Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Házasság vagy apasági nyilatko...

Házasság vagy apasági nyilatkozat?

Figyelt kérdés

Babát szeretnénk. Mielőtt pocakban van szeretnénk tudni,hogy érdemes-e összeházasodnunk vagy elég az apasági nyilatkozat?

Amit eddig megtudtam az alapján olcsóbb és egyszerűbb is ha az ember a házasságot választja. Mik a tapasztalatok és a mostani törvények?

Előre is köszönöm!



2013. aug. 11. 10:42
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
45%

Miért olcsóbb a házasság??

Az apasági nyilatkozat ingyenes,nem kell fizetni érte.

Ha elmúltál 3 hónapos akkor kikéred az igazolást a nőgyógyodtól azzal elmész a helyi tanácshoz az apukával és ott megcsinálják a nyilatkozatot! Ennyi az egész!!!!

2013. aug. 11. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
18%

Hát nekünk mind a 2 gyereknél csak apasági nyilatkozat volt.

Aztán az idén megtudtuk, hogy az EU-ban csak a házasok számítanak családnak, és így aki nincs összeházasodva attól elveszik a családi pótlékot, és a családi adókedvezményt is.Ez nekünk mínusz 46 ezer Ft lenne, és ezt nem akartuk.Júniusban gyorsan összeházasodtunk önkormányzatba 2 tanúval, és utána a mekiben elnyaltunk egy fagyit.

Nem értem mit értesz azon hogy olcsóbb??!Az apasági az konkrétan 0Ft-ba kerül, az esküvő is, ha nem akarsz flanccolni..ha igen, akkor természetesen az sok pénz.

2013. aug. 11. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
17%

2-es!

Hogy érted hogy elveszik? Mikor és hol hallottad? Ez engem is érdekelne? Első vagyok!!!

2013. aug. 11. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
43%
az apasági nyilatkozat tétel ingyenes, a házasságkötés csak nagy szervezések árán, bizonyos napokon és időpontokban, kizárólag kéttanús formában ingyenes, ha sem zenét, sem helyszínt stb nem választasz. az apasági rosszabb esetben (sorbanülés) pár óra alatt lezavarható, az esküvőre alapból hosszan kell készülni, még ha minimál is. ezeket a szempontokat vedd figyelembe.
2013. aug. 11. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%
Nem veszik el sem a családit sem az adókedvezményt azoktól, akik nincsenek összeházasodva. Akkor az egyedülállók sem kapnak?
2013. aug. 11. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
25%
?
2013. aug. 11. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
Egy ismerősöm úgy járt,hogy elvileg már közjegyzői okiratba kell foglalni az apasági nyilatkozat ami nekik kb. 20 000 ft volt. Ez a születésnél nem lehetett 30 napnál régebbi. Az nyilatkozatot csak akkor állítják ki ha előtte kikérted,hogy az anya nem él házasságban, sem élettársi viszonyban ami szintén 2500 ft kb. A házasság pedig 2 tanúval ingyenes. Ezért érdekel,hogy valaki járt-e hasonló cipőben?
2013. aug. 11. 11:58
 8/18 anonim ***** válasza:
mi januárban csináltattunk apasági nyilatkozatot, teljesen ingyen volt, semmi papír nem kellett hozzá. előtte én is olvastam ezt-azt, ezért el is mentem a családi állapot igazolásomért, de az is ingyen volt, és utána nem is kérték a papírt az anyakönyvvezetőnél. csak odamentünk ketten, és négy példányban aláírtuk a nyilatkozatot.
2013. aug. 11. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%
De ez mikor volt kérdező?? szerintem ez nem így működik,ez mindenhol ingyenes! Nekem is az volt.
2013. aug. 11. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%

Sok szempontból nem értem, vagy nem értek egyet az előttem szólókkal.

Nálunk először jött a baba, és utána a házasság.

Az apasági nyilatkozat teljesen ingyenes volt, nem kellett hozzá sem közjegyző se más papír. Az egyik megyeszékhelyen lakunk, bementünk az önkormányzathoz, és az illetékes megcsinálta. Teljesen ingyen. De nem lehet visszavonni, jól gondoljátok meg. :)


A házasságkötés szerintem drágább dolog. Bár attól függ, mennyire adod meg a módját. Egy fotós, vagy szép ruha azért nem árt. Még ha csak ketten is vagytok. De ez mondjuk szubjektív.


Az EU-s hozzászólásnak semmi alapja nincs. A többi tagállam jogrendszerét nem nagyon ismerem, de én még olyasmiről nem hallottam, hogy valakitől elvették a CSP-t.

Szerintem egy pár hónappal ezelőtti dolog okozhatta a félreértést, a KDNP családjogi törvényt módosító javaslatában a család definíciójában a házasságot is belefogalmazta. A pontos szövegre már nem emlékszem, de tudtommal az alkotmánybíróság ezt elutasította. (Tüntetett is néhány mélyen vallásos öregasszony, az ilyen erkölcstelenség miatt. Láttam a videót a hvg.hu-n. Szörnyű.) A családi pótlék jogosultsági feltételeinél sem szerepel a házasság.


Egy szempontból van anyagi előny a házasok javára. A magzat 90. napjától már jár a családi kedvezmény, (első gyereknél 10 eFT) de legutolsó ismereteim szerint ezt csak a házasok vehetik igénybe. Nem házasoknak csak a gyerek születésétől jár.

Javítson ki valaki, ha azóta ez is változott. Itt minden második héten változnak a jogszabályok. :)


Sok örömet kívánok a babához!

2013. aug. 11. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!