Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Jó testvérek a gyerekeid? Mit...

Jó testvérek a gyerekeid? Mit tettél érte, vagy mit rontottál el?

Figyelt kérdés

2013. júl. 29. 23:00
 1/5 anonim ***** válasza:

4,5 éves a nagy, 6 hetes a pici.

Nagyon szereti a nagy a picit!

Löki a hintában, énekel neki, puszilgatja, óvatosan simogatja, játszik vele finoman.

Ha sír a baba, ő az első aki megnézi, mondja nekem etesd meg.

Sokszor kéri rakjam az ölébe, a minap megakarta szoptatni:))) kéri tegyem mellé, had nézze vele a mesét.

Ma reggel a pici a hordozóban volt, elmentem wc-re, a pici sírni kezdett, ő meg elkezdte ringatni, simogatni mire oda értem.

Nagyon örülök hogy nem írígy, nem önző, közvetlen.

Szerintem ez a nevelésen múlik, és hogy mit lát otthon a gyerek.

2013. júl. 30. 02:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Nagyon erős akaratú ikerfiaim vannak, egymáson próbálgatják az erejüket, próbálnak dominánsabbnak lenni a testvérüknél.

Szeretetre nevelem őket, de persze vannak viták, és sajnos verekedés is előfordul. Ilyenkor bocsánatot kell kérniük a másiktól (aki nem kér, az mehet a szobájába egy kicsit gondolkodni, de általában kérnek), puszit kell adni, és el kell ismételni, hogy "nem szabad ütni, harapni", stb. Ha önként segítenek a másiknak, vagy láthatóan rendesek egymással, mindig nagy dicséretet kapnak. Este is mindig puszit kell adni egymásnak lefekvés előtt, ezt még élvezik is, jót nevetnek rajta. Egyébként szeretik egymást, jókat hancúroznak, nevetnek együtt.

A gond viták esetén akkor van, ha nem láttam, ki kezdte, kinél volt előbb a játék, stb.

Nemsokára meglesz a kistestvérük, vele kapcsban sokszor elmondom nekik, milyen jó lesz, majd őt is szeretni kell. Hagyom, hogy megsimizzék a hasamat, beszéljenek hozzá. Próbálok majd egyformán törődni velük, hogy ne legyenek féltékenyek, vagy ne érezzék mellőzöttnek magukat. Az a tervem, hogy ha az első időkben esetleg lesz kis segítségem, akkor felváltva kérem a segítséget a nagyokhoz és a kicsikhez, így én is mindenkivel együtt tudok lenni.

2013. júl. 30. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Nálunk a kicsi 2 éves, a nagy 10. Nagy a szerelem, szerencsére. Úgy gondolom én is, hogy a minta nagyon fontos és a nevelés. Én egyke voltam, ezért nagyon szeretném, hogy ők jó testvérek legyenek. Nem akarom, hogy azt érezzék, hogy kivételeznék egyikükkel. A barátaimnál ez volt a legnagyobb gond anno a testvéreikkel. igyekszem igazságos lenni, szeretetre nevelni őket. Remélem jó úton járok és ez így marad.:)

Nagyon köszönöm nektek.

2013. júl. 30. 14:51
 4/5 anonim ***** válasza:

A nagy 6, a kicsi 3 éves, fiúk.

A nagy a kicsi 1 éves koráig imádta az öccsét, mindenben segített nekem körülötte. De amint a kicsi is önálóbb lett, eléri, szétrontja a nagy játékait, azóta nagyon megy a vita közöttük. Nagyon sokat veszekednek, civakodnak, de ha nincsenek együtt máris nagyon hiányolják egymást.

2013. júl. 30. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
De a vita és a veszekedés szerintem normális. Még a verekedés is valamilyen szinten. Attól még szeretik egymást.:) Én azt nem bírom, amikor "ölik" egymást, csúnyákat mondanak, gonoszak egymással. A szomszédban folyamatosan ez megy. Én beavatkoznék a szülők helyében, dehát nem vagyok a helyükben szerencsére.
2013. júl. 30. 16:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!