Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Egy árva gyereknek mi szerepel...

Egy árva gyereknek mi szerepel a hivatalos iratokon az 'anyja neve' rovatnál?

Figyelt kérdés

Mert gondolom születési időt meg tudnak tippelni neki. Egy nevet is kitalálnak? Vagy Azt írják be, hogy ismeretlen?

Félre ne értsetek, én nem az úgy elárvuló gyermekekre gondoltam, akiknek pl. egy balesetben hunynak el a szülei, hanem akiket a születésük után nem sokkal leadnak, mondjuk egy inkubátorba. És gondviselőkhöz sem kerül, hanem árvaházba nevelkedik. (Persze tudom, hogy szerencsére azokat a csecsemőket, akiket egyből születése után elhagy az anyjuk a legtöbbször sikerül örökbeadni)

Komoly kérdés, nem viccnek szánom!



2013. júl. 18. 13:15
 1/4 anonim ***** válasza:
67%
Ha inkubátor után nem találnak neki szülőt, akkor gyámság alá kerül és a gyámja neve lesz a papírokon, viszont ha találnak neki családot, akkor értelemszerűen a család nevét fogja viselni a gyerek
2013. júl. 18. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
71%

Akiről te beszélsz azok nem árva gyerekek és árvaházak sincsenek Magyarországon.

Árva az, akinek mindkét szülője meghalt. Nyilvánvalóan így ismertek a szülei és az ő adataik kerülnek be az iratokba.

"születésük után nem sokkal leadnak, mondjuk egy inkubátorba" Beteszik egy inkubátorba, vagy kiteszik valahová. Első esetben ha a babamentő inkubátorba teszik, nem nyomoznak a szülőanya után. Ha nem oda, akkor nyomoznak és meg is találják az anyukát, így az igazi anyja neve kerül az irataiba és a vezetéknévhez is. Keresztnevet is általában ad a "megtalált" anyuka.

A babamentő inkubátorban talált babáknak a kórházi dolgozók szoktak nevet adni. Vezetéknévnek vagy a találás helyét, vagy a dátumát, vagy valami gyakori nevet. Keresztnévnek legtöbbször a legközelebbi keresztnevet (ami a találás napjához legközelebb van) Ezeket a babákat hamar örökbe tudják adni, kevés ideig vannak állami gondozásban. Ilyenkor az örökbefogadó szülők adnak neki új nevet és az adatokhoz is az ő adataik kerülnek be.

2013. júl. 18. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
64%

Ha inkubátorba teszik bele de csak néhány napos a csecsemő akkor könnyen megtudják tippelni a születési idejét, tehát azzal nem biztos hogy gond lesz.

Anyja neve helyéra az akkori gondviselő neve fog kerülni, aki az otthonba fogja ellátni.

Ha örökbe tudják adni a gyereket még pici korában akkor az új család nevét kapja a gyerek beleértve az anya nevét is ő fogja majd megkapni az anyja neve rovatba.

A keresztneve nem tudom hogy fog-e változni, mert ha ott az otthonba adnak neki egy keresztnevet azt megváltoztathatják a nevelő szülők még ha pici a gyerek, de nem sokan szokták csak a család nevet.

Nos vezetéknevet amennyire én tudom nem adnak nekik egy ideig, de amikor nem tudják örökbe adni akkor spontán adnak neki egyet.

2013. júl. 18. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
67%

Akik szüléskor a kórházban azonnal lemondanak a gyerekükről, azok csecsemőotthonba kerülnek, és az örökbefogadó szüleik nevét kapják meg. Addig valamit be kell írni a születési anyakönyvi kivonatukba gondolom, de zárt adoptálásnál (ha a nő nem akarja felfedni a személyét), gondolom vagy beírják az anya nevét időlegesen, de szigorúan titkosítva, és adoptálásnál átírják, vagy üresen hagyják. Sokan már szülés előtt lemondanak a gyerekről, és már várja a gyereket az adoptáló pár, ilyenkor egyszerűen már az adoptálóét is beírhatják szerintem. Ha pl. nem is ismert az anya személye (mert mondjuk elhagyott csecsemőről van szó és a rendőrség nem kerítette elő az anyát) akkor biztosan vagy üresen hagyják az anya rovatot, vagy valami "anya ismeretlen" kifejezést használhatnak, amíg nincs adoptáló.


De nem tuti, hogy így van.

2013. júl. 18. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!