Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Tényleg lenézés, ha nem értek...

Tényleg lenézés, ha nem értek egyet azzal, hogy azért kényszeríti valaki a gyerekét bilire 12 hónaposan, mert sokba kerül a pelenka?

Figyelt kérdés

Egyik ismerősöm a gyereket megfeszítve erőlteti a bilit, mert olcsóbb. Szegény gyerek sír, mert le akar róla szállni, mindent összepisil a házban stb. Nemrég ennek tanúja voltam és láttam,hogy szenved a gyerek. Megkérdeztem,hogy miért erőlteti, amire azt a választ kaptam,hogy nem akar és pénze sincs pelenkára. De ezt olyan természetességgel mondta,hogy kibukott belőlem, hogy akkor minek szülte. Erre kikérte magának,hogy ez tőlem lenézés, mert nem mindenki él jól!

Ez a szituáció tényleg lenéző lehet?


2013. aug. 2. 13:20
 1/10 anonim ***** válasza:
77%
nem, és igazad van, hülye ez az anyuka. Fogadjunk hogy mellette mondjuk cigizik vagy van egyéb luxus szokása, mert az ilyeneknél szokott ilyen lenni.
2013. aug. 2. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
85%

Nem lenézés, szegény gyerek :( Mondd meg az anyukának, ha erőlteti a bilit, sokkal rosszabbat tesz, mert később is gondja lesz a gyereknek a szobatisztasággal, így maga alatt vágja a fát.

Ha már annyira sokallja a pelenkát, akkor inkább figyelje a gyereket, olvastam a neten, hogy van aki így csinálja, amíg teljesen szobatiszta nem lesz a kicsi. Nem erőltetnek semmit, csak figyelnek, és ráteszik a babát a bilire, ha látják, hogy akció van :) Én nehezen tudom elképzelni, de ennél az erőltetésnél még ez is jobb lenne :(

2013. aug. 2. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Hat pedig tenyleg minek szulte, nem a gyereken kell sporolni. Raadasul buta is, mert amig a gyerek nem tud visszatartani, addig nincs bilizes, azt pedig a termeszet donti el, ez mikor lesz. 12 hosnal eselye sincs, szoval a pelenkat igy is ugy is meg kell venni meg legalabb - es akkor is marha szerencses-6 honapig... de valoszinubb meg egy evig. Sot, ha igy erolteti, az csak rossz erzeseket es szorongast idez elo szerencsetlen gyerekben, es csak tobb problemaja lesz a szobatisztasaggal. Sokkal tobb, ami evekig elhuzodhat. Szegeny gyerek...
2013. aug. 2. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
0%

Ra eroltetni es erovel ott tartani felesleges... Jo hogy siras a vege... Mi amikor kezdtuk lattam tudtam hogy van beallva a dolgokra es en figyeltem ot, ha a wcre raktam es semmi nem jott 1-2-3 perc mulva levettem de 5 percet sose ultettem rajta. Sosem sirt, sot nevetett mikor orultem es majomkodtam neki, hogy a wc-be kakilt. Volt hogy napkozben mikor jatszott bepisilt mert elfelejtkezett de nem volt 2 hetnyi szenvedesunk... Nekem masfel volt a fiam es szobatiszta lett... Agytiszta 1ev 7 honap...

Nincsen problemaja a wczessel, barhol kepes ra barmikor... Nem szorongos azert mert en koran tanitottam szobatisztasagra.

2013. aug. 2. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
30%

Ha a gyerek szenved tőle, az tényleg nem jó. Főleg ilyen kiskorban ,de 2-3 évesen sem jobb.

Valószínűleg (ezer %), hogy nem ért meg rá.

Az én lányom 14 hónaposan lett szobatiszta. sosem ényszerítettem, ő ült rá a bilire.

Reggel és este együtt wc-tünk. Én a normáls wc-n, a lányom a bilin ült és megbeszéltük, mit hogy kell csinálni.

1,5 hónap alatt lett szobatiszta nappalra, estére másfél évesen.


Kolleganőm kisfia meg 1 éves korára lett szobatiszta, bár vele féléves kora óta ismertetve volt a bili játékosan. Aztán a kiváncsiság és az öröm/büszkeség mindent megoldott.


Egyébként mi csak gazdaságos pelust használtunk, ami egy hónapba nmax. 4 ezer forint volt. Ha vki ennyit nem bír a gyerekére "áldozni", akkor nem is tudom .. inkább "adja le a gyámügynek".

2013. aug. 2. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Nekem 2 pelenkásom van és igen sokba kerülnek havonta. Én is tudnám máshová tenni azt a pénzt, de ezért nem fogom eröltetni a leszokást. Alkalmanként megnézem, hogy készen lenne-e rá és ennyi. Teljesen igazad van amúgy.
2013. aug. 2. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Igazad volt. Ha nem tudják kifizetni a pelenkát, akkor minek vállaltak gyereket?

Nem lepődnék meg, ha később szorongásos, koplexusos lenne a gyerek, vagy még évekig, esetleg kisiskolás korában bepisilne a gyerek, éjszaka is. Szegény, sajnálom.

2013. aug. 2. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Nekem is két pelenkásom volt nem rég,a nagyobbik szeptemberben lesz kettő... Bizony sokba került rájuk a pelenka,és alig vártam,hogy megérjen a szobatisztaságra a nagyobbik pelusos! Soha eszembe nem jutott erőltetni a dolgot,noha tényleg nagy carban voltunk sokáig!!! inkább a hasamon spóroltam!!

az ilyennek hiába is magyarázod,hogy ezzel csak rosszabb lesz,lelki beteg lesz a gyereke,10 évesen is ágyba vizel,stb... nem fogja fel épp ésszel!


Én is kíváncsi lennék,hogy dohányzik e az anyuka,vagy van e más,ami egy "normál" tényleg szegény (mint mi,akik nem dohányzunk,de még csak nem is kávézunk,pizzázni sem járunk,magam főzök,nem járunk el sehova-még...stb) családnál nincs?

2013. aug. 2. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Igazad van, buta az anya .
2013. aug. 2. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Ismerősöd egy kretén, már bocs. De ilyet normális anya nem csinál. Ha annyira nincs pénze minek szült?
2013. aug. 2. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!