Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Idegesít, hogy liheg a gyereke...

Idegesít, hogy liheg a gyerekem. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Kisfiam 3 éves múlt. Nagy az orrmandulája (a gyerekorvos szerint), szinte egész nap lihegve veszi a levegőt a száján. Ha rászólok és odafigyel, akkor az orrán is tudja. Nagyon idegesít, sokszor rászólok, pedig tudom, hogy nem tehet róla. Egyébként egy aranyos, szófogadó gyerek, de a lihegés miatt gyakran veszekszem vele. Mit javasoltok, mit tegyek, hogyan tudnék lenyugodni, hogy ne piszkáljam állandóan szegényt? Hogy lehet megszabadulni az ilyen felesleges idegeskedéstől?

2013. júl. 16. 19:04
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
56%
Jó nagy gyökér lehetsz, ha a saját gyerekedet cseszteted a testi rendellenessége miatt! Te génjeid, magad másoltad le!
2013. júl. 16. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
51%
Talán vetesd ki az orrmanduláját,és nem fog a gyereked szenvedni.
2013. júl. 16. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Pont akkora gyökér vagyok, hogy próbálok megoldást találni a problémára és megváltozni. Az ilyen jellegű kommentek nem érdekelnek, ha építő kritikát nem tudsz, akkor ne írj.
2013. júl. 16. 19:10
 4/12 anonim ***** válasza:
64%
Igaza van a 2. válaszolónak, talán ki kellene vetetni az orrmanduláját, de elsősorban azért, hogy neki jó legyen, nem azért, mert téged idegesít. Addig is uralkodj magadon, elvileg felnőtt vagy.
2013. júl. 16. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
75%
Ha esetleg párologtatnál sós vizet, lehet segítene. De a műtétet az intézni kéne.
2013. júl. 16. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
O teljesen jol elvan igy, nem zavarja, hogy a szajan at veszi a levegot. Nem is ot akarom kes ala kuldeni, vagy megvaltoztatni, magam szeretnek vm olyan technikat megtanulni, amivel kiiktatom (magambol) ezt a zavaro tenyezot. Letezik ilyen? Biztos masnak is van, hogy pl idegesit, ha valaki dobol a labaval, nekem ez a heppem.
2013. júl. 16. 21:21
 7/12 anonim ***** válasza:
73%

Kár,hogy Téged nem lehet lepontozni.Sajnálom,a gyereked, hogy ilyen buta anyja van.

Az orrmandula, ellentétben a torokmandulákkal, nem páros szerv. Egyetlen egy van belőle, az viszont stratégiailag fontos helyen fekszik, az orrgarat hátsó-felső falán. Így, ha megnagyobbodik, szinte teljesen kitölti az orrgarat boltozatát. Az orrgarat a füllel is összeköttetésben van, ide nyílik mindkét oldalon a fülkürt, vagyis a garatot a középfüllel összekötő járat. Ezért ha az orrmandula megnagyobbodik, lezárhatja a fülkürtöt, ezzel mindkét fül szellőzését is meggátolja. Ezenkívül útjában áll a levegő áramlásnak a garatban, és akadályozza az orrváladék szabad kiürülését is. Az orrmandula túltengés, azaz az adeonid vegetáció legfontosabb tünete tehát a gátolt orrlégzés. Ennek következtében a gyerek állandóan náthás, és mivel az orrán át nem kap levegőt, így kénytelen a száján át lélegezni. Így aztán a szája állandóan nyitva van, kiszárad, éjszakánként erősen horkol. Súlyosabb esetben éjszakai légzési apnoe is kialakul, ugyanúgy mint torokmandula megnagyobbodásnál. A szájon át végzett légzésnek vannak egyéb káros következményei is. Az orr nem tudja ellátni azt a fontos feladatát, hogy a belélegzett levegőt megszűrje a kórokozóktól, megmelegítse, megnedvesítse. A következmény: gyakori, néha szinte állandó torokgyulladás, füldugulás. Az "adenoidos" gyerek lehelete gyakran bűzös, romlik a szaglása, nem érzi jól az ízeket, orrhangon beszél. A megnagyobbodott orrmandula a fülkürtök lezárása révén segíti a fül fertőzéseit, gyakori középfülgyulladást okoz. Súlyos esetben még a gyerek hallása is megromlik, és mivel nem hallja jól a hangzókat, következésképpen a hangformálása, a beszéde is hibás lesz. Ha ez az állapot évekig fennáll, az állandó szájlégzés következtében a szájüreg jellegzetesen megváltozik. Gótikus szájpadnak nevezik az így kialakult szűk, magasan ívelt szájpadot

2013. júl. 16. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Kedves 7.! Köszönöm a hasznos és kimerítő válaszodat!

A gyerekorvosnak többször mondtam már a problémát, voltunk gégészeten is, de egyik sem mondta, hogy ki kéne venni. Amúgy nem jellemző sem az orrfolyás, sem fülgyulladás, halláskárosodás (sőt!), nem beteg gyakran, egyedül a horkolás - ha a hátán alszik.

Azért megjegyzem, imádom, mikor ilyen ellenségesek az emberek, ahelyett, hogy segítenének, még rúgnak egyet a másikba. Gratulálok.

2013. júl. 17. 11:28
 9/12 anonim ***** válasza:

Mert segíteni akarnak,csak Te érzed rúgásnak,mert olyan a lelkiállapotod, mert azt is érzed,hogy valami nem stimmel.

Nehogy azt hidd,hogy ez így jó a gyereknek,hogy az iskolában málészájúnak ,vagy rosszabbnak fogják csúfolni az állandó lihegése miatt.

Én kérnék egy beutalót,mint ahogy a saját kölykömmel tettem,és 2 nap alatt túl volt rajta.

Nem miattad kell,hanem a gyerek miatt.

2013. júl. 17. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:

miért nem veszik ki a manduláit? gondolom neki se egy leányálom... nekem is kivették 3 éves koromba mert horkoltam mint egy gyujtáshibás traktor, és én se kaptam levegőt, nomeg anyut is idegesítette.

hülye kérdések helyett egyből ki kellett volna vetetni, nem nagy dolog, nem is fáj neki.

2013. júl. 18. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!