Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért olyan nagy szám manapság...

Miért olyan nagy szám manapság a két vezetéknév?

Figyelt kérdés

Olvastam itt egy kérdést, azért fogalmazódott meg bennem...


Csomóan azt írjátok, a kötőjeles vezetéknév kiszúrás a gyerekkel. Másik kérdésnél meg, ahol a keresztnevet nem tudják eldönteni, javasoljátok a 2. nevet. Hát de akkor ugyan úgy 3 neve lesz...


Én nem értem meg, miért olyan nagy szó, hogy anya-apa nevét megkapja a gyerek. Miért vagyunk olyan vaskalaposak?

Mert nem másért szólták itt le (szerintem), mint a megszokás miatt, hogy csak apa nevét kapja. De ha a keresztnévnél az a megoldás, hogy két neve legyen, vezetéknévnél ez miért nem lehet opció?


( a jövőben én is így szeretném majd, így megértem a kérdezőt, mondjuk nálam még apa sincs, nem ám baba... :) )


2013. júl. 24. 22:25
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
nekem is tetszik a két vezeték név.De sajna miénk nem illik össze. :(
2013. júl. 24. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
hát nálunk eléggé hülyén hangzana a két vezetéknév együtt,de valahol kifejezetten jól hangzik.
2013. júl. 24. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:

Szerintem sem nagy szám a két vezetéknév, de ésszel és ügyesen kell párosítani, mert a két keresztnévvel ellentétben, ez nem olyan, amit egy bemutatkozásnál vagy egy kevésbé hivatalos ügyben el lehet hagyni. Mivel mi két keresztnevet adunk a kislányunknak (egy gyakoribb és egy ritkább név), nem akartunk már két vezetéknevet adni, úgy, hogy az én vezetéknevem nagyon nehéz, és nekem is sokszor kell lebetűznöm, mert elrontják. A párom vezetékneve ritka, de nem bonyolult. Így gondoltuk, nem nehezítjük meg a kislányunk helyzetét.

Én úgy vagyok vele, hogy ez abszolút a szülők döntése, és ha pl. az apa vezetékneve gúnyolódásra adhat okot, érdemes megfontolni az anya nevét.

Egyik ismerősnek például a szüleinek nagyon gyakori nevük volt. A fiúk így a Tóth-Kovács vezetéknevet kapta, ami önmagában már jóval ritkább. Én ezt okos döntésnek gondolom. :)

2013. júl. 24. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

ezért nem is értettem, hisz a kérdező is kifejtette, hogy a férjnek gyakori, neki meg ritka neve van.


mondjuk az én nevem is ritka, ezért is szeretném, ha továbbvinné a gyerek. És általában betűzni is kell... vagy a kezdő L betűt értik R-nek, vagy a hosszú Ó-t írják rövidnek, N-ből NY-lesz, s a név végén az Y-ból meg I... :D


Na de az én nevemtől függetlenül, ha akár, ahogy írtad, két gyakori nevet mixelnek össze, az is egyedibb lesz. Mert lehet lesz a környéken 5 Kovács meg 3 Tóth, de Kovács-Tóth egy sem :)


Csak csodálkoztam, hogy a 15-20 válaszadóból talán ketten értik meg, hogy miért szeretné.


Remélem az én párom (ha lesz :P ) megértőbb lesz...

2013. júl. 24. 23:15
 5/15 anonim ***** válasza:
Nálunk az volt , hogy mi nem esküdtünk össze ,így lett nekik kettő vezetéknevük min a 3 ! Nagy-Molnár
2013. júl. 24. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Az én fejemben is megfordult az, hogy a lányunk az én vezetéknevemet is megkapja. Csak gondolkoztam, hogy mivel lány, így majd ha férjhez megy elég faramuci lesz a helyzete a névfelvételnél. Így az én vezetéknevem ki fog "halni" a városunkban, mert nincs fiú, aki továbbvinné...
2013. júl. 25. 04:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Nálunk 1 vezetéknév és 1 keresztnév lesz, de ha valamelyikből kettőt akarnék adni, valószínűleg a vezetéknév lenne az. Ennek látok értelmét, a sok keresztnévnek nem.
2013. júl. 25. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Ez a névkérdés túl van lihegve. Szerintem semmi jelentősége. A gyerekeimnek egy kereszt és egy vezetéknevük van. Nem tartom olyan fontos dolognak. Talan annyi, hogy könnyebben megjegyezhető, leírható, mint a manapsg divatos névkombinációk

és különleges keresztnevek.

2013. júl. 25. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Egyeseknek biztos ez tetszik. Részemről nincs az az isten, hogy én magamra aggasztanék plusz egy nevet. Barátnőmnek két vezetékneve van (gyárilag), plusz elé vette a férje nevét "né"-vel, tiszta nem normális. Bemutatkozáskor egy hétig mondja a nevét. Gondold el, amikor alá kell írni valamit....számomra egy agyrém, de valakiket biztos nem zavar.
2013. júl. 25. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Azért mert kicseszés a gyerekkel, persze ez nem érdekli a a szülőket, csak hogy valaki továbbvigye a nevüket! Baromság az egész ugyanúgy, ahogy a két keresztnév! Minek kettő? Úgyis csak egy néven szólítod! Mi van, ha az egyik majd nem tetszik neki? És mi van, ha majd mindkettőt utálni fogja? Elment a szülők esze!
2013. júl. 25. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!