Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Te azért adsz bolti gyümölcsjo...

Te azért adsz bolti gyümölcsjoghurtot a babádnak/gyerekednek, mert azt gondolod, hogy az full egészséges?

Figyelt kérdés

Ezt most találtam, nagyon érdekes: [link]

Szerintem a legtöbb ember azért eszik joghurtot, mert az egészséges. Pl. tipikus példa a fogyókúrázóknál, hogy vacsorára csak 1 gyümölcsjoghurtot eszik, hiszen az "diétás"... Az Activia reklámban is az van, hogy együnk minden nap és húúúú, de egészségesek leszünk.


És még engem nézett hülyének mindenki, amiért a gyerekeimnek kb. 1,5-2 éves korukig nem adtam semmilyen előre cukrozott dolgot, hanem natúr joghurtot/túrót kevertem össze friss gyümölccsel. Emiatt én voltam a szívtelen anya, aki irigy és megfosztja minden jótól a gyerekeit és szegényeknek nagyon sanyarú gyerekkora lehet, mert nem esznek túró rudit... :)


Nektek mi a véleményetek a témáról?


2013. aug. 17. 08:08
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
Szerintem mindenki pontosan tudja, hogy már szinte egyik élelmiszer sem egészséges, de valamit enni kell, és mivel nem tud mindenki megtermelni és előállítani mindent, amit eszik, ezért muszáj megvenni boltban. Természetesen én is megpróbálok minél egészségesebb és változatosabb étrendet összeállítani a kisfiamnak, de nem fogom "túlaggódni". Másfél éves, a tejet amit iszik falusi termelőtől veszem, de ugyanúgy kap gyümölcsjoghurtot is, mert szereti és szerintem nem ördögtől való. Később úgysem tudom az egész étrendjét felügyelni bölcsiben, oviban. És egyet értek azzal, hogy nem sokkal vagy előbbre, ha a sima bolti joghurtot kevered a bolti gyümölccsel. Ha figyelembe vesszük, hogy az átlagéletkor folyamatosan nőtt az idők során, akkor akármilyen károsak is a mostani élelmiszerek, annyira azért mégsem lehetne borzasztóak, főleg, ha valaki változatosan étkezik és rendszeresen mozog.
2013. aug. 17. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:

Ha csak joghurton élnének megértem, hogy jaj egészségtelen.

De mivel esznek valóban vegyszert nem látott gyümit, zöldséget, húst, tészta-pékárú felhozatalt, a megfelelő arányban, így nem aggódok, hogy egészség-nem egészség.

(nyár eleje óta nem vettem nekik joghurtot, mert képesek lennének csak azt enni, amit nem szeretnék, elég lesz télen a plusz cukorbevitel)

2013. aug. 17. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 A kérdező kommentje:

Tehát szerintetek vagy odafigyel valaki mindenre és még a levegőt is csak szűrőn keresztül veszi vagy minden mindegy alapon lesz.rja, hogy pl. egy joghurttal kb. az egész napi ajánlott cukorbevitelét fedezte?

Én amire tudok, próbálok odafigyelni és az adalekanyagmentes joghurt vásárlása pont nem egy nagy erőfeszítést igénylő dolog, hogy a témánál maradjunk :)

2013. aug. 17. 10:13
 14/18 anonim ***** válasza:
100%
Lelked rajta, mindenki úgy csinálja, ahogy a gyermeke számára a legjobbnak gondolja, csak azért tudd, hogy nem a gyümölcsjoghurt a legegészségtelenebb dolog a világon.
2013. aug. 17. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
82%

Nem hiszem egyáltalán, hogy egészséges. SEMMI sem egészséges kb... Még a levegő sem. Nem gyártok plusz problémákat, ha nem muszáj :).

Ha minden káros dologtól távol akarnám, tudnám tartani magunkat, akkor elköltöznénk Új-Zéland vmi érintetlen területére és önellátó életet élnénk. De nyilván oda is eljut minden a szél meg a víz által.

Nem pont a túró rudi meg a joghurt a leggonoszabb dolog a világon. Engem meg amúgy azért szoktak hülyének nézni, mert azt gondolom, hogy ha vmennyire alkalmazkodik a szervezet ezekhez a kikerülhetetlen élelmiszer ipari remekművekhez, akkor az később nem sokkolja annyira.

2013. aug. 17. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
77%
Sógornőm a lelkét kiköpte, hogy a gyerek csak bió, cukormentes, tartósítószer mentes, adalékanyag mentes stb. extra egészséges kaját és italt fogyasszon. Most 2 éves a gyerek tudod mit iszik és eszik? Kék színű műlét és betegesen rikító rózsaszín süteményt. Sógornőm örül, hogy legalább ezeket megeszik, csak egyen valamiből pár falatot. Igaza van az előttem szólóknak. Vagy mindent maga termelsz meg (lehetetlen) vagy oda figyelsz amire oda tudsz, próbálsz minél kevesebb mérget adni a gyerekednek, de teljesen úgy sem tudod meg óvni. Az enyém mint már mondtam házi tejből készült túrót és joghurtot fogyaszt saját kerti gyümölccsel zöldséggel. De pont most ettünk meg egy egy gumi cukrot. És nincs bűntudatom finom volt. :D
2013. aug. 17. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
Nem lesz semmi baja a gyereknek a gyümölcsjoghurttól,meg a túró ruditól,de danone-t nem adok,mert abban antibiotikum is van.A cukorral sincsen semmi baj,de mértékkel kell enni,mi pl nádcukrot használunk.Amit elhihetsz nekem,hogy az édesítős dolgok 100szer egészségtelenebbek.Amúgy fogyókúráknál natúr joghurtot írnak nem véletlenül.Mondjuk mi sokszor csináljuk,hogy natúrba mi teszünk gyümölcsöt,vagy házi joghurtot veszünk.De nem kell mindentől védeni a gyereket,mert úgysem lehet.
2013. aug. 17. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

Azért adom mert:

- szeretik

- kényelmesebb és kevesebb macera mint kutyulni

- 50 ft-ból meg van

Emelett kapnak friss gyümölcsöt is.

2013. aug. 17. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!