Helka vagy Petra?

Figyelt kérdés

Melyiket választanád?

Vezetéknévhez inkább a Helka passzol, a Petra kicsit erős hozzá.

Férjem kedvence a Petra, enyém a Helka.


2013. aug. 15. 21:30
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
Petra.
2013. aug. 15. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
Én azt gondolom, hogy valahogy egyezzetek meg. Ne legyetek annyira önzőek egymással, hogy annyira ragaszkodtok ehhez a 2 névhez. Biztos van egy 3. név ami mindkettőtöknek egyformán tetszik. Mert így nem lehet igazságot tenni. Ha neked Petra nem tetszik akkor nehogy más megengedj neki. Viszont ha neki a Helka nem tetszik akkor nehogy már...érted. Annyi szép név van. Amúgy nekem mind2 név semleges. Tehát nekem egyik sem tetszik, de egyiket sem tartom csúnyának. Olyan közepes, de talán én ois a Petrát választanám ha nagyon muszáj lenne ebből a 2 közül.
2013. aug. 15. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
86%
Halkan mondom, mert úgyis lepontoznak, de nekem tetszik a Helka.
2013. aug. 15. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 gabszem ***** válasza:
Petra
2013. aug. 15. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
A Helkát mindig félre fogják érteni Helgára!!De szerintem a Helga is nagyon szép név,de ha nem tetszik akkor Petra!!
2013. aug. 15. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:

Nekem is tetszika Helka név!!!


Akik fintorogtok, olvassátok el Nyulász Péter Helka c. meseregényét, a kicsit nagyobb (ovis) gyerkőcnek is tetszeni fog!!! Egy balatoni legendát írt meg kalandregényben, amiben sorra veszi a balaton környéki híres tájakat, kedves és értelmes regény! Utána már nem fogjátok röhejesnek és ócskának tartani ezt a nevet!!!

2013. aug. 16. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 A kérdező kommentje:

Mivel már van 2 gyermekünk, átrágtuk magunkat párszor az anyakönyvezhető nevek listáján. 1 fiú és 1 kislánynév volt, amire mind a ketten rábólintottunk, ezeket adtuk a gyermekeinknek. Most pedig ott vagyunk, ahol a part szakad, mert nincs olyan név, ami mind a kettőnknek tetszik.

Azért örültem meg annak, hogy belemenne a Helka Petrába, mert így mind a kettőnk adna neki nevet, és hiába nem tetszik nekem a Petra, szólítanám másképpen. A családunkban senkinek nem tetszik, így tuti a Helka lenne használatban. De azért mégis, ott van a nevében a férjem vágya is.

És ami nem utolsó szempont, magyar név. A másik kettő gyermekünk neve is magyar eredetű, így szépen illene a sorba.

Tegnap este abban maradtunk, ha nem találunk köztes megoldást, akkor Helka Petra lesz a pici lány. Így együtt tetszik.

2013. aug. 16. 07:22
 18/25 anonim ***** válasza:
Már bocsi de a Helka Petra együtt elég furán hangzik,mivrl tökéletesen rímelnek.
2013. aug. 16. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
Az én lányom Helka. Nekünk tetszik, még egy szavazat a Helkára...:)
2013. aug. 16. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
38%
A Helka nagyon gáz. A Petra jó. De a Helka Petra, mintha valami rajzfilmfigura lenne.
2013. aug. 16. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!