Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Nyilvántartott élettársi...

Nyilvántartott élettársi kapcsolat esetén ugye továbbra sem kell apasági nyilatkozatot tenni, mert fennáll az apasági vélelem?

Figyelt kérdés
Állítólag idén megváltozott és már csak házasság esetén kerül automatikusan az apa nevére a baba, de én kétlem. Tudtok erről vmi konkrétumot, esetleg friss, 2013-as tapasztalat? :)

#baba #apa #apasági nyilatkozat #apasági vélelem #nyilvántartott élettársi kapcsolat
2013. júl. 10. 21:26
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Kell az apasági nyilatkozat. Csak annak nem, aki házasságban él.
2013. júl. 10. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
ez mióta van így? csak mert 2011-ben, amikor közjegyző előtt nyilatkoztunk, külön kiemelték, h nem kell majd külön nyilatkozatot tennünk, a neten pedig nem találtam semmit arra vonatkozóan, h ez azóta megváltozott volna...
2013. júl. 10. 21:34
 3/10 anonim ***** válasza:
Mi hétfőn voltunk az apaságit intézni, házasság esetén nem kell csak!!! És nálunk még 3hónapnál idősebb sem lehet a papír mikor szülök!
2013. júl. 10. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
3. köszönöma választ. és mindezt úgy, h ti is nyilvántartott élettársak vagytok?
2013. júl. 10. 21:55
 5/10 anonim ***** válasza:
Tényleg megváltozott,már csak akkor kerül az apa nevére a pici,ha házasok vagytok.Már nem fogadják el a bejegyzett élettársi kapcsolatot.
2013. júl. 10. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

az szuper, mi meg ültünk nyugodtan a babérjainkon...


köszönöm a válaszokat! :)

2013. júl. 10. 22:42
 7/10 anonim ***** válasza:
Amióta Viktorunk bejelentette, hogy csak azok számítanak családnak, akik házasok, azóta kell az apasági bejegyzett élettársi kapcsolatnál is. :S :S
2013. júl. 11. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Üdvözlöm Viktorunkat és kedves házassággal szentelt családját, különös tekintettel a kedves édesanyjára. Nagyon tudja kultiválni a gyerekválalást, de ha összehozzuk, akkor meg gáncsokodunk, gáncsoskodunk :D


Úgy kellett ez nekem így 38 hetesen, mint mókusnak az erdőtűz... Na mindegy, tényleg utána kellett volna néznem:)

2013. júl. 11. 12:36
 9/10 anonim ***** válasza:

3 as vagyok!

Nekünk nincs bejegyzet élettársink, de akartunk csináltatni, és akkor rákérdeztem az apaságira is és akkor monták hogy az élettársi nem lesz elég!!! Így inkább az apaságit csináltuk meg elöbb élettársi meg nem kell!!

2013. júl. 11. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
köszi 3-as :)
2013. júl. 11. 21:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!