Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Elofordult veletek, hogy...

Elofordult veletek, hogy bizonytalankodtatok a gyermekvallalassal kapcsolatban? Vegul hogy dontottetek?

Figyelt kérdés

Mi harom gyermeket szerettunk volna es szeretnenk is. Nem akartunk tul nagy korkulonbseget, de sok minden tortent, miutan a masodik gyermekunk megszuletett. (Koltozes, munkahelyvaltas, csaladi vallalkozas beinditasa, stb.)

Egy ideje minden a helyere kerult, egy ideje elvezzuk a nyugalmat, a rendszerezett napokat, azt, hogy a gyerekekkel egyutt is mobilak vagyunk, kettesben is tobb a szabadsagunk, alhatok ejszakankent, stb.


Tenyleg rakeszultunk hosszu tavon a harmadik gyerekre, nagy hazat valasztottunk, az autobol is akkorat vettunk, hogy ugy is kenyelmes legyen.


Es en most bizonytalankodni kezdtem. Nem erzem azt, hogy igen, en nagyon szeretnem. Szeretnem, akarom, de meg varnek par evet.

A ferjem annyit varni mar nem szeretne, mert mar igy is eleg nagy lesz a korkulonbseg, nem igy terveztuk. Latom rajta, hogy o mar tenyleg nagyon szeretne, nem akarom ot megbantani. De en nem vagyok ebben meg 100% biztos es tudom jol, hogy az en eletem fog a legtobbet valtozni (ismet ejszakazas, kotottseg, 1-2 evre ismet kiesik a munka, jovo szeptembertol iskolas a masodik gyermekunk is, akkor akartam en is ujra suliba menni.)


Nem holnapra kell dontenem, van meg idom, kb egy ev mulva lesz aktualis elesben, mert az biztos, hogy nem akkor szeretnek babazni, amikor a kisebbik gyermek a sulit kezdi, akkor ra kell figyelnem.


Ti ereztetek igy?

Normalis, hogy bizonytalan vagyok?

(Az elso ket terhesseg is tervezett, akkor ilyet nem ereztem, biztos voltam mindenben es azonnal akartam, pedig a korulmenyeink messze nem voltak ilyen rendezettek.)



2013. aug. 13. 07:57
 1/3 JnéHN ***** válasza:

Mi is hármat szerettünk volna, de aztán nagyon elbizonytalanodtunk, de mind a ketten. Mind a két fiú elég aktív, amivel semmi baj sincsen. De a kisebbik nagyon nem akar aludni éjszaka, mindig zavarja valami, hol az időjárás, hol a foga, vagy meleg van, vagy fázik, vagy csak mert olyanja van. Ha már csak óránként van fenn, akkor azt mondom, hogy átlagos éjszakánk van, de gyakori, hogy félóránként óránként fenn van. Így nappal is nyűgösebb. Mivel én abszolút nem alszok, ez meglátszik az egészségemen is. Romlik a szemem, a szívem sokszor zakatol, elhíztam, amit a nem alvás számlájára lehet írni, az nálam jelen van.

Meg lelkiismeret furdalásom van, hogy nem tudok mind a kettővel érdemben egyformán foglalkozni. Majd megszakad a szívem, mikor a nagyobb hozza a könyvet, hogy anya olvassunk és nem tudok neki olvasni, mert a kicsi nyöszörög. Ha három lenne, még kevesebb lenne az időm.

Nekem mind a kettő császár lett, és ha lenne harmadik, az is az lenne, mert az orvos nem engedne szülni, ezt már mondta.

Szerintem normális a bizonytalanságod.

2013. aug. 13. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 JnéHN ***** válasza:
Azt kihagytam, hogy az egyik 3, a másik 1 éves. Nálunk a férjem már az első után elbizonytalanodott, mert látta mennyire összetört a császár.
2013. aug. 13. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Mi kettőt tervezünk, mindig is úgy akartam de akislányommal úgy megviselt az első négy hónap hogy per pill lehetetlennek gondolom hogy újra gyereket vállaljak. Őszintén elmondtam a páromnak, és megegyeztünk hogy elnapoljuk a témát és 3-4 év múlva meglátjuk hogy érzem/érezzük :D Ez nem megbántás kérdése, beszélj a férjeddel mert kisbabát csak úgy szabad vállalni. Nálunk húgomat (ő is 3. gyerek) csak apám akarta, és hiába mondja anyu hogy szereti, és biztos szereti is, de azért látszik hogy ő már "nem-akart-gyerek".
2013. aug. 13. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!