Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Akik vonatják a gyerektartást,...

Akik vonatják a gyerektartást, azok a fizetést követően mennyi időn belül kapják meg?

Figyelt kérdés
Főként, ha tud valaki informáciòt a nyugdíjbòl levontra. Minden hónap 12. napjáig jön meg az apának, viszont nekünk még mindig nem jött meg...és elég rosszul állunk már. Főleg, hogy fél éve nem fizet... Bármi informáciò tudna segíteni.

2013. febr. 15. 07:13
 1/3 anonim ***** válasza:
Kicsit érthetetlen a kérdésed. A fizetés először is nem nyugdíj. Másodszor ha letiltással kapja valaki a tartasdijat, akkor a kifizetés napján X összeg megy a gyermeket gondozó szülőnek, a maradék meg a különelonek. Harmadszor nem lehetséges, hogy a letiltás fel évig ne történjen meg. Mi a kérdésed?
2013. febr. 15. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

A Nyugdíj Hivatal csak Bírósági végzés alapján vonhatja le a tartásdíjat. Akkor viszont nem lehet fél éves elmaradás.

A nyugdíj NEM 12-ig, hanem 12.-én jön meg, ha bankszámlára megy a nyugdíja. Az utalás is 12.-én történik.

Ha fél éve tartozik, akkor nincs Bírósági letiltás.

2013. febr. 15. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Nyilván a nyugdíj nem a fizetés, vagy munkabér, bár gondolom egybefügg. Fél éve nem fizet, így a végzés két hónapja volt, ez a hónapban érvényes a letiltás. Munkabérrel nem tudom, hogyan van, viszont a Nyugdíjfolyósító Igazgatóságnál 12-én a nyugdíjasoknak szánt összeget vonják le, később mennek a letiltások. Kérdés mennyi idő...
2013. febr. 15. 07:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!