Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Normális ez az elbizonytalanod...

Normális ez az elbizonytalanodás a gyermekvállalással kapcsolatban?

Figyelt kérdés

Elkezdünk próbálkozni a babával és folyton kettősség dúl bennem. Egyik nap alig várom,nem győzök türelmes lenni,elképzelem,természetesnek tartom és úgy érzem,itt az ideje,másnap meg úgy vagyok vele,hogy biztos,hogy most akarjuk mi ezt? Mit fognak gondolni mások,nem kéne-e még ez meg az? Megint másnap rájövök,hogy ezek egyáltalán nem olyan dolgok,amelyek fontosak lennének és függne tőlük a babavállalás és hiányként kellene rájuk tekinteni.


Normális érzések ezek? Meddig a szintig elfogadható ez az egész?


2013. júl. 20. 21:29
 1/4 anonim ***** válasza:
Szerintem amíg nagyon bizonytalan vagy nem kéne belevágni.
2013. júl. 20. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Szerintem, a bizonytalankodás teljesen normális, természetes jelenség. Életre szóló döntésről van szó, és semmi garanciát nem érez az ember, hogy jó szülő lesz, menni fog, nem lesznek problémák. Sehol nem tanítják, hogyan kell jó szülőnek lenni, és ha úgy nézzük, ijesztő az ismeretlen. Nincs ezzel semmi baj, sőt! Amikor majd jön a baba, akár tervezett, akár nem, egy "minisokk" fog érni, mikor a kezedben tartod a tesztet, és rájössz, hogy attól a pillanattól kezdve minden más lesz. 100%-ban felelősséggel és odaadással tartozol majd egy élőlényért, akinek az élete csak és kizárólag rajtad múlik kb. 40 hétig, illetve rajtad és a párodon még további min. 18 évig. Én most vagyok 36 hetes, lassan szülök. Néha én is megkérdőjelezem, hogy vajon én jó szülő lehetek-e? Elegendő az egy babának, hogy már most imádom? Mit tehetek, hogy boldog gyermekkora legyen?

Szerintem, az egész gyermekvállalás és családalapítás tele van kérdésekkel és bizonytalansággal, de ezt érzem egészségesnek. Látnunk kell a hiányosságainkat, hibáinkat és az egészséges önkritika jele, hogy ilyesmin gondolkodunk.

2013. júl. 20. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Hány éves vagy? Én is így voltam, de aztán mikor terhes lettem, nagyon boldog voltam, akkor megszűntek ezek az érzések:)
2013. júl. 20. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
2013. nov. 27. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!