Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Szülőként mi a helyes viselked...

Szülőként mi a helyes viselkedés más "rosszul nevelt" gyerekével, ha az enyémmel játszik? (konkrét példák lent)

Figyelt kérdés

Azért tettem idézőjelbe, mert alapvetően aranyos 4 éves kislányról van szó, csak az anyját nem szeretem. Azért nem, mert nem foglalkozik a gyerekeivel, nem neveli őket, és ez sajnos látszik is.

Ami engem zavar, hogy ha itt vannak, a kislányom (2 éves) játékaira rátelepszik, elveszi őket tőle, és kikéri magának, hogy "ENYÉM", és még nem is vigyáz rájuk. Viszont, ha az én kicsim meg nem akar vmit nekiadni, akkor egyből mondja rá, hogy undok meg utálatos. Pont tegnap voltak ilyen helyzetek, a vége az lett, hogy elvettem a játékokat, amin nem tudtak szépen elosztozni, és elmagyaráztam nekik, hogy ha nem játszanak szépen, nem is adom vissza. A másik kislány ezek után felmászott a polcra a gyurmáért, és elrohant vele, totál hülyének nézve engem. Utána leültettem, és megint elmagyaráztam neki, hogy ha nálunk van, akkor NEKEM kell szót fogadnia, és neki sem fogom megengedni azokat a dolgokat, amit a sajátjaimnak nem hagyok.

Hülye helyzet, mert az apukája meg a férjem jó barátok, én is kedvelem, viszont a kislány az anyjával él, nagyon rossz körülmények között. (3. házassága a nőnek, minden gyerekének más az apja, soha nem dolgozik ő sem meg a legújabb férje se, koszos, rendetlen a lakás, gyereknek nincs levágva a körme pl, nem esznek rendes kaját, és még sorolhatnám).

Mit tehetnék, hogy ha nálunk van, akkor ne legyen botrány? Kinek kellene inkább alkalmazkodni?


2012. nov. 11. 10:15
 1/2 anonim ***** válasza:
Jól csináltad! Ha ezen megsértődnek, az ő bajuk. ÉS nekik kell hozzátok alkalmazkodni, nehogy már a saját lakásotokban Ti alkalmazkodjatok másokhoz. Pláne nem egy neveletlen kis 4 éveshez!
2012. nov. 11. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Mikor nálatok van, a ti szabályaitok az érvényesek. Ha nem tartja be, üldögéljen apuka mellett 5-10 percet, aztán próbálhat újra játszani. Esetleg, ha nagyon rendes akarsz lenni az apjával, te is őrizheted. Az óvodában is kiállítják a játékból, aki helytelenkedik, nálatok miért lenne mindent szabad?
2012. nov. 11. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!