Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ti mernétek babát vállalni...

Ti mernétek babát vállalni ilyen anyagi helyzetben vagy inkább várnátok még vele?

Figyelt kérdés

9 éve vagyunk együtt a párommal. Ebből 4.5 éve együtt is élünk. Én 28 éves vagyok, ő pedig 34. Szerencsére köztünk minden a legnagyobb rendben, de az anyagiakat tekintve bizonytalan vagyok.


Rendelkezünk némi megtakarítással, azonban arra úgy tekintünk mintha "nem is lenne". A párom nettó 130 000 forintot kap, én pedig nettó 110 000 forintot havonta.


Albérletben élünk Budapesten, viszont a mostanit ( 1 szobás, 50 000 ft/ hó), ha esetleg bővül a család akkor mindenféleképpen nagyobbra kell cserélnünk. Nézelődtem a neten, átlagosan 60 000 forint/ hó bérleti díjért vannak bútorozottan a nagyobb lakások.


Ezen kívül valószínű a rezsi is megugrik majd és van egy autónk is aminek szintén vannak költségei.


Hitelünk nincs. Egészségpénztári kártyán van még nagyjából 90 000 forintunk.


Szerintetek, hogy járunk jobban? Ezt ugyan előre nem lehet kiszámítani, de merjünk albérletbe babát vállalni az anyagiak ismeretében, vagy inkább várjunk még vele amíg össze nem jön a pénz egy saját lakásra? Annyira tanácstalan vagyok, hogy albérlet esetén elég lenne-e a pénzünk vagy sem...


Igazából ez az egy dolog az, ami miatt "fáj a fejem" jelenleg és fogalmam sincs, hogy lenne a legjobb. :)


2013. júl. 24. 12:46
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Azt elfelejtettem leírni, hogy 5 éve dolgozom.
2013. júl. 24. 12:48
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Én már biztos nem várnék a gyerekkel. Vannak akik ennél rosszabb anyagi helyzetre is vállalnak gyereket. Sőt, ti nem is kerestek azért olyan rosszul .

Ha saját lakást vennétek azon lenne hitel? Mert ha igen, akkor meg azt fizetnétek az albi helyett, gyakorlatilag ugyanott lennétek.

2013. júl. 24. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Saját lakáshoz is kell felvennetek hitelt gondolom.Akkor is kell fizetnetek(törlesztőt).Szoval ugyan ott vagytok, mert így meg az albérletet kell. Nem tudom mennyire tudtok gyűjteni, de saját lakásra összerakni a pénzt rengeteg idő bárhogy nézzuk. A korban benne vagytok. Én nem tétováznék, belevágnék.
2013. júl. 24. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Igazából a problémám az, hogy nagyjából 5.5 M forintot sikerült eddig félre tennünk. Ez itt Budapesten egy lakásra még kevés, a munkahelyünk viszont ideköt. Ha pedig még hitelt is veszünk fel mellé és veszünk belőle lakást, akkor oké ott leszünk egy teljesen üres lakásban, 0 megtakarítással, mert ebben az esetben semmi pénzünk nem marad. A hitel miatt spórolni megint nem tudunk egy darabig, úgyhogy a gyermek vállalás szóba sem jöhet évekig.
2013. júl. 24. 13:00
 5/12 anonim ***** válasza:
81%

Szia!


5 évvel ezelőtt erre azt mondtam, ááá, ebből nem lehet gyermeket nevelni, meg kell teremteni a tökéletes körülményeket, majd akkor.


Aztán babát terveztünk, 2,5 évig nem sikerült, így is egy csoda hogy összejött. Most már úgy látom, nem szabad a tökéletes körülményekre várni. Persze nem sza*ba , hu*ba kell gyereket csinálni, de ha van munkahelyetek, lakás, ahol élhettek, akkor az a pénz ami maradni fog ha gyesre mész, valahogyan elég lesz majd.



Ja és egy tipp! EP kártyával sokan azt hiszik csak gyógyszertárban lehet méregdrága pelenkát venni. Ez nem igaz. Tescoban is megveheted, csak akkor utólag térítik vissza ha igényled!!


Sok mindennel lehet spórolni, egy csomó babadolgot pedig neten kell megvenni használtan.

Ha szeretnétek, ne várakozzatok, én visszagondolva egy percet sem várnék, pedig még csak 25 vagyok.

6+5 hkm

2013. júl. 24. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
81%

hűű de örültem volna ha lett volna ennyim


szerintem simán be lehet vállalni

2013. júl. 24. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Nem olvastam végig a válaszokat,kommenteket.


Várni már nem várnék semmi kép!!!

Sokan vannak albérletben,sokuknak megtakarítása sincs,akiknek van sem milliók. Oké,egy lakásra nem elég,de! ilyen tempóban még legalább 5 év,mire félre tudtok tenni annyit,hogy egy kisebb lakást vegyetek. 5 év múlva már 33 leszel... Vagy sikerül akkor még teherbe esned,vagy nem. Minél idősebb vagy,annál nehezebben jön össze a babó!!

Vállalhattok babát albérletre. Persze a gyed-ed nem lesz annyi,mint a fizud,de legfeljebb annyival kevesebbet tesztek félre havonta.

A másik,hogy beáldozzátok most azt a félre tett pénzt,és hitel segítségével vesztek egy házat. Az albérlet 50-60-at így is,úgy is fizetitek,hát akkor miért ne lehetne egy saját tető a fejetek felett?? Igaz a kamatok miatt nem nagyon éri meg,de na... és a szocpolt is megigényelhetnétek rá! Az még asszem egy milla 1 gyerekre,de felvehetnétek 2 gyerekre is,ha "megígéritek" az államnak,hogy azt hiszem 8 éven belül meg is lesz a 2 gyermek.

Én ez utóbbit választanám- ha már ki kell fizetni havonta 50-60-at,akkor legyen értelme...

2013. júl. 24. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
49%

Simán vállaljátok be.

Azt az 50.000 Ft-ot inkább hitelbe fizessétek egy saját lakás után, azon meg ne aggódj hogy meg fog a rezsi ugrani, mert nem igazán. Én is ettől féltem, de nem. A férjem annyit keresett mint a te párod, én meg 30-al kevesebbett mint te. Nagyon szépen de szerényen ki lehet belőle jönni. :)

Ne várjatok.

2013. júl. 24. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Ooh de jó, nagyon aranyosak vagytok! :) Köszönöm mindenki segítségét!
2013. júl. 24. 13:52
 10/12 anonim ***** válasza:

Mekkora a mostani albi alapterülete?Milyen az elrendezése?Mert megmondom őszintén egy kicsi babával(de még simán 1,5-2 éves korig is)el lehet lenni kis helyen!

Én sem várnék,bevállalnám,hiszen az sem garancia,hogy egyből összejön!


Nekünk úgy alakult, hogy 1 éf fél szobás(35nm-es)albérletben lakunk 4en...egy 2,5 éves,egy 8 hónapos és mi ketten.

Mikor bejelentkezett az öcsi mi is nagyon nézegettük a nagyobb lakásokat,de nem igazán akartunk menni,mert nagyon jófej a nő akitől béreljük a mostanit,a szomszédok és tök normálisak,a környék is jó.Így maradtunk...oké,néha már picinek érzem,de csak elrendezés kérdése az egész!

Szóval én a helyetekben,ha befér még egy kis komód(vagy van a szekrényben hely a baba cuccoknak) egy kiságy,akkor nem is mennék tovább...

Ha tudsz szoptatni(miért ne tudnál)akkor a kezdeti befektetésen kívül jóformán nagyobb költséget csak a pelus fogja jelenteni,de nálunk egy is megvolt max 10ezer forintból mikor a kicsi született és még mind a kettőt pelenkáztuk!!

Szóval szerintem hajrá!

És amúgy a lényeg az,hogy meg kell nézni mire adjátok ki a pénzt...persze nem az én dolgom beosztani,csak mi pl soha nem vettünk sterilizálót,babkocsit használtan vettük,kitűnő állapotban 20ezerért, baba "kozmetikumokból" csak gyógyszertárit használok,szóval meg lehet fogni a pénzt,ha az ember figyel!

Ja és nekünk ennyi sem volt mikor jött első fiam,mert munka nélküli voltam...

2013. júl. 24. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!