel ne.
2013. júl. 16. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!