Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Normális dolog ha 10-12 éves...

Normális dolog ha 10-12 éves fiúk válogatnak abban milyen ruhát vesznek meg? Csak méregdrága jöhet szóba

Figyelt kérdés

Tudom, hogy semmi közöm hozzá...

Egy jó ismerősöm fiairól van szó, szerintem nem ezzel kellene foglalkozniuk. Voltam náluk nemrég, láttam hogy egy inget 12 ezerért vett az egyiknek az anyja. A többi árát nem láttam, de gondolom hasonló. Kicsit lehidaltam. Én ebből veszek az enyémnek 2-3 db-ot. Csak márkás cuccaik vannak, ha valamelyiket nem ismerem fel, akkor is ordít a ruhákról hogy méregdrágák.

Ez komolyan ilyen fontos egy gyereknél is? Egy felnőtt azt mondom öltözzön ha akar és tud, de miért kell a gyerekekben is belenevelni?


2013. júl. 23. 08:42
 1/8 anonim ***** válasza:
Nekem más az értékrendem, és a gyerekeimnek is a sajátom tudom átadni (én spec nem veszek soha márkás ruhákat, 12 ezerből felöltözöm tokától bokáig). A könyveket és a tudást tartom fontosnak. De mindenki csak a saját értékrendjét tudja továbbadni, újat nem tud kreálni. Ha a szülőknek a külső megjelenés fontosabb, mint más dolgok, akkor ezt nevelik a gyerekbe is. A gyerekek megtanulják, hogy a szüleik szerint ebben a világban mi a fontos és aszerint kezdenek el viselkedni. Nem értek vele egyet, de nem a gyereket tartom felelősnek, hanem a szülőt, elsősorban tőle tanul. Az iskolai divatmánia sem a gyerekek fejében kezdődik, hanem otthon. Egy valaki elkezdi hordani a méregdrága cuccokat, dicsekszik a többinek, akinek szintén az kell, stb. Ilyen az élet. Én azt gondolom, meg lehet előzni, ha helyére tesszük a dolgokat. 12 ezres ing? Nane...
2013. júl. 23. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Nem mondom, hogy csak a külsőségekre adnak, mert egyébként értelmes, okos, tanult emberek a szülők. Biztos vagyok benne, hogy adnak értékrendet is a fiaiknak, mert ők is nagyon rendesek, segítőkészek stb. Csak ők is - főleg az anya - a külsőségekre is sokat ad (mindig tökéletes megjelenés, szuper ruhák, ragyogóan tiszta autó stb.) Nem hinném, hogy ezt a gyerekekbe is bele kell nevelni ilyen idősen. Egy 10-12 éves fiúnak ne az legyen már a problémája hogy melyik rövidgatya melyik felsőhöz illik
2013. júl. 23. 08:52
 3/8 anonim ***** válasza:
Ez nem annyira ritka, elég kimenni egy forgalmasabb játszótérre, már ott kezdődik a "ne csináld, mert piszkos lesz a ruhád"... és azok a gyerekek még csak néhány évesek, ez sem másabb.
2013. júl. 23. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Van egy barátnőm, akinek a fia csak márkás cuccokat volt hajlandó felvenni, mert a drága nagyszülők rászoktatták. Addig nem is volt gond, amíg a szülők is meg tudták venni ezeket a kis "olcsóságokat"'.

Sajna úgy alakult, hogy rosszul ment a szekerük, és kisebb gondjuk is nagyobb volt annál, hogy a srácnak milyen márkájú ruhára fájt a foga, de bizony a gyerek márpedig csak márkás kabátban megy suliba. Persze a nagyszülők mossák kezeiket, most nem tudnak áldozni a kis kedvencre, úgyhogy a srác inkább kabát nélkül ment iskolába. Tehát azért legyen egy határ, mert egy gyerek aztán nem érti meg azt, hogy eddig volt, innentől nincs.

2013. júl. 23. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Na jó, vállalom a lepontozást... én leszek az ellenvélemény. :)


Szerencsére nagyon jól állunk anyagilag, ezért magunknak is, a gyerekeinknek is meg tudjuk, és meg is vesszük a drága ruhákat. A nagyfiam lassan 7 éves lesz, igazi rosszcsont, vannak a "játszós ruhái", meg a "csinos" ruhái. Még soha nem szóltam rá, hogy ne játszon valamivel, mert piszkos lesz a ruhája, akkor sem, ha éppen drága ruha volt rajta. Komolyan mondom 7 év alatt még nem sikerült olyan foltot produkálnia, amit ne tudtam volna a ruhákból kiszedni. (Jó, babakorában volt, de az más tészta). A lányom fél éves, úgyhogy ő még nem igazán koszol,és márkás ruhái sincsenek, legalábbis nem túl sok. Értelmes, intelligens embernek tartom magunkat, nem mondom, hogy a világ esze lennék, de nem a körmöm hossza, vagy a rúzsom színe a legfontosabb az életemben. Ettől függetlenül szeretek csinosan, ápoltan kilépni a házból, nem hiszem, hogy ettől felszínes lennék. A munkahelyemen sem jelenhettem meg soha szakadt, gyűrött, topis ruhában, sőt megkockáztatom, hogy egy kínai minőségű ruhában sem, akkor sem, ha éppen vadi új. Most persze GYED-en vagyok itthon a picivel, és nyilván nem Chanel kosztümben pucolom itthon a vécét, de mindig alkalomnak megfelelően igyekszem öltözködni. A ruháim márkásak általában, miért vennék olcsót, ha megengedhetem magamnak a jó minőségűt, de drágát? Innentől fogva, ha magamnak megveszem a minőséget, akkor a gyereket miért járassam kínaiban? Akkor meg azért szólnának meg. Miért fáj az másoknak, akár nektek, hogy mások 12 ezerért vesznek inget a gyereknek. Attól nektek jobb lesz, ha olcsót vesznek? Nem hiszem.

Csak azért, mert valaki gazdag, még nem jelenti automatikusan azt, hogy buta, felszínes, és csak a külsőségek érdeklik. A fiam érdeklődő, okos, kedves kisfiú, arra tanítjuk, hogy az olvasás, tanulás igenis jó dolog. Nagyon figyeltem arra, hogy ne legyen irigy, nagyképű, soha nem tiltottam senkitől csak azért, mert esetleg nem olyan a szülei anyagi helyzete, min a miénk.

De továbbra sem értem, miért kéne nekünk is olyan ruhákat vennünk, amik olcsók, csak azért mert az emberek többsége azt engedheti meg magának mindössze. Ne haragudjatok, de ez az én szememben szimpla irigység, hogy ha én nem vehetem meg, akkor más se vegye, ha meg mégis, akkor jól leszólom, és egyébként is biztos valami felszínes kis liba lehet az anyjuk, semmi más. Vannak ilyen családok is, nem tagadom, de most akkor ha egy szűkösebb körülmények között élő család mondjuk lop tőlem, akkor minden ilyen anyagi helyzetben lévő család lopós? Nem bizony, és ti lennétek a legjobban megsértődve, ha ezt mondanám. (hozzáteszem jogosan). De akkor kéretik fordítva se ítélkezni. Kedves kérdező, írtad, hogy értelmes, jól nevelt gyerekek vannak az ismerőseidnél, akkor meg nem mindegy, hogy milyen ruhában járnak?

2013. júl. 23. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Első válaszadó vagyok: csak annyit tennék hozzá, hogy megengedhetjük magunknak, szerencsések vagyunk, mert magasan átlag feletti keresetünk van. Más kérdés, hogy ránézésre nem látszik, és biztos vagyok benne, hogy 10-ből 10-en azt tippelnék, hogy teljesen átlag színvonalon keresünk. Mert attól, hogy megengedhetjük magunknak, még nem kell megvenni a toronyórát lánccal. Mert nem értékesebb, mint egy sima. A ruha funkciója a melegítés, takarás, semmi más, számunkra. Tiszta, rendes, nem szakadt, alkalomhoz illő, akkor teljesen jó. Soha életemben nem adtam ki 12 ezret ruhára, és a férjem sem. Mert nem éri meg. Max, egy télikabát, amiben anyag is van. De ennyi. Nem mondom, hogy felszínes mindenki, akit ez érdekel, csak úgy gondolom, hogy teljesen felesleges pénzkidobás a márkajelzés miatt.
2013. júl. 23. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Jesszusom! Mi ez a többesszám! A drága nem egyenlő a csinossal, és az olcsó nem egyenlő a topissal!
2013. júl. 23. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Hát, én ismerek olyat, aki megtehetné, hogy mindenből megveszi a gyereknek a legdrágábbat. Ám mégsem teszi. Szerintem nagyon helyesen. Értékelje a gyerek, amit kap. Majd ha megkeresi a pénzt, azt vesz belőle amit akar.

Az a sejtésem, hogy az ilyen szülők gyerekeiből lesznek azok, akik majd a legújabb BMW-vel járnak (hitelből), de 5 ezerért tankolnak a kúton. Mert a látszat a legfontosabb, attól vagy "valaki".

A gyereknek ez nem fontos, amíg a szülei "bele nem nevelik".

2013. júl. 23. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!