Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Te azért adsz bolti gyümölcsjo...

Te azért adsz bolti gyümölcsjoghurtot a babádnak/gyerekednek, mert azt gondolod, hogy az full egészséges?

Figyelt kérdés

Ezt most találtam, nagyon érdekes: [link]

Szerintem a legtöbb ember azért eszik joghurtot, mert az egészséges. Pl. tipikus példa a fogyókúrázóknál, hogy vacsorára csak 1 gyümölcsjoghurtot eszik, hiszen az "diétás"... Az Activia reklámban is az van, hogy együnk minden nap és húúúú, de egészségesek leszünk.


És még engem nézett hülyének mindenki, amiért a gyerekeimnek kb. 1,5-2 éves korukig nem adtam semmilyen előre cukrozott dolgot, hanem natúr joghurtot/túrót kevertem össze friss gyümölccsel. Emiatt én voltam a szívtelen anya, aki irigy és megfosztja minden jótól a gyerekeit és szegényeknek nagyon sanyarú gyerekkora lehet, mert nem esznek túró rudit... :)


Nektek mi a véleményetek a témáról?


2013. aug. 17. 08:08
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
88%
Azért adom, mert szeretik. Pont. Emellett esznek elég nyers gyümölcsöt, főzeléket, húst, és emellett nálunk belefér a gyümölcsjoghurt is. Nem vagy irigy, se szívtelen, ha nem adsz, de más se feltétlenül szaranya, ha nem tiltja a gyerekeit teljesen a cukortól.
2013. aug. 17. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
80%

Nem lesz semmi bajuk heti 2-3 bolti joghurttól. Szeretik és ennyi elég.

Másrészt nekem sincs semmi humorom még ezzel is pepecselni.

A legtöbb élelmiszerben van kivetnivaló, sokszor több is, nem pont a joghurton fogok fennakadni.

2013. aug. 17. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
90%
Én hozzád hasonlóan kegyetlen szülő vagyok, de soha senki nem ítélt még el emiatt. Mondjuk én sem szóltam bele soha senki etetési stílusába. Én házi igazi tehén és kecske tejet adok neki, ebből készítem itthon a joghurtot, sajtot, túrót is. Majd ebből a joghurtból, túróból lesz túrógombóc, túrórudi, krémtúró, gyümölcsjoghurt stb. Mi is ezt esszük és a gyerek is. Már a gyerek előtt is így csináltuk. Időigényesebb, drágább, munkásabb mint elmenni a boltba és meg venni, így megértem azt is aki a boltban veszi meg. Igazából alapanyagokon kívül már semmi olyat nem lehet venni a boltban ami egészséges, ezzel mindenki tisztában van. Az egész élet nem egészséges. Szmog, stressz, sok cukor, sok só, vegyszeres zöldségek, vegyszeres kényszer érett gyümölcsök, mozgáshiány stb. Otthon azt eszik a gyermek amit adsz neki, de előbb utóbb óvodába, iskolába kerül és fog találkozni ezekkel a "mérgező" termékekkel.
2013. aug. 17. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
67%
A natúr joghurt és túró amit boltban kapsz éppen csak egy fokkal jobb mint a gyümölcs joghurt és krémtúró amit a boltban kapsz.
2013. aug. 17. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:

Igazad van, de csak akkor, ha a joghurtot/túrót is magad készíted, és a gyümölcsöket is te termeszted. Tudod mennyi vegyszer van a bolti/piaci gyümölcsökben, gyümölcsökön?


Én adok nekik boltit is, házit is.

2013. aug. 17. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
14%

Mert hülye is vagy. Elolvasod, hogy ott a sok gonosz cukor, te nem adsz, hű de király vagyok - gondolod. Aha, és a gyümölcsöd le van permetezve, van kezelve vegyszerekkel míg elér a boltig, a joghurt hogy készül, a tehén mit eszik? Mégcsak eszedbe sem jut, hogy a dolgok nem a cukrozásnál kezdődnek.

Egyébként nem azért vesznek gyümölcsjoghurtot az emberek, mert egészségesnek gondolják, hanem mert lusták. Heti egyszer elmenni a tanyára tejért, meg a gyümölcsösbe (mit gyümölcsösbe, még a piacra se) aztán maguknak megcsinálni az ételt, ajaj, az már túl nagy fáradság.

2013. aug. 17. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Kicsit félreértettetek: mint írtam, a gyerekeimnek kb. 2 éves koráig nem adtam ilyesmit, így értelemszerűen utána igen, tehát nem fosztom meg őket teljesen a cukortól.

Arra próbáltam kilyukadni, hogy sokan azért adnak bolti gyümölcsjoghurtot a gyerekeknek (is), mert azt hiszik, hogy az tök egészséges, pedig a legtöbb rettenetesen sok cukrot és adalékanyagot tartalmaz, így akár nyalókát és gumicukrot is adhatnának, azok sem sokkal rosszabbak...

Én úgy vagyok vele, hogy ha van más (jobb, egészségesebb) alternatíva valamire, inkább azt választom.

Én sem szólok bele senki életébe, de amikor megkérdezték és elmondtam, egyből azt kaptam, hogy "ennyi kis cukortól nem lesz baja a babának"...

Mindegy, hátránya ebből nem származott a gyerekeimnek, ellenben annyival kevesebb cukrot esznek életük folyamán. És nem, nem cukorfüggők így lassan 7 és 4 évesen sem :)

Persze, az oviban, suliban azt eszik, amit a többiek, de amíg otthon van lehetőség odafigyelni a minőségre, addig szerintem ezzel nem ártunk.

Amúgy miért lenne ugyanolyan rossz egy cukrozatlan, adalékanyagmentes termék, mint az ellenkezője???? Ezt most nem értem, kifejtenéd?

2013. aug. 17. 08:43
 8/18 A kérdező kommentje:

Nem a bio életmódról és a vegyszerekről van szó, az más téma!

Hanem, hogy sok embernek fogalma sincs arról, hogy az egészségesnek kikiáltott termékek mennyi felesleges anyagot tartalmaznak!

Tényleg ennyire félreérthető volt a kérdés? :)

2013. aug. 17. 08:47
 9/18 A kérdező kommentje:
Bakker, azért így látatlanban lehülyézni valakit sem vall valami hatalmas intelligenciára...
2013. aug. 17. 08:49
 10/18 anonim ***** válasza:
46%
Nálunk az egész család nem eszik olyan ételt, amiben finomított cukor van, ezért ez nem lepett meg. A fehér lisztet sem esszük, én csinálok itthon minden pékterméket. Van aki eszi, van aki nem. Mi nem. Most várjuk az első babánkat, tuti ő sem fog enni, mivel senki sem teszi a családban.
2013. aug. 17. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!