Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » 11 éves kislánynak menstruáció?

11 éves kislánynak menstruáció?

Figyelt kérdés

Bocs a kérdésért, de a családon belül az egyik rokon kislánynak ma először megjött. 11 éves volt júniusban. Hát én meg se tudtam szólalni,mikor az anyukája mondta. Ilyen korán érnek a mai kislányok???????????????

Anyukák ti is jártatok így kislányotokkal? Mennyire gyakori ez? Mert a mi időnkben 13-14 évesen volt ez természetes.

(most ez nem kibeszélés-bár anoním az oldal, csak még nem térek magamhoz!!!)

Köszönöm..



2013. aug. 5. 17:35
1 2 3 4
 21/33 anonim ***** válasza:
82%
Azért lettem lepontozva mert 8 évesen jött meg? Szánalom!
2013. aug. 5. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/33 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Nekem is 11 évesen jött meg, és ennek már több mint húsz éve. Igaz, hogy az elsők között voltam az osztályomban (nagyon cikinek is éreztem), de azért volt más is, akinek ekkortájt kezdődött a ciklusa.

A vicc az, hogy én kb. ennyi idős koromig magasabb is voltam az átlagnál, és fejlettebbnek is tűntem, viszont gimire mindenki utolért, és ma már kifejezetten kislányos alkat vagyok, átlagos magassággal, szóval nem lettem „brünhilda”, aminek tűntem 5.-es koromban a többi kis pipaszárlábú lány között… akik közül sokan végül egészen nagydarabok lettek. :)

2013. aug. 5. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/33 anonim ***** válasza:
Anyukámnak 10 évesen jött meg, nekem 13. Van ilyen.
2013. aug. 5. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/33 anonim ***** válasza:
Nekem is 11 évesen jött meg, elsönek az osztályban és ez annál is furcsább volt, mert én voltam a legalacsonyabb meg a legvékonyabb és semmi nöies formám sem volt még akkor, ellentétben néhány másik lánnyal.
2013. aug. 5. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/33 anonim ***** válasza:
66%

Én 29 éves vagyok, 12 éves koromban jött meg, de kb én voltam az osztályban az utolsó, akinek megjött, a legtöbb lánynak már megvolt 10-11 évesen.

Szóval nem tudom mennyi idős vagy, hogy a "te idődben" ez még extrémnek számított, de ez egyáltalán nem furcsa dolog, teljesen normális, átlagos időben jött meg a rokon kislánynak.

Egyébként anno a nagymamámmal beszélgettünk erről, úgy emlékszem, hogy ő azt mesélte, hogy neki is 11 évesen jött meg, és ezen már akkor sem akadt ki senki, szóval tényleg nem értem miért kell ezen csodálkozni :)

2013. aug. 7. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/33 anonim ***** válasza:

Nekem 10 éves jött meg először. Barátnőmnek 11. Ő félévvel idősebb nálam. És kicsit emiatt gyerekként 'féltékeny' is volt egy picit. Mármint volt, hogy erről beszéltünk akkor lehettem olyan 12 és akkor kioktatott, hogy nekem nem jöhetett meg akkor stb stb.


Unokahugom is kb. 11 volt, unokanővérem 15 azt hiszem.

2013. aug. 7. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/33 anonim válasza:
Egyik rokonomnak 7 éves korában jött meg és az nem éppen most volt, kb 40-42 éve.
2013. aug. 20. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/33 anonim válasza:
Nekem is 11 éves koromba jött meg,és anyukámnak is.
2013. aug. 24. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/33 anonim válasza:
phuuu én 13 vagyok és neke 11 évesen jött meg juliusban. Ebben az a szép h valakinek el akartam mondani es csak 1 bnőmnek tudtam mert masnak nem mertem. szval elomondtam neki es ra 2 hónappal neki is megjott. akkor nem tudtam meg h az osztályban hány embernek van meg de mar naggyábol tuom h majdnem az összes lánynak. én amugyis ilyen korán érő vagyok és van 2 baratnőm akiknek igy nem akartam elmondani mert amikor 11-12 éves voltam folyton olyanokat mondtak (nemtudom miért) hogy fuj de undorito akinek megvan meg ha meghtudtak h vkinek megvan az osztálybol rohogtek rajtuk... mondtam h ez eleg paraszt ok meg erre annyit h ez vicces... es valamelyik heten a 2 közül egjött az egyiknek (most 2013 decemberen. szval sztem gyakori az en osztályomban is 2-3-4-5 ebernek biztos akkor jött meg
2014. jan. 12. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/33 anonim válasza:
Az unokanővéremnek 9 évesen jött meg.
2014. ápr. 16. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!