Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Alig várom, hogy a anyukám...

Alig várom, hogy a anyukám elvigye nyaralni a gyereket - nektek nem furcsa, hogy egy anya ilyet mond?

Figyelt kérdés
2013. júl. 31. 10:37
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem! Lehet besokallt és szeretne ő is egy kis nyugalmat, pihenést... nem tudhatjuk mi áll a háttérben.
2013. júl. 31. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Sokáig én is nagyon furcsának találtam, hogy egy szülő ilyet mondjon.

Aztán én is anya lettem, és bár nem jutott még ilyesmi eszembe, a barátnőmnél és a sógornőmnél látom, hogy egyszerűen nem bírnak a saját gyerekeikkel.

A barátnőm és a férje is külön-külön bevallották, hogy ha visszacsinálhatnák, csak egy gyereket vállalnának.

Tavaly a nyári szabadásguk végén azt mondták, alig várják az ovit/bölcsit meg a munkát, annyira elfáradtak a nyaralás alatt.

Van ilyen, nem vagyunk egyformák.

2013. júl. 31. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Nem, nem furcsa. Én is örülök, mikor a gyerekek valamelyik nagyszülőnél vannak 1-2 hétvégén, én is tudok pihenni egy kicsit. Ráadásul a gyerekek is kertes házban vannak akkor, múlt hétvégén is tök jót medencéztek.

Én is várom az ovikezdést:)

2013. júl. 31. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Első válaszoló vagyok: az ovikezdést én is várom!! Szerencsére a fiam is! :)
2013. júl. 31. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

nem :)

én is várom, bár enyémet nem viszik :D

pont tegnap mondtam a férjemnek, hogy csak 24 órát szeretnék egyedül... ebből 20at aludnék, majd 4 órát nézném a plafont :D

4 éves a gyerekem, mikor oviban van, én dolgozom... ha nem dolgozom, őt viszem ide-oda, takarítok, főzök, bevásárolok, közben fél kezem a gyereké.

jó lenne egyszer nem csinálni semmit pár órát :) szerintem ebben nincs semmi furcsa, mi is emberek vagyunk, mi is elfáradunk

2013. júl. 31. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
nem furcsa, az anyának is szüksége lehet egy kis kikapcsolódásra, feltöltődésre, gyerekmentes időre a párjával, stb.
2013. júl. 31. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Ha nagyjából egyedül van velük reggeltől estig és még minden mást is neki kell megcsinálni, akkor egyáltalán nem lep meg, mert én is így érzek. De nekem még anyám sincs, aki elvigye őket nyaralni, úgyhogy csak ezért nem mondok ilyet :D. Ez nem feltétlen jelenti azt, hogy nem bír a gyerekeivel. Attól még senki sem lesz rossz(abb) szülő, hogy néha igényel(ne) egy kis kikapcsolódást, feltöltődést. Ez inkább csak jót szokott tenni mindenkinek.
2013. júl. 31. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Nem gondolnám furcsának, inkább őszintének. Akárhogy is, a szülőknek, főleg az anyáknak is szükségük van a pihenésre. Én is imádom a fiamat, de néha túl sok belőle, mellesleg tuti ő is így gondolja, látom a fején.

Inkább azt az ősanyát nem tartom sokra, aki "él, hal a gyerekeiért", meg a "gyerekeiért mindent", miközben magának sem meri bevallani, hogy fáradt....

2013. júl. 31. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Nem,nekem sem furcsa.

Egy anya/szülő előbb-vagy utóbb megtapasztalja ezt az érzést,hogy szeretne egy kicsit egyedül lenni,feltöltődni.magával is foglalkozni.

Jó,ha van erre lehetősége mert egy kis pihi és nyugalom után könnyebb a mindennapok monotonítása.

2013. júl. 31. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Nekem sem furcsa, bárcsak az enyémet is vinné időnként valaki!

Persze, ahogy ezt leírom, máris előjön bennem a társadalmi nyomás terméke: a lelkiismeret-furdalás, miszerint, jaj, hogy gondolhat/mondhat már egy anya olyat, hogy szívesen lenne kicsit a gyerekei nélkül, mert a „jó anya” csak a gyerekeinek él, mosolyogva főz/mos/takarít/tanul és játszik velük és még dolgozik is mellette – és nem vágyhat arra, hogy egy-két napig ne kelljen főzni/mosni/takarítani/tanulni és játszani/dolgozni, és csak bambuljon ki a fejéből, vagy heverjen a kanapén órákig olvasgatva.


Azonban ez egy baromság, biztosan van, akinek nincsenek más vágyai, de szerintem azért elég sokan vagyunk, akiknek igenis felüdülés lenne, ha pár napot „szabadságra mehetnénk” a gyereknevelésből úgy, hogy tudjuk, a gyerekek jó helyen vannak közben (pl. a nagymamájukkal).

2013. júl. 31. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!