Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Van egy 4éves keresztfiam!...

Van egy 4éves keresztfiam! Nem nagyon beszél, ha sokan vannak náluk akkor elvonul egyedül játszani, nagyon hisztis, hiperaktiv! Ez utalhat autizmusra? Vagy mire gondoltok?

Figyelt kérdés
2010. aug. 22. 15:21
 1/2 anonim ***** válasza:
Utalni éppen utalhat. Én most kérdeztem a héten a házi dokinkat,mert az én kisfiam sem beszél egy árva szót sem.Bár még csak 2 éves. Annyit tudok segíteni,hogy az autista gyerekek nem kreatívak. Nem kirakóznak, építőkockáznak,nem játszanak szerepjátékokat, nem tologatják az autókat. Ez a doki mondta nekem is. Remélem nincs vele baj. Egyébként van közvetlen rokonunk, már 18 éves, és egy nagyon okos,értelmes fiú lett belőle.
2010. aug. 22. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Az én lányom is ilyen,kb. 3 éves kora óta (mióta közösségbe került). Minden szakember azt mondta évekig,csak szégyenlős. Most 12 éves lesz,végre hozzáértő kezekbe került,mert bennem is felmerült már az autizmus lehetősége. Szerencsére nem az,elektív mutizmust diagnosztizáltak nála.

A google-ban utána tudsz nézni,hogy az mivel jár.

Ha hasonló probléma van a keresztfiaddal,pszichiáter tud segíteni,de minél előbb,mert később nagyon nehéz lesz neki.

A hiszti hiperaktivitás adódhat abból,hogy nem beszél másokkal,és felgyűlik benne e miatt egy csomó feszültség.

2010. aug. 23. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!