Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Anyukák, akiknek nincs segítsé...

Anyukák, akiknek nincs segítségük! Ha betegek vagytok hogyan vészelitek át a nehezebb napokat kisgyerekekkel?

Figyelt kérdés
Elkaptam egy jó kis fosós-hányós lázzal járó vírust. Saját magam ellátása is nehezemre esik, az ágyból nem birok kimászni. Adnátok tanácsokat, hogan köthetném le örökmozgó kétévesemet amíg a nehezén túl leszek?
2013. aug. 6. 18:29
 1/6 anonim ***** válasza:
Széntabletta, fokhagyma, diéta! Elsősorban a cél, hogy magadat kikúráld. A gyermekkel nyugodtan beszéld meg (bár gondolom látja is) hogy most te beteg vagy, már csak azért is magyarázd el neki, hogy ne féljen. Elég ijesztő ha anya beteg. Lekötni azzal tudod amit amúgy is szert. Építőjáték, rajzoljatok autópályát, mesehallgatás, rajzolás stb. Nincs szomszéd, barátnő aki esetleg elvigye egy picit?
2013. aug. 6. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Volt ilyen, meg sem próbáltam szórakoztatni őket. Tévé bekapcs, mese minden mennyiségben.

Normál esetben nincs így, de engem ez a vírus úgy levett a lábamról, hogy mozdulni se tudtam szinte. Ilyen esetben nem is akarok élanyu lenni, túlélésre játszunk, minden szabad.

2013. aug. 6. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

én télen kaptam el a gyerektől az influenzát, majd vittem vissza a beteg rendelésre kontrollra mikor meggyógyult és ott ha még nem lett volna elég bajom, elkaptam egy hányós-fosós vírust is. totál ki voltam készülve, felkelni se tudtam, mikor másnap elég durva dolog történt a gyerekkel és be kellett vinni a kórházba.

végig vele voltam, valahogy összeszedtem magam vagy nem is tudom, de eszembe se jutott, hogy beteg vagyok, csak a gyerekre figyeltem. aztán mikor kijöttünk én összeestem...

férjem megoldotta, hogy 1 napig itthon maradjon, kénytelen volt, különben én mentem volna vissza a kórházba...

valahogy túléltük. próbálj meg este, mikor a párod hazaér, lefeküdni és addig fel se kelni míg a gyerek nem kel reggel. egyszerűen vonulj el, egy kiadós alvás csodát tesz :)

2013. aug. 6. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Szintén hányós-hasmenéses vírusom volt, kétszer is, egyikkel kórházban vizsgáltak. Mindkét alkalommal a férjem kivett 1-1 nap szabit, amíg kb magatehetetlen voltam. Féltem hogy elejtem a gyereket...
2013. aug. 6. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszolat! Már kicsit jobb, de még iszonyat erőtlen vagyok. Talán nem lesz baj, ha ma itthon leszünk, és nem jövünk megyünk egész nap. Mesenézés, gyurmázás, autózás...
2013. aug. 7. 07:28
 6/6 anonim ***** válasza:
A férjem ha törik ha szakad megoldja a szabit,ha jobb nincs,táppénzre íratja magát.Bár nem vagyok sűrűn beteg.
2013. aug. 7. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!