Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Valaki segítene? 2 hét múlva...

Valaki segítene? 2 hét múlva megszületik a gyermekem és szeretném, ha az apa gyerektartást fizetne?

Figyelt kérdés
Az apával egyszer voltunk együtt, de amikor kiderült, hogy terhes vagyok, úgy döntöttem, hogy vállalni fogom egyedül. Nem tudtam volna végigcsinálni az abortuszt lelkileg...Semmiben nem támogatott terhesség alatt, de nem is ez a lényeg, a gyerektartás viszont kutya kötelessége úgy gondolom, függetlenül attól, hogy hogyan viszonyul a gyerekhez. Ha tehetném, soha az életben nem is hallanék felőle, de csak agyerek miatt nem leszek önző, ami jár neki, azt ki fogom harcolni. Ha bíróságra viszem az ügyet, milyen esélyeim vannak?

2013. júl. 19. 21:39
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
71%
Jól kib*sztál szerencsétlennel.
2013. júl. 19. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 A kérdező kommentje:
Kedves első válaszoló! Mivel nem ismered a körülményeket és a részleteket, szerintem jobban tennéd, a kérdésre adott hasznos(!) válaszon kívül nem tennél efféle megjegyzéseket. Köszönöm.
2013. júl. 19. 21:48
 3/26 anonim ***** válasza:
78%

hát én nem tudom eldönteni, hogy kivel ki bszott ki a legjobban:S

azért ez a gyereknek mindent felfogás elég álszentül hangzik... elvégre minden megkap, csak apja nem lesz..

máskor gondolkodni sem ártana mindenféle kaland előtt..


no, de hogy választ is adjak!

ha van ügyvéd vagy bíró ismerősöd akkor tőle, ha nincs, akkor fizess egy ügyvédet és tőle kérdezd meg, hogy elemezze ki a helyzetet.. ő majd tudni fogja, hogy érdemes e bíró elé vinni:)


én mindenesetre jött-ment kapcsolatokra nem ítélnék gyerektartásit.. de a jog lehet mást mond

2013. júl. 19. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 A kérdező kommentje:

Örömmel olvasom, hogy ezek szerint én vagyok a legszemetebb, mert meghagytam az életét ennek babának és egyedül vállaltam a nevelését.

Másodsorban az ítélkezőknek annyit, hogy bárkivel történhet olyan, ami miatt a meggondolatlanság miatt következhet be, kérdés, hogy hogyan kezeljük a kialakult helyzetet.

Jöttment így vagy úgy, ha ő a gyerek apja, legalább anyagilag támogatnia kell agyereket, ha már erkölcsileg nem is teszi (ez az ő döntése természetesen). Nem hinném, hogy a bíróság a tényeken kívül a fogantatás körülményeire is kíváncsi lenne. Ha ez így menne, akkor kb senkinek nem lenne muszáj az ellátási kötelezettségeit teljesítenie, hiszen így vagy úgy mindenre lenne valami kifogás meg magyarázat.

2013. júl. 19. 22:35
 5/26 anonim ***** válasza:
53%

megbocsáss, de nem írtam, hogy szemét lennél, sem hogy hiba megtartani a gyereket... bár lényegében a Te felelőtlenséged miatt bűnhődik egy férfi és egy gyermek.. és majd Te magad is, de az mindegy


és nem értek egyet azzal, hogy akkor mindenki kibújhatna a kötelezettség alól. Az erre vonatkozó jog akkor lett kitalálva, mikor az emberek még házasodtak, mielőtt szaporodtak... így az elvált szülőknél tiszta sor volt a gyerektartás..

de ha egy dizsiben felcsinálok egy csajt.. netán talajrészegen.. nem lehet mindig a férfit hibáztatni csak azért, mert fizikailag ő dugja be.. ma már nem ilyen egyszerű!

2013. júl. 19. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim válasza:
55%

Na most akkor egyedül vállaltad a gyereket, vagy miafranc?

Mert ahogy olvasom, te elvárnád/elvárod hogy támogasson anyagilag. Ha pedig így van, akkor a gyerekről is ki kelett volna kérned a véleményét, nem csak a gyerektartást követelni. Ő is hülye volt, te is az voltál, de ha úgy döntöttél, hogy egyedül hozol döntést a gyerek sorsáról akkor boldogulj is egyedül a gyerekeddel.

2013. júl. 19. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 A kérdező kommentje:

Kedves hozzászólók! Mivel a körülményeket nem közöltem veletek, azért annyit fontosnak tartok elmondani, hogy nem egy dizsiben lettem felcsinálva és hasonlók, ja és "én tettem tönkre mindhármunk életét, de ugye a sajátom az mindegy"..Elképesztő.

Az egyedül vállalás kedves utolsó azt jelenti, hogy én vállaltam, hogy felnevelem a gyereket, nem az apja fogja megszülni, mellette állni amikor beteg lesz vagy élete fontos eseményeinél.

Tudtommal ilyen esetben mindkét fél ugyanolyan "hibás", elég kényelmes csak bármelyik felet hibáztatni és már nagyon értelme sincs.

Zárásul pedig annyit, hogy a gyerektartás nem nekem, hanem a gyereknek jár, elég szomorú, hogy ez nem mindenkinek egyértelmű. Engem nem támogatott sosem, egy cumisüveget nem vett, ahogy mondtam, az utolsó pillanatig dolgoztam és amint lehet, vissza is fogok menni dolgozni, de sosem tudhatom, mikor történik bármi, ha meg már van egy gyereke, ez a minimum, ami jár neki az apjától.

Ja és zárásul annyit, hogy időközben természetesen kitalálta, hogy ő azért szeretne valamennyire részt venni a gyerek életében, meg látná is...És pont emiatt szeretném bíróságra vinni az ügyet, mert nekem nem jó, hogy minden nap mást mond meg gondol, majd akkor a jog határoz kinek milyen jogai meg kötelezettségei vannak. Elsősorban azok hozzászólásait várom, akiknek van valami tapasztalata ezzel kapcsolatban, nem azokét, akik a makulátlan életük mellett unalmukban ide fröcsögnek nekem. Köszönöm!

2013. júl. 19. 23:40
 8/26 anonim ***** válasza:
53%

vidd bíróságra.. ha nincs jobb dolgod a gyűlölködésnél.. és annyi pénzed van..

csinálj amit akarsz.. ha ilyen ellenséges vagy, máskor ne fordulj hozzánk!

2013. júl. 19. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 A kérdező kommentje:
Hát nagyon félreértettél, mert nem gyűlölködésről volt szó egyáltalán, arról szó sincs. Én feltettem egy kérdést, a körülményeket nagyjából írtam le, mert gondolom senkit nem érdekel és igyekeztem a tárgynál maradni. Erre éppen hogy az ellenségeskedők írtak csak ide (veled az élen), akik csak annyit tudtak reagálni, hogy én mennyire kib..ok mindenkivel, stb. Nem kértem, hogy nekem adjatok igazat, de azért erős túlzás így nekem esni és mindenért engem minősíteni. Már ne is haragudj, eddig sem Hozzátok fordultam, hanem olyan felhasználókhoz, akik tudnak használható információval szolgálni, nem pedig a személyeskednek.
2013. júl. 20. 00:06
 10/26 anonim ***** válasza:
100%

hát jó

akkor olvasd el az első válaszomat és meglátod, adtam normális választ is... csak azt nem voltál hajlandó figyelembe venni...

2013. júl. 20. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!