Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Félek a babáktól? Mi lesz így...

Félek a babáktól? Mi lesz így az enyémmel?

Figyelt kérdés
12 hetes terhes vagyok. eddig semmi tapasztalatom a babákról. persze már most elolvastam ezzel kapcsolatosan vagy 5 könyvet. akármelyik ismerősünknek lett picije, mondták vegyem fel, babusgassam én nem mertem, nehogy rosszul csináljak valamit. nagyon várom az én kisbabóm, de nem tudom, szerintetek megváltozom? őt sem merem majd megfogni?
2010. márc. 29. 11:33
 1/7 A kérdező kommentje:
Kicsit kusza lett, bocsi, csak most kicsit megijedtem ettől.
2010. márc. 29. 11:38
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Ne aggódj, én is ugyan így éreztem, de amikor a sajátom megszületett, teljesen elmúlt minden félelmem, az anyai ösztön előjött, és bátran fogtam, pelenkáztam , fürdettem. Hidd el nálad is így lesz!
2010. márc. 29. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Ne aggódj, valahol természetes a Benned lévő félelem. Egyébként ez is egy védekezési reakció, mert attól félsz, nehogy véletlenül kárt tegyél a babákban. Ösztönösen véded ezzel őket, óvod a pici testüket.

A terhesség tényleg egy másállapot, és ahogyan haladsz majd előre a hetekben, és megérzed a magzatmozgást, illetve elég sokszor van UH s ha ott meglátod majd ahogyan mozog a pocakodban, esetleg integet vagy pislog....ez mind olyan különleges és vissza nem térő élmény, ami közelebb hozza a picit Hozzád.

A nők ösztönösen tudnak bánni a babával, és el fog múlni a félelmed, ebben biztos vagyok! Főleg ha megszületik, először kezedbe veszed és megérzed a pici testét, onnantól minden olyan természetes lesz. Meglátod :)

Addig is élvezd ki a várandósság minden napját, pihenj sokat, simogasd a pocakod, beszélj a babához, hallgassatok zenét, hidd el, Ő már megérzi a törődést.


Én most 29 hetes vagyok, tegnap vettem babakocsit, és először nagyon furcsa volt tolni ( amíg haza hoztam, toltam az úton ), de pár perc múlva természetessé vált.


Szép babavárást és vigyázz Magatokra!

2010. márc. 29. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
én nem mertem:)) szoptatáshoz úgy kellett a kezembe adni, és a kórházban is olyan óvatosan akartam fogni, h vagy 3szor nekiduráltam magam, h a kezem megfelelő szögben legyen:) tudom, bután hangzik, de kellett vagy 1 hét mire tényleg, biztosan fogtam....
2010. márc. 29. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Én is félek (még egy kicsit), és sokszor eszembe jut, hogy te jó ég, remélem ő ügyesebb és türelmesebb lesz mint én, mert ha nem akkor végünk:) Máskor meg úgy vagyok vele, hogy megy majd minden, mint a karikacsapás:) Most is az utóbbi véleményemnél vagyok és ahogy haladunk előre az időben már nem nagyon térek vissza a 12-18 hetes félelmeimhez. 25+6 hetes kismama
2010. márc. 29. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Akkor majd jön az anyai ösztön. nagyon várom a picit én is és az apuka is. elég fiatalok vagyunk, de akkor majd "megy mint a karikacsapás". köszönöm hogy megnyugtattatok és ilyen gyorsan írtatok. nektek is jó babavárást és babázást
2010. márc. 29. 11:47
 7/7 anonim ***** válasza:
ja, és gyorsan tedd el azt az 5 könyvet és soha többé elő ne vedd!:)
2010. márc. 29. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!