Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért ültetik sokan az 5-6-7...

Miért ültetik sokan az 5-6-7 hónapos babájukat, amíg az nem tud egyedül a négykézlábas kutyapózból magától leülni?

Figyelt kérdés
Miért?? Nem tudják, hogy ezzel megfosztják a mozgás jelentőségétől,a saját súlyuk felemelésétől, izmosodásától, az idegpályák szinkronizálásától a gyermeküket??? Titeket nem idegesít a sok önző anyuka, akik a saját kényelmük érdekében egész nap beültetik a gyereküket valahova, majd maximum 20 percet hagyják egész nap a földön fordulni-mászni a kisfiúkat, kislányukat??? Elképesztő milyen felelőtlen anyukák vannak! Mit lehet tenni ilyenkor? Bosszant, hogy több ilyen anyuka is van a környezetemben, sőt még családon belül is sajnos, és senki nem szól nekik! Pedig később tanulási problémái lesznek a gyereknek, dekoncentrált lesz, mert csecsemőkorban a jobb és bal agyféltekéjét nem sikerült összehangolnia az ültetés miatt!
2010. aug. 17. 18:30
1 2 3 4 5 6
 1/56 anonim ***** válasza:
83%

Nem,engem nem idegesítenek az ilyen anyukák,tőlem mindenki úgy nevel,ahogy akar.

Neked sincs semmi közöd igazából ehhez,megjegyzést tehetsz,de egyebet nem.

Mit lehet tenni ilyenkor?Semmit.Mint már írtam,semmi közöd hozzá.Foglalkozz a sajátoddal.

Egyébként biztos vagyok benne,hogy más találna hibát a te módszereidben is,szóval....

2010. aug. 17. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/56 anonim ***** válasza:
41%
Ezek az anyukák modernnek gondolják magukat. Minden reklámozott mozgás és tanulás segítőt megvesznek,mert elhiszik,hogy ez jó a gyerekeknek. Csodagyereket akarnak nevelni,pedig a gyerek igy sem rendesen mozogni nem tud,sem pedig kreatív nem lesz. Nagyon sajnálatosak az ilyen szülők,és méginkább a gyerekeik.
2010. aug. 17. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/56 anonim ***** válasza:
87%

Igazából engem sem érdekel, hogy ki hogyan nevel.

De azt azért elárulom, hogy az én lányomnak esze ágában nem volt kutyapózból magától leülni, sőt, még kúszni sem kúszott, amikor már hasizomból(!!!), fekvésből felkönyökölve felült. Sosem tudhatod, hogy más gyereke mit tud.

Én soha nem figyelgetem, hogy mások mit csinálnak, vagy mit nem.

2010. aug. 17. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/56 anonim ***** válasza:
96%
mit értesz ültetés alatt? hinta, hordozó vagy kitámasztva ültetés? szerintem nem mindegy!
2010. aug. 17. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/56 anonim ***** válasza:
82%
Hát mindenki más! Nekem amikor már nagyon jól meg tudott ülni, semerre nem dőlt el, csak ülni akart, hiába fektettem le, úgy mindig sírt. Te mitt tettél volna ilyen esetben? Imádott így játszani a játszószőnyegén! Nem érzem magam önzőnek emiatt! Hála gyönyörű izamzattal rendelkező kisfiam van. Mindent vissza lehet vezetni a tanulási problémára ezek szerint!
2010. aug. 17. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/56 anonim ***** válasza:
75%
Mindenki azt csinál a gyerekével amit akar.Neked ehhez mi közöd?Nincs más dolgod mint ezzel foglalkozni?Képzeld az én gyerekem sem kutyapózból ül fel magától.ja és 6 hónapos.és kb. 1 hónapja ül fel magától,és nemlett erőltetve,saját maga csinál mindent.Ja és képzeld már a kiságyban is feláll,és azt sem erőltettük neki.Akkor rossz szülők vagyunk,mert engedjük neki?
2010. aug. 17. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/56 anonim ***** válasza:
72%
Tudtommal előbb szoktak a babák megtanulni támaszték nélkül ülni, stabilan (akár 5 hónaposan), és csak jóval később felülni négykézlábas pózból. Sokan előbb tudnak felállni, mint felülni. Nem értem, miért ne lehetne ültetni, ha tud ülni. Persze nem egész nap, mozogjon is, amit tud. De ez akkor is mindenki magánügye, nem értem a felháborodást.
2010. aug. 17. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/56 anonim ***** válasza:
77%

Szia nem értelek..

Az én kislányomnak esze ágában sem volt kutyapozbol felülni hasizombol huzta fel magát 6 hósan és meg is ül és ugy játszik nyomjam vissza hogy pedig Te fekve maradsz???Mi lenne ez ha nem őnzőség???Sőt most 7 hós lesz de ha fogja a 2 ujjamat ülésből felhuzza magát állásba Ő akarja csinálni nem erőltetem..Vagy zárjam be a kiságyba és kőssen oda hogy hát pedig Te nem mozogsz???Csak akkor ha kutyapozbol ülsz fel és akkor jársz és álsz fel ha betőltőd az egy évet???Nem minden gyerek egyforma ezt értsd meg...Bocsi ha igy irtam d nem érzem magam őnzőnek mert ül a lányom 6 hósan a babkocsiban pl...vagy itthon játék kőzben...a védőnő szerint hamarabb fog menni mint mászni van ilyen...

2010. aug. 17. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/56 anonim ***** válasza:
78%

Szerintem félreértettük, amit mondani szeretett volna a kérdező, én ezért is kérdeztem vissza, de nem válaszol.

Szerintem arra érti, hogy ha valaki egész nap hintában vagy hordozóban ülteti a gyereket, ahelyett, hogy az a földön fekve játszana, ügyesedne.


Vagy én értem félre? Már összezavarodtam.

2010. aug. 17. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/56 anonim ***** válasza:
100%

Őszintén, engem nem idegesít, mert mindenki úgy neveli a babáját, ahogyan jónak látja!

Én nem ültetem a lányomat, csak annyit ül egész nap, amíg a hordozóban eszik és az ölünkben van! Amúgy egész nap a szőnyegen játszik, gurul, forgolódik....amíg magától nem ül nem fogom kitámasztva ültetni, az a gerincének sem tenne jót!

De mint már írtam, mindenkinek szíve-joga eldönteni mi a jó a gyerekének!

6 hónapos baba anyukája!

2010. aug. 17. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!