Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért olyan nagy szám manapság...

Miért olyan nagy szám manapság a két vezetéknév?

Figyelt kérdés

Olvastam itt egy kérdést, azért fogalmazódott meg bennem...


Csomóan azt írjátok, a kötőjeles vezetéknév kiszúrás a gyerekkel. Másik kérdésnél meg, ahol a keresztnevet nem tudják eldönteni, javasoljátok a 2. nevet. Hát de akkor ugyan úgy 3 neve lesz...


Én nem értem meg, miért olyan nagy szó, hogy anya-apa nevét megkapja a gyerek. Miért vagyunk olyan vaskalaposak?

Mert nem másért szólták itt le (szerintem), mint a megszokás miatt, hogy csak apa nevét kapja. De ha a keresztnévnél az a megoldás, hogy két neve legyen, vezetéknévnél ez miért nem lehet opció?


( a jövőben én is így szeretném majd, így megértem a kérdezőt, mondjuk nálam még apa sincs, nem ám baba... :) )


2013. júl. 24. 22:25
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
Nem vaskalaposság szerintem, de mi lesz, ha lány a gyerek és házasságkötéskor fel akarja majd venni a férje nevét? Akkor hány neve lesz szerencsétlennek?
2013. júl. 25. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:
mire akkora lesz, hogy férjhez menjen, el fogja tudni dönteni, szerintem, hogy mit akar.
2013. júl. 25. 16:58
 13/15 anonim ***** válasza:

Azért, mert ebben az országban mostanában divat mindent utálni, ami más, mint ami 100 éve volt.

Utálunk mindent, ami új, ami eltér a megszokottól, amivel nem olvadunk be birkaként a tömegbe.

2013. júl. 26. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
Tömegbe? Neharagudj, de ha valaki ezzel akar kitűnni, az már régen rossz. Persze, el tudja dönteni majd, hogy mit akar, addig meg szívjon csak a 2 soros névvel amikor ezer dolgot kell aláírni stb. Én biztos, hogy amint lehet megváltoztattam volna a nevem ha anyámék kettőt adnak bármelyikből is. Csak aztán jött volna a sértődés! És rengetegen vannak így, itt is olvasni sok kérdést, amiben le akarja vetetni az egyik nevét az ember, de nem meri, mert a szülei megharagudnának.... Idióták.
2013. júl. 26. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:
oké. akkor kapja a gyerek csak az anya nevét. problem megoldva.
2013. júl. 26. 08:57
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!