Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szerintetek is egyre több...

Szerintetek is egyre több terhesség végződik vetéléssel mostanában? Mi lehet az oka?

Figyelt kérdés
2013. aug. 9. 17:02
 1/7 anonim ***** válasza:
Szerintem inkább abortusszal nem pedig vetéléssel...
2013. aug. 9. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem, csak most többröl vesznek tudomást.


Régebben nem voltak tesztek, orvoshoz akkor mentek, ha a második menzesz is kimaradt, elötte nem. Ebböl következöen mire észrevették a terhességet, már a 10. hétben voltak vagy még késöbb.

A nagyon gyakori korai vetéléseket (a 8-10 hét elött) nem vették észre, hanem arra gondoltak, hogy késett a menzeszük, vagy egy véletlen kimaradt.


Ma ezeket mind vetélésként élik meg (ami szerintem egyáltalán nem tesz jót a nöknek), és mivel az ilye korai terhességek nagy hányada megszakad, most probléma, régen meg tudomást sem vettek róla, mert nem is tudták volna korábban megállapítani a terhességet.

2013. aug. 9. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Szerintem nem biztos, hogy több van, csak a technika fejlődésével nagyobb nyilvánosságot kap.
2013. aug. 9. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Nincsen több. Régen nem volt ilyen könnyen elérhető terhességi teszt. (csak orvos tudta megmondani, hogy valaki terhes e vagy sem, valami női békákba fecskendezték a vért és ebből tudták, hogy terhes e egy nő) Ma már bárki bármikor hozzá jut a teszthez, ami nagyon hamar ki is mutatja a terhességet. Régen a nők csak akkor mentek dokihoz, ha már késett 2-4 hetet. Ma már bátran beszélnek róla az emberek, családnak, szomszédnak, interneten bátran elmerik mondani az emberek. Ma már az uh gépek is kórszerűbbek korábban látják a terhességet. Korábban ha egy gyerek össze jött az akkor minden orvosi varázslat nélkül jött össze, ma már olyan nők akik korábban sosem szültek volna, ma már szülhetnek orvosi segítséggel. De ha a szervezet nagyon nem akarja a babát akkor az orvosok is tehetetlenek. Szerintem sokkal több vetélés nincsen, ugyan akkor biztosan van az a picike százalék aki a stressz, nem megfelelő táplálkozás, az ivóvízben található sok fogamzásgátló hormon stb. hatására vetél el.
2013. aug. 9. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Szerintem pedig egyre korábban, és egyre többen tudják, hogy babát várnak. Az érzékeny HCG- és terhességi teszteknek köszönhetően. És ezeknek a terhességeknek nagy része végződik vetéléssel.
2013. aug. 9. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Nekem nem tunt fel és a genetikusok is azt modnják hogy régen amig nem volt teszt akkor ugye az anyukák nem is tudták hogy terhesek aztán amikro megjött akkor azt mondták ja csak késett pedig könnyen lehet hogy azok vetélések voltak. Tehát régen is sok volt. Sőt a mai világban is állitólag a megtermékenyülések kb 40%-ból lesz csak gyerek aki meg is születik. Sokkal több baba fogan meg csak esetleg nem tud beágyazódni vagy csak félig sikerült és a szervezet kilöki még a nem várt menstruáció elött igy simán emgjön aztán. Ahogy sokkal több terhesség indul iker terhességnek mint ami megmarad. Az iker terhességek több mint fele felszivódással vágződik a gyengébb magzat számára.
2013. aug. 9. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Csak korábban megtudjuk a terhességet. Régebben az volt a szokás, hogy 2 kimaradt menses után mentek orvoshoz. Most meg nemvárt előtt is tesztelhetünk, és bizony a terhességek bizonyos hányada történetesen vetéléssel végződik. Tehát többet fedezünk fel, régebben ezt nem tekintették vetélésnek sem.
2013. aug. 10. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!