Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Lehet, hogy rossz anya vagyok,...

Lehet, hogy rossz anya vagyok, de már idegesít, hogy csak az én gyerekem nem tud semmit 2 évesen!?

Figyelt kérdés
Körül vagyunk véve gyerekekkel a társaságunkban, mindenkinek fiatalabb a gyereke az enyémnél, de már szavakat mondanak, vagy mondatokban beszélnek. Némelyiik másfél évesen már Wc-be kakil-pisil. Az én fiamat semmi nem érdekli csak a rohangálás meg az autók. Nem épít, csak rombol. Nem figyel a könyvekre, mondókákra. Ha tanítom neki az állatokat nem figyel, elmegy. Annyit tud mondani, hogy Anya, meg hinta. Még az Apjának is azt mondja hogy Anya. Meg a mamának is. Azt sem mondja, hogy baba. Semmit. Ez már nagyon bosszantó. Valami baj lehet vele?? A szobatisztaság még nagyon messze van, hiszen azt sem mondja, hogy kaki..nem jelet egyáltalán. Mit lehet tenni, hova vigyem? 2 éves fiú...
2013. febr. 6. 15:08
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Én csak annyit tudok mondani hogy van egy ismerősöm aki 3 éves koráig egy szót se mondott most meg le sem lehet lőni... Nem tudom sajnos hová tudnál fordulni.
2013. febr. 6. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
51%
Ha gondolod elviheted korai fejlesztésre, de szerintem még korai. Fiúknál nem gond, ha később beszélnek. Az én fiam is így volt, ahogy írtad. Most 33 hónapos és kb. 3 hónapja be se áll a szája és a szobatisztasággal is nagyon jól állunk. Pisilni már egyedül pisil bilibe, csak a kakival van gond. Ne aggódj, majd javul a helyzet. Ha mégsem, akkor tényleg korai fejlesztés kell.
2013. febr. 6. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha aggódsz, kérd ki a gyerekorvosotok és védőnőtök tanácsát. Ők egyrészt ismerik a kisfiadat, másrészt nyilván sok mindent láttak és tapasztaltak már gyerekeknél, megmondhatják, ha szükség van fejlesztésre.
2013. febr. 6. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem igazán értem, hogy hova ez a nagy versengés (általánosságban értem). A nagyobbik lányom egy szót sem beszélt két évesen, nem volt szobatiszta, viszont nagyon ügyes volt a mozgása. Semmi nem érdekelte, amit tanítani szerettem volna neki. Ha valami viszont megfogta, akkor lélegzetvisszafojtva figyelt. Fél év múlva egyik hétről a másikra megbízhatóan szobatiszta lett, és pár hónap múlva mondatokban beszélt. Vannak gyerekek, akik sokáig csak raktároznak, és egyik pillanatról a másikra rukkolnak elő a tudományukkal.

Még most is van pár dolog, amivel kicsit el van maradva, de van sok minden, amiben ügyesebb a kortársainál. Nem fejlődnek egyformán.

2013. febr. 6. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Nincs ezzel semmi baj!

Ne stresszeld magad, a babák különbözőképpen érnek. Az anyukák pedig hajlamosak erős túlzásokra... amit nem láttál a többi csemete esetében, nem kell elhinned.


Nyugodtan szeretgesd tovább, mondd a mondókákat, vidd el sokat játszani, és egy nap azon kapod magad, hogy beszél, és szobatiszta.

2013. febr. 6. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
80%
Én nem fogom azt mondani, hogy minden rendben van, ne aggódj. Hiszen aggódsz! És az anyai ösztön mindig jól működik. Ha úgy érzed valami nem stimmel, kérj segítséget. Attól, hogy megvizsgálják még nem dől össze a világ. Max azt mondják, hogy minden rendben. Ha meg fejlesztés kell, tovább küldenek. De ne dugd homokba a fejed, mert itt egy páran azt mondták, hogy ááááááááá, máshogy fejlődnek a gyerekek. Mert, ha később kiderül, hogy tehettél volna valamit, nagyon bánni fogod, hogy nem tetted.
2013. febr. 6. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem meg szimplán csak pasiból van... :) És hidd el, tudom, nekem is van két fiam, meg férjem is... (a kislányom már teljesen más tészta) Ne aggódj, egyik napról a másikra fog fejlődni, bár ezt most úgysem fogod elhinni!
2013. febr. 6. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
sok kisfiú ilyen, az én nagyobbik fiam is pont így volt, a kisebbik más, ő korán ügyesedett. Mi is aggódtunk miatta, kivizsgáltattuk, logopédushoz járunk, már nincs lemaradva a társaihoz képest
2013. febr. 6. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

6 os nak van igaza, ez a semmi baj meg minden rendben van vele nagy hazugsag vigasztalas semmi mas ilyen esetben.

A gyerekkel baj van keteves korahoz kepest fejletlen agyilag es valoszinuleg figyelemzavaros is lesz. minel elobb viszed szakemberhez annal jobb. szornyu amikor valakinek ilyen gyereke van , nagyon sajnallak, remelem talalsz valami megoldast , jo szakembert stb.

2016. jan. 2. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!