Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Az apasági nyilatkozattal az...

Az apasági nyilatkozattal az apa milyen jogokat kap konkrétan?

Figyelt kérdés
1 hónapos a gyerek,és az apával együtt élünk, tűrhető a viszonyunk (nem vagyunk házasok, de apasági nyilatkozatot tettünk), de a családjával nagyon nem jövök ki egyéb okok miatt. Az apa szeretné elvinni a gyereket a családjához, de én nem kívánom látni őket,és nem is szívesen engedem el vele oda. megtilthatom neki?

2013. aug. 1. 15:04
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
91%
Azért 1 hónapos gyereket még nem is engednék el csak úgy, nélkülem. Még ha nem is anyatejes, akkor sem. Beszélj a védőnőddel, kb. ugyan ezt fogja mondani. Pláne, és ha jól sejtem, határozat még nem is született erről.
2013. aug. 1. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 málna_ ***** válasza:
55%
szerintem nem tilthatod. a nagyszülőknek is van "láthatási joguk", ha nagyon akarják bíróságra is vihetik a dolgot.
2013. aug. 1. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
91%
Apuka csaladja nem tudja megemelni a koffert? Gyermekagyi idoszakban vagy, jo, hogy nem egyenesen cirkuszba vinne.
2013. aug. 1. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
55%

Micsoda kérdés! Ugyanúgy övé a gyerek mint a tiéd!


Egy önző nőszemély vagy!! Minek szültél neki gyereket ha elakarod tiltani? Meg hogy milyen jogai vannak? Ugyanolyan mint neked!

2013. aug. 1. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
En nem firtattam a nagyszulok lathatasi jogat, de el lehet menni a fiacskaval es meg lehet nezni az unokat.
2013. aug. 1. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Az apasági nyilatkozattal az apának maximális apai jogai vannak, hiszen ezzel elismerte, hogy ő az apja és te is elismerted, hogy ő az apa. Tehát ő ugyanolyan szülő, mint te.Jogilag nem tilthatod meg, maximum megkérheted és megbeszélhetitek, hogy ne vigye el.
2013. aug. 1. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Én is úgy tudom, hogy az apasági nyilatkozattal ugyanannyi joga van a gyerek felett, mint neked. Más kérdés, hogy 1 hónaposan még ne vigye el nélküled sehová, a nagyszülők meg jöjjenek inkább látogatóba, ha szeretnék látni.
2013. aug. 1. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Teljes jogú szülői joga van a párodnak, ugyanannyi mintha a férjed lenne. Nem tilthatod meg neki, hogy elvigye a gyereket a szüleihez, persze 1 hónapossal tényleg nem kellene nélküled menni sehova.

Sőt, a gyereked teljes jogú tagja párod családjának, még örökölni is van joga.

2013. aug. 1. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Az apasági nyilatkozattal egyenrangú szülők vagytok,ugyanannyi jogokkal és felelősséggel!


Az más dolog hogy te nem szívleled a párod családját,de ahhoz a gyereknek semmi köze! Persze ha olyasmit tettek ami a gyerekre káros akkor érthető,de más miatt önző dolog tiltani.

A nagyszülőknek joguk van látni az unokát,persze ilyen picit még nem kéne vinni menjenek ők. Azt hiszem 3éves kor után lehet csak elvinni!

2013. aug. 1. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Nincs korhoz kötve,hogy mikor lehet vinni a kicsit a nagyikhoz!


Olyan mintha nem is gyerekről lenne szó,hanem egy tárgyròl!

2013. aug. 1. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!