Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Hogyan lehet hivatalos lépések...

Hogyan lehet hivatalos lépéseket tenni, ha gyerekemet rendszeresen bántalmazza egy gyerek az óvodában?

Figyelt kérdés

Egy gyerek rendszeresen terrorizálja a kisfiam óvodás csoportját, őt is többször durván bántalmazta. Nem lökdösődés és ilyesmi, hanem durva karmolás a szem alatt, most pedig egy nagyon csúnya harapás a mellénél.


Állítólag pszichológushoz is jár most is a bántalmazó gyerek.


Mit lehet tenni, ha a szülővel már próbáltak mások beszélni, és az óvónő is tehetetlen?


Elvált apa vagyok, a kisfiam az anyjával 200 km-re él tőlem. Nem tudok minden nap elmenni a gyerekért az óvodába, hogy felügyeljem és megtaláljam a másik gyerek szüleit.


Van vmi gyerekvédelmi szolgálat, akiknél ilyenkor bejelentést lehet tenni?


2010. szept. 8. 14:18
 1/5 anonim ***** válasza:
69%

Tegyetek feljelentést a helyileg illetékes gyermekvédelmi szolgálatnál.


Vigyétek át másik oviba a kisfiadat.


Jobb is ha nem önbiráskodtok...

2010. szept. 8. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
80%

Kedves Apuka!

Azért egyszer nyugodtan beszélj az ovónőkkel hogy ŐK igenis tegyenek valamit. Mondjuk engem állatira nem érdekel a másik gyerek miért hova jár ha nem tud rendesen viselkedni igenis a vezetőnek joga van lépéseket tenni. Ne hagyd magad!

Ha látják rajtad hogy "puh@p.ö.cs" vagy (elnézést csak költői értelemben:-)) akkor tesznek rá és elvárják hogy Ti tegyetek valamit.

Nézz utána lehet az ombudsmanig is elmenni, Aktív, Tények, Napló, egy millió lehetőség valamit dobjál be!

Üdv és sok szerencsét!


ui: egy ovónő nem tehetetlen! csak fél! Ezt ne feletjsd el.

2010. szept. 8. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
48%

semmire sem fogsz menni sajna a bejelentésekkel, de a családvédelmi/gyerekvédelmi központban megpróbálhatod vagy a polg. mesteri hivatalban annál a hivatalvezetőnél, aki az óvodáért felel.

Azt csak kis betűkkel írom,de többnyire, mikor 2-3 gyerek folyamatosan összekap, akkor ott mindegyik hibás szokott lenni, csak mindig van egy, aki erősebb...! Hidd el, nem bántásból írom, inkább jóakaratból, hogy a kisfiadnak is kéne szólni, hogy hagyja azt a fiút: kerülje ki, ne menjen a közelébe, ne játsszon vele stb. stb. az óvónőknek is erre kéne figyelniük egy kicsit jobban, hogy szétválasszák őket valahogy.

Az óvodavezetőnél is érdemes lehet panaszt tenni, de a fiatoknak is szóljatok, mert nem véletlen, hogy mindig ő kap.

2010. szept. 8. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
86%

Nálunk a bölcsiben volt hasonló helyzet. Egy kisfiú minden ok nélkül rátámadt a többi gyerekre. Egyszer a fiamat úgy hoztam haza, hogy a szeme alatt megharapta. A szülők nagyon ügyesek voltak, mindig úgy jöttek a gyerekért, hogy ne találkozhassunk vele.

Én azt tanácsoltam a gondozónők javaslatára a fiamnak, hogy ha látja, hogy bántani akarja a fiú, lökje el.

Őszintén szólva nem oldódott meg a helyzet,csak azzal, hogy a fiút óvodába vitték... Többször találkoztam utána velük a nevelési tanácsadóban.

Személyes véleményem pedig az, hogy az ilyen gyereket ki kell venni a közösségből, mivel más gyerekek testi épségét veszélyezteti. Mivel ezek az erőszakos cselekményei kiszámíthatatlanok, bármikor bárkire rátámadhat. Az, hogy pszichológushoz jár a gyermek, nagyon jó, de annak kézzel fogható eredménye csak nagyon hosszú idő után látszik. Szülői összefogással kérjétek az igazgatót a gyermek eltávolítására!

2010. szept. 8. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Utolsó válaszolóval maximálisan egyetértek.
2010. szept. 18. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!