Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Anyósom kisajátította a...

Anyósom kisajátította a sógornőm gyerekét és rosszul neveli, félek, hogy az enyémmel is így lesz?

Figyelt kérdés

Sógornő gyereke 4 éves, anyósom nyugdíjas így a napjai nagy részét vele tölti, oviba se nagyon jár, mivel anyós szerint otthon jobb neki. Mindent megkap, minden meg van neki engedve, hatalmas károkat csinál (karcolgatja a kocsit, megölte a kisállatokat, betörte a tévét, szétnyírkálta a száradó ruhákat, stb), de soha semmiért nem szól rá. Már ott tart, hogy az anyját utálja mert ő nem enged meg neki mindent, haza sem akar menni.

Pár csúnya szót is tud, mindenkire használja - szerintem nem is tudja mi az - és a mama nem szól rá amikor qrva maminak hívja, vagy az utcán ordít és idegeneket püföl.

Az étkeztetési szokásai se normálisak, folyamatosan tömi a gyereket mert szerinte sovány, mindenért jutalmazza, gumicukor, csoki...

Szinte mindennap kap valami ajándékot - ha megyünk látogatni csüng a nyakunkon, mit hoztunk. Ha másnak van szülinapja neki is nagy értékű ajándék kell amit nem is tud még értékelni. Kölcsönt is vettek már fel játékra, boltban hisztizik, veri magát a földhöz, hogy vegyük meg ezt meg azt. El se megyek már vele sehova, ha lát az út mellett a fa tetején egy barackot ordít, hogy szedjem le neki, mert kell.


Ráadásul a gyerek nevét ő találta ki - nekem is megmondta már, hogy hívják majd a gyerekemet és mit csináljunk, hogy kislány legyen (sógornőé kisfiú), de biztos nem fogom úgy nevezni, a lányának telebeszélheti a fejét, de nekem nem.

Csak ha visszamegyek dolgozni, akkor valószínűleg az én gyerekem is nála fog kikötni rövidebb-hosszabb ideig és nem akarom, hogy így nevelje. Az én anyukám távol lakik, másra nem tudom bízni, ha én nem tudok vele lenni.



2013. júl. 30. 11:15
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:
100%

Már meg nem haragudj, de te ezt komolyan is gondolod? Már bocs, de nem tudom visszatartani: normális vagy?, látod, h mit művel az első unokával, erre te megfogalmazol valamiféle vágyálmokat, h majd szóljon rá, ha kínozza az állatokat??! Biztosan rá fog szólni :DDDDDD! Ugyanígy: a ti gyereketeket természetesen a korának megfelelő ételekkel fogja etetni, nem fogja félrenevelni, egy antipatikus kis terroristát csinálni belőle, aki jó úton van különféle intézmények felé! Szegény gyerek!


Örülj inkább, h olyan szerencsés vagy, h élőben láttad, miféle ember a nagyi, miért kellene/hogy lehetne rábízni egy ilyenre gyereket?

Szerintem a szülőknek kötelességeik vannak, amibe beletartozik, h a gyerekeiknek olyan környezetet kell biztosítaniuk, amiben a lehető legjobban és legegészségesebben fejlődhetnek mind fizikailag, mind mentálisan, mind érzelmileg. Szerinted a nagymama megvalósítja azeket a tényeket?

Van óvoda, bölcsőde, miért kellene egy ilyen nem normális nőnek a kezei alá tenni a gyereked? Ha nem élne, akkor sem tudod megoldani a felügyeletét, hordanád magaddal a munkába? Ráadásul te szerencsésebb vagy mint a komolyan sajnálatra méltó sógornőd, te nem vagy egyedül, nem vagy olyan kiszolgáltatott, segítségre szoruló, mint ő. Még egyszer megkérdezem, ha nincs a mama, akkor nem tudjátok megoldani a gyermekelhelyezést? Ugyan már!!!


Én nem tudlak megérteni benneteket, előre látod, h mi várható, h téged épp úgy fog utálni a saját gyereked, mint a sógornődet a sajátja (hogyne, melyik gyerek tűrné meg ezek után, h fegyelmezzék), hogy normális emberek közé nem mehetsz majd vele, mert lesül a képedről a bőr, és ami a lényeg, egy boldogtalan, mindenki által utált szerencsétlent fog belőle a mama csinálni - de te ahelyett, h eldöntenéd SZIKLASZILÁRDAN, h az én gyerekem oda aztán nélkülem nem megy, nem jut a másik kicsi sorsára (abban hiába bízol, h te majd otthon helyes elveket és irányvonalakat adsz, azok azonnal eltűnnek, amint a mami jótékony szárnyai alá kerül a kicsi), inkább teljesen felesleges félelmeket fogalmazol meg, már amennyiben a nyilvánvaló ebben az esetben felesleges.


Természetesen a TIÉDET UGYANÚGY FOGJA NEVELNI, mint a másikat, vagy miben bízol, csak mert te nem vagy a lánya, akkor téged/a te akaratodat majd respektál/ja?? Ugyan nem viccelj már - szerinted a sógornőd hányszor tehette szóvá a nevelési elveit, csak az elmúlt egy hónapban? És elért vele valami pozitív változást?

- Mit vársz egy olyan embertől, aki előre megszabja, h mi legyen a gyereketek neve?

- Tanácsokat ad, h hogyan legyen lány (atyaisten!), neked ebből nem jön le, hogy máig a sajátjának tekinti - van egy fia és most akar utána egy kislányt. (végül is nektek tök mindegy lenne, h kisfiú vagy kislány az első, na nem?)

- Számomra ezek intő jelek, hogy készül a tiétekre is, és kicsi a valószínűsége annak, hogy azon akarja rendbehozni, amit az első unokával elrontott.

2013. aug. 2. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!