Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Gyerektartást lehet csökkenten...

Gyerektartást lehet csökkenteni? Van értelme egyáltalán?

Figyelt kérdés
Férjem előző házasságából van két már 18 év feletti lánya, fizeti a gyerektartást rendesen, kb a fizetése felét.Viszont 2 hónapja született egy kisfiúnk.Szerintetek van-e értelme kérvényezni a gyerektartás csökkentését?Lenne-e esélyünk.Végülis a két nagyobbik lány, ha akarnák el tudnák tartani magukat (az tudom, hogy addig jár,míg nappalin tanulnak), viszont midenki tudja, hogy kisbaba mellett minden pénz jól jön, jó volna, ha kicsit kevesebbet kéne kifizetnie a páromnak a 2 nagyobb felé.

2013. júl. 16. 14:34
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Igen, valószínűleg csökkentenék, mivel lett még egy eltartott. Én kérelmezném a bíróságon!
2013. júl. 16. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Akárhány gyerek van, a fizuja max 50 %-át vonhatják ilyen címen. Mivel most ő már ennyit fizet 2 gyerekre, viszont született még egy gyerek, így minden bizonnyal csökkentenék az összeget. Az 50%-ot 3 felé osztanák, és abból 2-t kellene csk fizetnie. Érdemes kérvényezni szerintem. Egyébként mennyit keres nettó és mennyi gyt-t fizet?
2013. júl. 16. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

90 ezret kap a két gyerek,amit gyerektartásként vonnak.

Meg ugye az egyéb dolog, ha kell nekik valami, akkor mi is beszállunk anyagilag.Illetv az nem tudom számít-e, hogy a gyerekek anyja, már élettársi kapcsolatban él mással, tehát, ugye ott is bejön még egy fizetés a lányok javára.

2013. júl. 16. 14:42
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem jó esélyed lenne, én megpróbálnám a helyedben, vagyis a férjed helyében.
2013. júl. 16. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

-18 éves kor felett nem is gyerektartás jár hanem rokontartás.

-rokontartás megelőzi a kiskorú gyermek tartása.


100%, hogy csökkentenék.

2013. júl. 16. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!