Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért hiszik azt sokan, hogy...

Miért hiszik azt sokan, hogy akinek nincs gyereke, majd egyedül lesz, nem lesz senkije?

Figyelt kérdés

1. nem akarok gyereket.

2. ha dolgozok, azzal is hozzájárulok a társadalom működéséhez.

3. ha lesz gyerekem, felnő, kimegy külföldre, vagy épp országon belül, de 100 km-rel odébb talál munkát, partnert, akkor nem egyedül vagyok?

4. a testvér, a testvér gyereke, a szülő (aki túl is élhet engem) az senki? Ha ők vannak, akkor én miért vagyok egyedül? Társaság kell, megyek hozzájuk, testvérem nem dob ki. Hazamegyek, egyedül leszek a lakásban, és? De napközben dolgozok, járok különféle helyekre, barátokkal, családtagokkal vagyok. Miért lenne az szenvedés, ha naponta esténként 2 órát egyedül vagyok (elalvásig)?


Szűklátókörűség a köbön szerintem...


2013. aug. 6. 12:57
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
80%
Nem tudom, nálunk a családban van egy idős házaspár, akiknek sosem született gyerekük, mégis nagyobb társasági életet élnek és több barátjuk, ismerősük van, akikkel rendszeresen összejárnak, mint nekem 22 évesen.
2013. aug. 6. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
89%

Ne is haragudj de ez kit érdekel?!

Nem akarsz gyereket, de a következő mondatod az hogy ha lesz gyerekem.

Te sem tisztában avval amit írtál!

2013. aug. 6. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
2. Szerintem a kérdező ezt úgy érti, hogy ha lenne gyereke, akkor ez is simán benne lenne a pakliban, hogy egymástól távol éljenek és ugyanúgy nem lesz mellette, mintha nem is szült volna.
2013. aug. 6. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
64%

Akkor vállalj gyereket, ha van megfelelő partnered és mindketten vágytok rá.

Addig meg éld az életet, ahogy jól esik. Mások is vannak ezzel így. Semmi gond.

BIológiailag viszont eljöhet az a kor, amikor már késő lesz. Nem írtad hány éves vagy, de erre is gondolj.

2013. aug. 6. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
90%

Ne a mostani idöszakot nézzed, hanem majd sokkal de sokkal késöbbit.


Nagymamám 87 éves. Nagypapám már közel 10 éve meghalt. De mivel egy kedves nö volt mindig barátai rengeteg volt. VOLT mindenki meghalt, akik még nem azok a falu túloldalán élnek, már 87 évesen évente 1x látogatják meg egymást, vagy a másik temetésére mennek.

DE nagymamámnak van 3 gyereke, 4 unokája, és 6 dédunokája. Szerencsés mert mindenki a közelben maradt(csak én nem), így naponta mennek hozzá valamelyik gyereke, és míg a dédunokák kicsik voltak azok is minden nap az anyukájukkal beugrottak.

Testvérei már 15 éve az utolsó is meghalt(pedig 10 testvére volt és mindegyikkel igen közeli kapcsolata volt, még emlékszem a nagy családi partikra). Dédimet én nem ismertem még a születésem elött meghaltak.

Szóval mit gondolsz ha nem lenne gyerekei akkor most ki lenne 87 évesen mellette? Ki vinné el orvoshoz? Ki vásárolna be neki?


Nagybátyám 60 éves. Neki nem lettek gyerekei, 10 éve házasodott meg egy özvegyasszonnyal, akinek vannak gyerekei. De ez nem ugyan az. Szereti a felesége gyerekeit, de leginkább a testvérei az egyetlenek és azok gyerekei(vagy is mi) akikre támaszkodhat a férjén kívül.

2013. aug. 6. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

Húúú, annyira érdekfeszítő a kérdésed....

De most komolyan: ha nem akarsz gyereket, hát nem akarsz. Küldj el mindenki az anyjába. Ez a te döntsésed, és jónapot! Miért kellene törődnöd más dumájával?! A te életed, a te döntésed!

2013. aug. 6. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Dönts, ahogy jónak látod. De nehogy azt hidd, a testvér, a testvér gyereke stb. ugyanaz, mintha gyereked lenne.
2013. aug. 6. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
82%
Hát régen rossz, ha valaki azért szül, hogy 2 órát se legyen egyedül naponta :) és az is, ha le akarja láncolni a gyerekét maga mellé. Viszont azért nagy általánosságban a családi kapcsolatok mindig erősebbek és intimebbek, mint a barátiak, még ha távol is laknak egymástól a tagok. Szerintem inkább ez ennek a biztonsági ösztönnek a "lefordítása", ami - többek közt - arra motiválhatja az embert, hogy továbbadja a génjeit.
2013. aug. 6. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Te tudod milyen szempontok szerint döntessz ,ebbe senki nem szólhat bele ,nem kenyszerithetnek gyerekvállalásra .Nekem 8 lombik után két örökbefogadott gyerekem van én bármit megadtam volna ,hogy benne legyen az életemben ez az élet -feladat ,hogy felneveljek gyermeket,elindítsam ,hogy aztán önállóan megállja a helyét.


Ettől én semmivel nem vagyok több mint te ,mert ha gyermeket nem vállalsz attól nagyon jó ember is lehetsz.Előbb -utóbb majd az emberek elfogadják,hogy te igy döntöttél és rájönnek ,hogy te másképp szeretnéd élni az életedet mint ők .

2013. aug. 6. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
95%
A Te életed,a Te döntésed. Viszont sokan mondják,hogy egy nő akkor teljesedik ki igazán,ha szül egy gyereket. Kár lenne magyarázni még Neked,hogy mekkora boldogság,öröm,ha van valakid,akit a szíved alatt hordtál,vártál és akire nap,mint nap ránézel és közben azon gondolkodsz,hogy mennyire csodálatos,vajon milyen lesz felnőttként? A barátok jönnek-mennek,a rokonok is ellened fordulhatnak... De ha minden szeretetet megadsz a gyerekednek,ő sosem fog. Ha idős leszel és talán már nem lesz senkid,akkor fog rettentően jól esni,hogy vannak gyerekek,unokák,akik megfiatalítanak,szeretettel töltik meg a szívedet.
2013. aug. 6. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!