Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Tapasztalt anyukák! Mennyit...

Tapasztalt anyukák! Mennyit vegyek előre?

Figyelt kérdés
A 35.hétben vagyok, már szinte minden megvan a babánknak, viszont nem tudom mennyi pelenkát vagyek előre. Néztem a rossmannban hogy a saját márkás pelus fele annyiba kerül mint a pampers, gondolkodtam rajta hogy az úgy jó ha veszek mindkettőből 1-1 csomaggal? Mert azt is olvastam hogy mindenkinek más válik be. A másik kérésem, hogy a popsikrémet is az orvos irja fel receptre vagy simán meg tudom venni a gyógyszertárban nélküle?
2013. aug. 1. 09:48
 1/7 anonim ***** válasza:

A popsikrémet meg tudod venni recept nélkül, csak recepttel olcsóbb.

Szerintem az úgy jó ha veszel 2 csomagot ahogy írtad.Én nappalra "olcsót" használtam, viszont azzal már nem húztuk ki az éjszakákat a fiammal..volt hogy 3x kellett átöltöztetnem, mert nyakig pisi meg kakis lett.Ezért vettem zöld pamperst..nekünk az be vált..Most már 7 hónapos, és DADA pelenkát veszek..interneten..teljesen jó..

Egyébként az 1-es méretből ne is vegyél többet szerintem.Nekünk azt hiszem összesen 1 csomag fogyott születése után, utána már 2-es pelust vettem..pampersből is.Mondjuk a babám 4110 grammal született..elég nagy baba volt.De ha még kell, akkor eltudtok menni a boltba..1 csomagot tuti nem használtok el a kórházba! :) persze a nagyobb kiszerelésre gondolok.

2013. aug. 1. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

A popsikrémet ha felírja az orvos, úgy olcsóbb. Mi a Naturlandot használjuk már 13 éve (Unguentum infantum), mindegyik gyerkőcnél. Illetve Sudocrémet, ha úgy kívánta a helyzet. A pelenkából változó, mi válik be. Nekünk mindegyik gyereknél más. A fiúk sokszor kipisiltek a pelusból, pl ez is szempont. A fehér Pamperst nagyon szerettük, mert sensitive, de elég drága. Sárgát semmi szín alatt ne vegyél, az nagyon gagyi. Függ attól is, anyatejes lesz-e a baba. Az enyéim azok, állandóan híg székletük volt, minden evés után kakáltak, ezért sok pelus kellett, viszont a túl gagyi sem volt jó. A rossmanost sosem próbáltuk, azt nem ismerem. Zöld, fehér pampers vált be, a liberót is szerettük, de ott variáltunk, volt időszak, amikor az egyik nem volt jó (meg nem mondom már, miért és mikor). Most a középsővel pl Bellát használunk, de ő már 2,5 éves, tök jó pelus, nem drága, illetve Up&Go-t. A kicsinek vettem fehér és zöld Pamperst, illetve Bella Happy-t, aztán kitapasztaljuk. Tapasztalatom szerint az 1 méret is elég sokáig használható, de lehet, szélszerű 2-est venni. nálunk különböző súlyúak voltak a gyerekek, volt kis súlyú is, ez is babafüggő.

38+5 h km

2013. aug. 1. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Bőven elég, akkor is ha kicsi kiszerelést veszel mindegyikből. Hiszen már szinte bárhol lehet pelenkát kapni, apát is el tudod küldeni. :)

Egyébként kb. 1 éves koráig, amíg nem lett igazi örökmozgó, bármilyen pelenka jó volt. Onnantól a szobatisztaságig csak Pampers-t használtunk, mert minden más pelusnál nyakik pisis-kakis volt, mivel sosem állt meg. :) A Pampers-el sosem volt semmi problémánk.


Én nem szerettem a gyógyszertári popsikrémet, Neogranormont használtunk.

2013. aug. 1. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Jaj, az kimaradt, mit a 2-es válaszoló írt: A sárga Pampers tényleg rettenet rossz, hagyd ki. Mindig a zöldet vettük!


3-as

2013. aug. 1. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Én Rossmann-ost használok, de már nagy a fiam és nem érzékeny rá. Én, amit javaslok neked: 1 csomag Pampers Premium Care (fehér) elég az egyes méretből, és vegyél egy csomag kettes méretet is szintén Pampersből. Én az elején a pampers-t javaslom, mert az elég jó minőségű, és nem tudhatod, hogy milyen lesz a babád bőre, mit bír el a feneke. A sárga tényleg gagyi, folyton folyt belőle a cucc. Popsikrémet felírja a doki, az sokkal olcsóbb, neogranornon esetleg nem árt, ha van otthon. NEm minden kenésnél, de szoktam azt is használni, ha pirosabb a popsi.
2013. aug. 1. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

vegyél különféle pelenkákból. Így legalább majd tudod tesztelni őket. Nekünk sokáig a kék-zöld pampers volt a tuti. Aztán, már az 5-ös mértenél az nem jött be, jobb volt a libero, meg a dm-es. nekem speckó a rossmannos rettenetes volt.

2-3-as méretből vegyél dm-est, rossmann-ost, pampit, liberot. Így egyrészt el leszel látva, másrészt tudod cserélgetni őket.

Popsikrémet ne vegyél, várd meg a receptet. Az nem lesz egy nagy összeg, ha nem válik be, még utána is tudsz cserélni másra.

2013. aug. 1. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a választ és a tanácsokat!
2013. aug. 1. 15:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!