Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Akiknél kettő gyermek van?...

Akiknél kettő gyermek van? Szem és hajszín kérdés. Bővebben lent.

Figyelt kérdés
Szóval ha eltér a szem vagy a haj színetek a pároddal pl. az egyik szülőnek barna a másiknak kék a szeme.Azoknál hogyan alakult a gyerekeknél ez? Nekem barna a szemem és a hajam páromnak szőkés a haja és kék a szeme. Van egy gesztenye kislányunk, a szeme és a haja is barna :) Úgy szeretnék egy kék szemű tesót. Mennyi erre az esélyem vajon?
2013. júl. 17. 22:49
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Nálunk ugyanez, nekem barna, férjemnek kék a szeme. 4 gyerekből 3 kék szemű, két szőke, két barna! (Az első gyerek ugyanúgy barna, mint nálatok!)
2013. júl. 17. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:

A többi gyerkőc kék szemű, csak az első barna?

Akkor van esély apa szép kék szemeire :)

2013. júl. 17. 23:04
 3/16 anonim ***** válasza:
Én barna hajú, barna szemű vagyok, apuka kék szemű szőkés hajú, a nagyobbik fiunk kiköpött apja, óriási kék szemekkel, fekete hosszú szempillákkal, a kisebbik fiunk pedig barna szemű, de egyelőre még ő is szőkés hajú.
2013. júl. 17. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
Szia! Ez nagyon jó kérdés :D Én mindig arra vágytam, hogy apuka "fizimiskáját" örököljék: vakítóan kék szem, fekete, göndör,erős haj :) Én ilyen semmilyen vagyok, barna szem és haj, de inkább semmilyen színű, vékony szálú a hajam :( Na, a vakító kék szem mindkét lánynál megvan. A nagyobbik haja vékony-szálú semmilyen színű, mint az enyém ,de legalább bongyor :) A picinek még nem látszik, hogy milyen lesz a haja, mert 7 hónaposan sincs sok neki :) Úgyhogy ne add fel :)
2013. júl. 17. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:

Én szőke és világosbarna szemű vagyok, a párom sötétbarna és szinte fekete szemű. Van egy szőkésbarna és barna szemű, és egy szőke hajú és barna szemű gyerekünk.

Szerintem 50% az esélyed, bár a barna szem és haj a domináns általában.

2013. júl. 17. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

A családból konkrét példát tudnék felhozni:

Az egyik, nagyobbik kisfiú szőke, kék szemű, világos bőrű, míg az öcsi, barna szemű, szőkés hajú. Anyuka kék szemű, barna hajú, apuka szőkés haj, barna szemű. :)


(Nálunk a párom barna szemű, barna hajú, én fekete haj, zöld szemű vagyok, a kislányunk pedig úton. :))


Egyébként a szemszín öröklődését mi anno biológia órán konkrétan tanultuk, és ha jól emlékszem, erre van egy táblázat is. De mielőtt elmerülnénk a genetikában (és bevallom, én sem emlékszem már a pontos öröklődési táblázatra), inkább javaslom ezt:

[link]

2013. júl. 17. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

Nálunk csak egy gyerek van, de ő kék szemű, annak ellenére, hogy férjem barna szemű és világosbarna hajú, én pedig szőke vagyok zöld szemekkel. (A zöld szem amúgy kéknek számít).


Én teljesen azt hittem, hogy barna szemű kislányunk lesz. De mégis a recesszív gén győzedelmeskedett. Nem a postás!)

2013. júl. 18. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

Mamának kék a szeme, Papinak barna, mindd ketten sötét hajúak.

8 gyerekük volt, mindd barna szemű, barna hajú, 1 kivételével, a legutolsó szőke lett :)

2013. júl. 18. 03:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

A legnagyobb esélye mindig a sötét színeknek van, mivel ezek a domináns gének.


Viszont a szőke kékszemű nagypapámnak és a barna bőrű/szemű/hajú mamámnak lett egy barna kék szemű fia, egy tiszta anya "cigány" lánya és egy gyönyörű vörösesszőke lány kék szemekkel, ami egy nagyon elbújt recesszív gén eredménye, mert nem emlékeznek ilyenre a felmenők között. Állati jól mutatnak a családi fotókon :) Na ennyire kiszámíthatatlan dolog tud lenni.

2013. júl. 18. 04:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Nekünk kétpetéjű fiúikreink vannak. A férjem szőke, zöldszemű, fehér bőrű. Én világosbarna hajú, barna szemű, kreolabb bőrű vagyok. A gyerekeknél jól összekeveredtek a színek: egyikük barna szemű szőke hajú, kreolabb bőrű, másik pedig világosbarna hajú, zöld szemű, fehér bőrű:)
2013. júl. 18. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!