Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hamarosan állásinterjúra...

Hamarosan állásinterjúra megyek, viszont valószínű, hogy terhes vagyok. El kell mondanom az interjún?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Nem tudom,hogy jó kategóriába írok-e.Mindenesetre pénteken (azaz holnap) megyek állásinterjúra,viszont nőgyógyászhoz csak a jövőhéten.

A tesztem pozitív lett és minden egyéb jel is arra utal,hogy várandós vagyok,viszont nem tudom,ilyenkor kötelességem szólni a leendő munkáltatómnak?

Nyilván úgy lenne a korrekt,de ha így nem alkalmaz,akkor elég nagy gáz van.Mi ilyenkor a teendő??


Nem tudom mit csináljak..:S


Köszönök minden választ!


2013. aug. 8. 15:01
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
34%
Nehogy elmondd! Tuti hogy nem téged választanak!
2013. aug. 8. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 A kérdező kommentje:
Hát más "jelentkező" nincs,elég belterjes szakma ez.Beajánlások alapján működik.Engem egy szakmán belül elismert hölgy ajánlott be,ezért is kaptam lehetőséget.Viszont ha később derül ki,lehetséges,hogy arra is rossz fényt vetek,aki beajánlott.És esetleg el is áshatom magam a szakmában...:S
2013. aug. 8. 15:15
 3/24 anonim ***** válasza:
100%

Elmondanod nem kell, viszont korrektebb lenne.

Esetleg próbáld meg azt mondani, hogy a közeljövőben szeretnél gyereket, úgy készüljön a főnökség...

2013. aug. 8. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
47%
Figyelj, ha nem tesztelsz nem is tudsz róla még. Egyébként is egy terhességi teszt még nem bizonyíték. Szóval, ha azt mondod hogy amikor felvettek még nem is tudtál róla, akár igaz is lehetne! A beajánlóra nem vethet ez a tény rossz fényt, mivel nem a nőgyógyászod gondolom :). Ne mondd el!
2013. aug. 8. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 A kérdező kommentje:

A próbaidő alatt simán kirúghat indoklás nélkül,ugye?


Köszönöm az eddigi válaszokat,a párom is azt mondta,hogy nehogy elmondjam...Meg kell is a pénz..

2013. aug. 8. 15:28
 6/24 anonim ***** válasza:
76%
Nem téged akarlak megbántani, de sajnos pont az ilyen helyzetekért akarnak a munkáltatók nem nőket alkalmazni, ami ellen meg ugye fel vagyunk háborodva!
2013. aug. 8. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
24%
Utolsó! Akkor mit tennél a kérdező helyében? Nagyon kellene neki a munka és a pénz, ha azt írja hogy nagy gáz lenne ha nem veszik fel szerintem.
2013. aug. 8. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 A kérdező kommentje:

Ez egy kicsit összetettebb dolog ennél.Az államvezetés meg a csökkenő gyermeklétszám miatt van felháborodva,mégis mire vállaljon az ember gyereket?


Ha csak apuka dolgozik,abból ketten alig élünk meg,nemhogy gyerekkel...De a nő az szüljön gyereket,mert az a "dolga"...Az apuka meg tartson el mindenkit...Kérdés: ugyan hogyan?

2013. aug. 8. 15:49
 9/24 anonim ***** válasza:
86%

Én értelek, de én a helyedben akkor is korrekt lennénk.

Csak egy példa! Párom állami szférában dolgozik, nálunk szinte kivétel nélkül minden odakerülő kolléganő max. egy évvel azután elmegy szülni, ahogy felveszik, kinevezik. A főnök meg persze mérges, mert sokszor másik városból kell áthelyezni embereket a helyükre (azok is nagyon örülnek),vagy éppen felvesz valakit, akinek ugye menni kell, ha a kolléganő visszajön stb. Ezzel elérték azt,hogy nagyrészt a nőket már ilyen-olyan indokkal fel sem veszik. Pedig van,aki már mondjuk 40 éves és nem megy el szülni! Ez meg nyilván megint egy rossz helyzet!

Ráadásul nem tudom, én nem biztos,hogy szeretnék visszamenni majd egy olyan helyre, ahol ki nem állhat a főnököm,mert kicsesztem vele azzal,hogy alig,hogy felvett, elmentem szülni!

2013. aug. 8. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 A kérdező kommentje:

Valóban ez az egyik eset,de ha nem lesz hova visszamennem az sem a legjobb.


Illetve addig sem lesz bevételem,és a gyes-t is minimumon kapom.Kiadás meg van bőven.


Megjegyzem,még nem terveztük a gyereket,pár év múlva akartunk,de már valószínű,hogy itt van.Ezért vagyunk ennyire felkészületlenek.

2013. aug. 8. 16:13
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!