Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » "Nekem aztán ne mondja meg,...

"Nekem aztán ne mondja meg, hogyan kell csinálni (védőnő, gyerekorvos, bárki), x gyerekem van, nekem nem mond újat. " - ti is ilyenek vagytok?

Figyelt kérdés
2013. júl. 30. 15:35
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
90%
Nem és falnák megyek az ilyen anyukáktól, akik azt hiszik mindent jobban tudnak a szakembereknél.
2013. júl. 30. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
88%
Nem vagyok ilyen. Egy éves lesz hamarosan a harmadik fiunk, de még most is volt,hogy kérdeztem ezzel-azzal kapcsolatban a védőnőmet. Mindegyik gyerek más-volt picinek és mindnek volt valami nyűgje baja, amit a védőnőmtől kérdeztem meg. Szerencsére nagyon jó dokink és védőnőnk van, a mái napig kérdezhetek tőlük bármit.
2013. júl. 30. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%

Nem, nem vagyok ilyen. Én is 3. babámat várom, de van mikor tud újat mondani a védőnő vagy gyerekorvos.

Egyébként ha valamivel nem értek vele egyet, akkor is mosolyogva bólogatok, persze, úgy lesz meg minden, de nem biztos, hogy úgy is fogom csinálni.

De biztos nem akadok ki rajta, ha valamiben nem értünk egyet.

2013. júl. 30. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%

Nem vagyok ilyen!

De azt viszont megértem ha egy többgyermekes anyuka nemigazán fogadja meg egy kezdő védőnő tanácsát vagy akárkiét.

2013. júl. 30. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%
Ilyet és így sosem mondanék,bár én kezdő,rutintalan anyaként IS hittem az anyai ösztön "súgásának".Nem mindenki mer ebben hinni,és igenis van akinek "jobb" ha segít a szakember,egy egy kérdésben.Komolyabb tanácsra és ajánlásra úgy alakult(eddig) nem volt szükségem sosem,de nem azért mert én tökéletes anya vagyok,hanem mert nem volt komolyabb probléma,betegség a gyerekeimmel.Az orvosunkban pedig feltétel nélkül megbízok,ő megmondhatja.... :)a védőnőnk pedig nagyon normális jó fej,nem látta indokoltnak nekem megmondani.... :)
2013. júl. 30. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:

Anyósom folyton azzal fáraszt, hogy a védőnője fiatalabb volt nála és mit képzel, hogy megmondja a tutit, amikor ő 3 gyereket szült...(szerintem nem a tutit akarta volna megmondani, hanem csak ez a munkája, de mondjuk szóhoz se juthatott anyósom mellett.)

Én meg kettőt szültem, és fiatalabb a védőnőm nálam, de én nem hiszem, hogy nem lehetne meghallgatni, ha valaki segíteni akar. Legyen az akár egy másik anyuka is. Ez az ellenséges hozzáállás nekem nagyon fura.

De őszintén szólva hasonló válaszokkal szoktam találkozni mostanában itt is, pedig én úgy gondolom, hogy mindig van új, amit érdemes megfontolni, kipróbálni, vagy csak meghallgatni.

2013. júl. 30. 15:52
 7/18 anonim ***** válasza:
100%
Nem, sőt, én egy csomó mindennel zaklattam kb hat hónapos koráig, és mindent meg is fogadtam. Eddig bejött minden dolog, a hozzátáplálás is tök jól ment, lépésről lépésre úgy csináltam. Én örülök,hogy egy tanult, bár szintén fiatalabb emberhez bármikor fordulhatok, ráadásul jó fej is.
2013. júl. 30. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
76%
Mondjuk úgy,én olyan köztes állapot vagyok! :D Meghallgatom a tanácsukat,aztán még utána olvasok,kikérem anyám véleményét,és úgy döntök a dologgal kapcsolatban.3 gyerekem van,mind a 3 teljesen más...a terhességeim,szüléseim mind különböztek,természetesen mindig akadtak kérdéseim,de nem minden esetben hallgattam csak a védőnőre pl.3. gyerekorvosunkat ,,tapossuk,,. Az elsőre hallgattunk,és a lányunk majdnem meghalt,mint kiderült a doki hibázott..jól van.Ember ő is,de nem lehet játszani az élettel.Utána jött egy másik,már nehezebben hittünk a szavának,neki a hozzáállásával volt a bajunk,megint tovább álltunk.Most megtaláltuk a tökéletes gyerekorvost,az ő szavának lehet hinni.Szóval lehet ,hogy sokszor bizony oka van,amiért nem minden esetben hallgatunk az ,,okosabb ,tanultabb,, szavára.
2013. júl. 30. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
Itt most nem arról van szó, hogy egy az egyben azt csinálod. Csak arról, hogy meghallgatod-e egyáltalán. Én is mindenhol utánanézek mindennek, több szem többet lát. Ezért gondolom, hogy minden tanács, tapasztalat hasznos lehet, de nyilván szűrni kell.
2013. júl. 30. 16:57
 10/18 anonim ***** válasza:
Nekünk az eredeti védőnőnk nagyon kedves volt,szerettem,ugyanolyan értelmes volt,mint a doki,sosem nyaggatott a legújabb trendekkel,aztán férjhez ment majd terhes lett,és kaptunk egy helyettest aki borzalmas volt pl 2 hónapos volt a fiam tejem már minimális volt,azt mondta ne adjak neki egyátalán tápszert majd jól lakik a tejjel,hiába mondtam néhány cseppet tudok fejni,ok mindent megpróbáltam,de Ő kötötte az ebet a karóhoz én többet nem mentem hozzá,szerencsére elköltöztünk és kaptunk egy normális védőnőt.A gyerekorvosunkra nagyon is hallgattam mindig is,tanult ember 10-20 év tapasztalatával a háta mögött.
2013. júl. 30. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!