Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Akik mosható pelenkát használn...

Akik mosható pelenkát használnak válaszolnánk néhány kérdésemre?

Figyelt kérdés

hogyan tisztítjátok ha kakis lesz a pelus?

hány db betétet érdemes venni,hogy ne kelljen minden nap mosni(?)

hány db pelust érdemes megvenni(?)

ezeket méretre lehet kapni(?)

mind egyforma minőségű vagy az olcsóbb rosszabb(?)

mennyi az elfogadható ár érte(?)

nem rosszabb-e a babának mint az eldobhatós(?)



2013. aug. 1. 19:31
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:

-van un kakifogo paír,ezt teszed a pelusra,és a kakival kidobod a wc-be(amugy többféle mosási mód van,a mamami oldalon nagyon jol összefoglalják a fórumon)

-attol függ hánby betétet teszel a pelusba,ill. milyen fajtát használsz

-pelusbol egyszerre egy fajtábol 2-2 db-t vettem,mert nagyon sok van,igy kiprobáltuk melyik válik be

-van amit méretre lehet kapni,van amelyik állítható(patentokkal v zippzárral)

-nem éreztem a minőségi különbséget,inkább abban van különbség hogy melyik passzol jobban a babámra

-nem ismerem most az árakat,de a többezresnél meggondolom hogy megveszem-e

-én jobban szerettem,jobban szelőzött,igaz a csomag nagyobb a babán,de engem nem zavart,sőt jobban terpeszben tartja a baba lábát mint az eldobható,ami a csípőfejlődés szempontjábol pozitiv

2013. aug. 1. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:

Én csak kezdő vagyok, még nem szültem meg az aprótalpút. Nekem a barátnőm aki mosható pelusozik, a kakaira azt mondta, ő nem tudja ez egy csoda anyag mert simán kijön a kakifolt. Valamint van papír betét is amit beletudsz tenni és akkor azt csak megfogod mint egy kis csomagot és a wc-be dobod, ha nincs ilyen kakifogó betéted akkor így is úgy is frissen ki kell öblíteni a pelust. Hogy hány pelust és betétet érdemes venni: Mi vettünk olcsóbb, drágább, nagyobb, kisebb pelusokat mindegyikhez adtak 1-1 betétet , valamint nekem nagyon vonzó a cseh pelenka+pelenka védő vagy modern PUL külső (régi klasszikus pelenkázás) így cseh pelusból vettünk 20db-ot PUL külsőből 2db és pelenkavédőből 6db (egy csomag). Majd ha itt a baba akkor kipróbálom melyik a jobb és abból veszünk többet. Ez sajnos tényleg csak akkor derül ki amikor a gyermek megszületett és kitapasztalod, hogy a te gyermekednek melyik jó. Előre nem érdemes betárazni.

méret: vannak méretesek (S,M,L) és van olyan ami egy méretes, tehát pattentokkal vagy gumival tudod állítani a méretét attól függően mekkora a baba.

minőség: Itthon vízzel kipróbálva is egyértelműen nem ugyan olyan a minőségük. Az olcsóbb azért rosszabb, gyakrabban kell cserélni nagyobb az esély a szivárgásra, kevesebb nedvességet szív be. De mivel ez úgy is mosható pelenka én úgy vagyok vele, hogy akár óránként is cserélgethetem rajta ha szükséges, így elkerülhetem a szivárgást, de nyilván praktikusabb ha nem kell óránként cserélni. Valamint a sok mosást az olcsóbban szerintem kevésbé bírják, gyakran panaszkodnak rá, hogy 5-7 mosás után a benne lévő nedvzáró réteg elválik az anyagtól és ereszteni kezd, valamint, hogy a varrásoknál át engedi a pisit.

ár: Érdemes nézni az akciókat, mi 50% kedvezménnyel vettünk nem olyan régen márkás pelenkákat , de így is 2500Ft volt darabja. Viszont ez lényegesen jobbnak tűnik mint az interneten rendelt 1000-1800Ft os pelenkák. (puhább,jobb a nedvszívó képessége)

betétek: ezt is ki kell tapasztalni kinek melyik fajta válik be, a bambuszt sokad dicsérik, de a sok-sok mosástól hamarabb tönkre megy, a szintetikus betétek kevesebb nedvességet szívnak be, de a mosást jobban bírják, valamint a kender betétet dicsérik még sokan, de elég drága. Viszont sokan nem vesznek betétet ha nem cseh pelenkát használnak, konyharuhából, törölközőből, régi pulóverből, felmosó rongyból varrnak betétet.

baba és a pelus: szerintem nem rosszabb, anno én is így nőttem fel és ember lett belőlem. Sokszor felmerül, hogy a baba bőrének rosszat tesz, de ez sem igaz feltétlenül, mert régen sokkal erősebb vegyszerekkel voltak ezek a pelenkák kezelve mint amivel a modern pelusokat lehet mosni. Ugyan akkor ezzel több a macera mint az eldobhatóval, egyfajta szerelem és elhivatottság szükséges ahhoz, hogy valaki mosható pelenkázásba kezdjen.

Mint már mondtam, nekem a cseh pelenka használata tűnik vonzónak, mert azt tudom vasalni, viszont ezeket az új mosható pelusokat egyáltalán nem szabad vasalni, és ettől félek azért. Remélem picit tudtam segíteni.

2013. aug. 1. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszodat.:) Sokat segítettél.
2013. aug. 1. 20:10
 4/33 A kérdező kommentje:
Köszönöm neked is a választ.Gondolkodom rajta,hogy kipróbálom csak attól félek,hogy a babámnak (9 hónapos) furcsa lenne az eldobható után.Illetve,hogy nem jönne ki olcsóbban mert mindig kéne vennem bele új betéteket stb.Na meg,hogy "megszólnának" -e miatt....:(
2013. aug. 1. 20:17
 5/33 anonim ***** válasza:
Első vagyok: én se a kezdetektől használtam,az meg hogy megszólnak érte,nem érdekelt...
2013. aug. 1. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim ***** válasza:

-van olyan ,h. kakifogó papír ,azzal együtt lehet a kakit a wcbe dobni.

-attól függ milyen gyakran akarsz mosni. ha minden nap mosol, akkor egy nap kb. 7-8 pelussal kell számolni ,azt este kimosod, majd legkorábban másnap reggelre szárad meg, de ugye télen még később, tehát sztem 20 minimum kell. viszont írod, h. nem akarsz minden nap. nekünk 24 belsőnk van, így minden második, harmadik nap mosok, egy nap úgy 6 pelus fogy,de mi használjuk úgy is, h. csak tetra/prefold +külső.

-milyen fajtát szeretnél? ha aoi-t, akkor 25-30 db és mást nem is kell venni. ha belső +külső megoldást szeretnél, akkor 20-25belső minimum és minimum 3 külső.

-van méretes is, meg olyan is, ami lefedi a pelenkás kort, ami sztem kicsit csalás, mert egy újszülöttre nem illeszkedik jól. de ha elfogadsz egy tanácsot, akkor legalább addig eldobósat használj, amíg 1-es méretet hord, pláne, ha első baba. akkor még a babához is hozzá kell szokni, így könnyebb lesz, nem kell még abba is a legelején beletanulni.

-az ár természetesen a minőséget is fedi, a vaterán 1600-ért vehető biztos mem olyan minőségű, mint pl. a popolini vagy a csimota.

-az árat csak az határozza meg, h. milyen vastag a pénztárcád. mint írtam, van 1600-ért is, de van 6600-ért is egy darab.

-nem rosszabb, sőt, sokkal egészségesebb,olvass csak utána !

2013. aug. 1. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 A kérdező kommentje:
És pl tanácsadásra is ilyenbe viszitek a picit?
2013. aug. 1. 20:36
 8/33 anonim ***** válasza:

megszólnának: szard le, a fontosabb a baba bőre! 3 hetes kora óta használjuk, csak utazáskor eldobhatót, utána mindig kipirosodik a bőre (több fajtát is próbáltunk), a textiltől sosem.

van ismerős, aki más fajtát használ és az a "használt törölközőből betét" típus, de nem ciki neki, és még sxenki nem szólt be neki emiatt, meg miért is tenné? a funkcióját ellátja, akkor nem mindegy, milyen színű meg hogy rojtos a széle?

mosódióval, mosószódával mosom, ecetes vízben, illóolajjal öblítem. több mint egy éves koráig vödörben áztattam, ecetes vízben, 2-3 naponta mostam, aztán elkezdtem nem áztatni, hanem egyenként a bedugott csapban kimosom, így egyszerűbb.

ezt sem lehet vasalni, de nem is gondoltam rá, hogy kellene.

monapel, 25 öt vettem, külső + betét, és 2-2 db 3 méretnyi gumikülsőből, ez így volt 50.000, nekünk nagyon bejött. kicsit bomlik a varrás néha és van benne sok rojtos, de teljesen mindegy, belül van és nem látszik, nem nyom.

érdemes többfélét kipróbálni, egyfajtából kevesebbet venni, vannak klubok, ahol cserélgetni leet, ettől van akinek kifordul a gyomra, de szerintem semmi durva nincs benne, én ha előbb tudom, simán vettem volna használtat, pld vaterán.

hogy hány kell összese, attól függ, milyen, aio, vagy betétes, külön külsős, stb...

2013. aug. 1. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 anonim ***** válasza:
igen, mert a tanácsadás itt van a szomszéd utcában .de csípőszűrésre eldobósban vittük, mert ha nagydolgot produkált volna, akkor az macerás. de ha regelsz a libero és a pampers oldalán, küldenek 2-2dbot, így én soha nem vettem még eldobósat.
2013. aug. 1. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim ***** válasza:

Szia! Nekem két mosható pelusos gyerekem van/volt. Az elsővel 3 hóaposan kezdtük, a másodikkal az első itthon töltött napon (bár 1 hónapos korára nőtt bele teljesen annyi pelenkába, hogy nem kellett már egy eldobhatót sem használni.


A kakis pelenkára van akaifogó betét (lehúzható a wc-n), de én pl kimosott popsitörlőt is használok.

Az anyatejes kakifolttal nem csinálok semmit, kimossa a gép, kiteszem a napra, újra fehér lesz. A hozzátáplált kakit epeszappannal dörzsöltem át és öblítettem is.

3 naponta mosok, kb 30 prlusom van. Ez bőven elég arra, hogy akkor se aggódjak, ha már nincs nyár, de még nincs fűtési szezon, vagyis lassabban száradnak, nem lesznek másnapra szárazok (teát kb 4 napra elég ennyi pelenka).

Érdemes 2-3 fajtát kipróbálni először, hogy tudd, melyik illik a te gyerekedre. A lányom pl rengeteget pisilt (éjjel 2 pampers fullra átázott rajta, volt, h fél kilós volt egy pelenka!) így vele eleve dupla betétet kellett használni és 2 óránként cserélni. Ez a fiamra egy fél napra elég lenne :D

Vannak kilós méretezésű (3-5, 5-7, stb) pelenkák és egyméretesek, amiket patenttel tudsz 3-4 méret állásban használni, ezek kb 5 kilós kortól 15 kilóig jók, vagyis 1 hónapos kortól a szobatisztaságig.


Én azt tapasztaltam,, h a kínából rendelt, szotyorék 300 ftos pelenka sem tud többet, mint a 6000-es angol/kanadai. Egyszerűen cska más alkatú babára passzol (illetve nincs annyi állítási lehetőség, hogy több alkatra jó legyen, hanem vagy illik a babádra és nem folyik oldalat a pisi, vagy nem illik, az pech)

a középkategóriásokkal nem lehet mellélőni. Újonnan 2-300 ft egy külsőért és ugyanennyi egy belsőért/ max 1000 ft egy prefoldért (ez a hajtogaós, macerásabb verzió) szerintem teljesen korrekt ár, használtan sokkal olcsóbbakat is ki lehet fogni.


A babának 1000000x jobb, mint az eldobós, amiben bomlik a pisi, a pisit megkötő zselé és hőt termel ezáltal, ami a bacik táptalaja. Amióta ilyet használunk, 1 doboz popsikrémet nem éltünk fel két gyerekkel. A bőrük szép, pozsgás, tiszta, 1x lázasan, hasmenősen volt kiütéses, de a betegség miatt.


Vannak (elérhető áron) főleg a kínaiak között egyméretes pelusok, amik felépítésben az eldobósra hasonlítanak, nappalra tökéletesek. Éjjelre én külső-belső kombinációt használok, mert annak az anyaga (bambusz, kender) jobb a bőrnek ( a másik általában sima pamut) és jobban is szív ez a kombináció. De mindenkinek más jön be.


Én csak ajánlani tudom, hogy ha mást nem, vegyél egy napra elegendő, 4-5-6 darabot és vágj bele!


Egészségpénztár 20%-ot visszatérít, vannak települések, PEsterzsébet, Lipótváros pl a fővűrosban, ahol az önkormányzat állja a pelenkák felét!

2013. aug. 1. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!